پکیجهای آموزشی
Loading...
مانی سافت Manisoft

چه فرقی بین ویدیو لاگ Log با ویدیو خام Raw وجود دارد؟

احتمالا میخواهید بدانید که تفاوت یا فرق فرمت های لاگ LOG و راو RAW ویدیویی چه چیزهایی میباشد و شاید کدام بهتر است.

قبل از اینکه تفاوت ها را بدانید شاید بهتر باشد در مورد هر کدام کمی بیشتر بدانید. برای همین منظور دو ویدوی کاربردی زیر را مشاهده کنید.

{manivideo 12}

{manivideo 11}

حال که شناخت مناسبی از این دو نوع ساختار پیدا نموده اید باید بدانید :

  • Raw یک ویدیو لاگ Log نیست چون لاگ Log یک ویدیو است ولی Raw ویدیو نیست.
  • برای اینکه ویدیو Raw را بتوانیم ببینیم باید حتما تبدیل شود، توسط دوربین هیچ تغییری در انجام نمی شود ولی در ویدیو لاگ Log مواردی مانند وایت بالانس می توانند تاثیرگذار شوند.
  • این دو ساختار هیچ شباهتی به یکدیگر ندارد ولی در هر دو تمام سعی بر آن است که بیشتر جزییات تصویر را درون خود ذخیره نمایند.
  • هر آنچه که از لنز به سنسور برسد بدون کوچکترین تغییری بر روی حافظه ذخیره میشود ولی برعکس، در ذخیره سازی فرمت لاگ Log سعی بر آن است که تمام تون ها را ذخیره نماید با این حال همچنان با یکدیگر تفاوت دارند.
  • این دو ساختار ویدیویی کاملا فشرده نشده هستند و تمام جزییات آنها آماده ویرایش و دستکاری توسط یک رنگ شناس Colorist می باشد.

چه فرقی بین ویدیو Log و فایل خام Raw وجود دارد؟

در ساختار ویدیو خام یا Raw ما به حالت عادی تصویری نخواهیم دید. در نمونه بالا در فرمت Raw فقط سیگنال خواهیم دید. سیگنالی که در آن هر پیکسل رنگی با درخشندگی کامل نمایش داده میشود. در زمان رکورد ویدیو Raw گزینه هایی مانند آیزو iso و وایت بالانس و تنظیمات رنگ هیچ تاثیری نخواهند گذاشت و تنها هدف، ذخیره یک تصویر با بیت ریت بسیار بالا می باشد که با دستکاری و استاندارد نمودن و در نهایت درجه بندی به واقعیت دلخواه کالوریست یا رنگ شناس برسد.

دروبین های گران قیمت و حرفه ای مانند رد Red یا Alexa به شما اجازه رکورد ساختار Raw می دهند پس فرمتی گران است چون میزان بیت ها آنقدر بالاست که در زمان تدوین جزییات بسیار کمی را از دست خواهیم داد.

لاگ Log ضبط کنیم یا خام Raw.

هم لاگ بگیریم و هم Raw. این موضوع به توانایی مالی و شرایط شما بستگی دارد. فرمت لاگ با کنتراست خیلی کم و ذخیره بیشترین میزان تون ها در اغلب دوربین ها وجود دارد ولی ضبط فرمت خام Raw فقط در دوربین های گران قیمت وجود دارد. اگر امکان رکورد خام داشتید که پیشنهاد میکنم آنرا انجام دهید ولی اگر نبود خب چاره ای نیست. در میان فرمت های غیر خام، مانند لاگ، رک 709، بهتر است لاگ بگیرید.

فرمت Raw بدون
دستکاری در تنظیمات.

یکی از تفاوت های مهم میان پروفایل لاگ Log و ساختار ویدیو خام Raw این است که در زمان فیلمبرداری با پروفایل لاگ، میبایست تنظیمات آیزو و نور را انجام داده و مواظب آن باشیم اما در ساختار Raw هر آنچه لنز می بینید، بدون هرگونه تغییری مستقیم روی سنسور نقش بسته و در کارت حافظه و دوربین ذخیره خواهد شد.

خدمات اصلی مانی سافت

شاید برخی خدمات ما مناسب کسب و کار شما باشد

تولید آموزشهای کاربردی

در این سایت برای نرم افزارهای تدوین فیلم ، طراحی ، کار با وسایل عکاسی و فیلمبرداری و تولید محتوا ، دوره های جامعی تولید نموده ایم. از قسمت پکیج آموزشی بالای سایت وارد شوید.

فروش لایسنس نرم افزار اوریجینال

از برنامه های ادوبی گرفته تا فیلمورا ، فاینال کات پرو ، داوینچی و سایر برنامه های مرتبط با طراحی و ساخت ویدیو. با خیالی آسوده از خرید ، هر کدام را میخواهید برایتان تهیه میکنیم.

همکاری در تولید و تدوین ویدیو

چنانچه ویدیو یا پروژه دارید و میخواهید تدوین و ویرایش آنها را برون سپاری کنید ، تیم مانی سافت آماده همکاری میباشد. از پروژه های ساده گرفته تا جلوه های ویژه. انواع تغییرات در ویدیوها.

طراحی سایت های حرفه ای

علاوه بر تخصص در زمینه های طراحی گرافیکی و تدوین ویدیو ، طی سالیان گذشته ، سایت های حرفه ای زیادی راه اندازی کردیم. با خیال راحت میتونید از خدمات طراحی و پشتیبانی فنی ما در این زمینه استفاده کنید.
پیام ویژه دارید