ثانیه -
دقیقه -
ساعت -
روز -
مشاهده دوره‌ها
Loading...
دوره‌ها

معرفی ادوبی Adobe - نرم‌افزارها

معرفی ادوبی Adobe - نرم‌افزارها

ادوبی همون سازنده نرم‌افزارهای فتوشاپ، پریمیرپرو، افترافکت، بریج، لایتروم، ایلوستریتور هست که مانی سافت پکیجهای آموزشی متعددی براشون ساخته.

ادوبی Adobe کیه/چیه؟

یک شرکت آمریکایی و چند ملیتی که دفتر مرکزی آن در کالیفورنیا مستقر شده است. اگر بخوام ادوبی رو در یک جمله معرفی کنم میگم : شرکتی که به صورت تخصصی نرم افزارهای تولید انواع رسانه های دیجیتالی مانند عکس، فیلم، گرافیک، تصاویر متحرک مثل فتوشاپ، پریمیرپرو، افترافکت، بریج، لایتروم، ایلوستریتور و در نهایت در زمینه چاپ فعالیت داره. شرکت ادوبی در 28 فوریه 1982 میلادی در مانتین ویو کالیفرنیا توسط چارلز گسچه و جان وارناک که هر دو کارمندان زیراکس پارک بودند، تأسیس شد. Adobe PostScript اولین دستاوردشان بود.

لوگوی شرکت ادوبی

لوگوی کریتیوکلود ادوبی

نرم افزارهای ادوبی Creative Cloud

ادوبی جامعه ی افراد خلاق را در عرصه های مختلف هدف قرار گرفته است.

کریتیوکلود نام نحوه ارائه لایسنس و آپدیت و دانلود محصولات و خدمات ادوبی است که تحت آن تمام نرم افزارهایش به مشتریها ارائه میشوند.

لینک مفید : کریتیوکلود Creative Cloud چیست - معرفی/دانلود/آموزش/خرید

لینک معرفی تمام برنامه های ادوبی
ادوبی آکروبات ادوبی استوک فوتوز ادوبی بریج ادوبی افترافکتس
ادوبی کپتیویت ادوبی اوتپوت دیزاینر ادوبی اودیشن ادوبی ایر
ادوبی ایلاستریتور ادوبی این‌دیزاین ادوبی این‌کپی ادوبی پریمیر پرو
ادوبی پیج‌میکر ادوبی داکیومنت سرور ادوبی دریم‌ویور ادوبی ریدر
ادوبی سنترال اوتپوت سرور ادوبی فتوشاپ ادوبی فرم سرور ادوبی فرم منیجر
ادوبی فریم‌میکر ادوبی فلش بیلدر ادوبی فلش کاتایست ادوبی فلش
ادوبی فلکس ادوبی فونتز ادوبی کلد فیوژن ادوبی گولایو
ادوبی لایتروم ادوبی لایوسایکل ادوبی میوز ادوبی ورژن‌کیو
ادوبی دایراکتور ماکرومدیا فری‌هند ادوبی مدیا انکودر ادوبی فرسکو
ادوبی کارکتر انمیتور ادوبی اسپارک ادوبی دایمیشن ادوبی ایکس دی
ادوبی راش

برنامه‌های منسوخ
در میان محصولات بالا برخی از دور خارج شده اند و بجای آنها نیز نرم افزارهای جدیدی بوجود آمده است که البته نیازی به یادگیری و شناخت نرم افزارهای از دور خارج شده نخواهید داشت. روی هر یک کلیک کنید تا توضیحات مناسبی از آن را مشاهده نمایید.

آشنایی با قابلیتهای برنامه های طراحی و تدوین ادوبی

فتوشاپ Photoshop چیست - معرفی اجمالی - کاربردها
فتوشاپ یکی از قوی‌ترین و حرفه‌ای‌ترین نرم افزارهای گرافیکی که توسط ادوبی ساخته شده برای ترکیب، خلاقیت، طراحی، تنظیم/درجه‌بندی رنگ عکس، روتوش، ماس
بیشتر بدانید
فتوشاپ Photoshop چیست - معرفی اجمالی - کاربردها

لایتروم Lightroom Classic چیست - ویژه عکاسها و مرا
یکی از نرم‌افزارهای شرکت ادوبی که مختص به عکاس‌ها ساخته شده. میتونه دستورات اتوماتیکی مثل تنظیم رنگ، درجه بندی و زیباکردن رنگ، افکتهای حرفه‌ای رو
بیشتر بدانید
لایتروم Lightroom Classic چیست - ویژه عکاسها و مراکز چاپ

ادوبی بریج چیست Bridge - دستیار عکاس و طراح و تدوی
یکی از بهترین برنامه‌هاییه که شرکت ادوبی برای عکاسها، طراح‌ها و تدوینگران ویدیو ساخته که برای دیدن عکس و فوتیج ، دسته بندی ، تغییرنام گروهی، تبدی
بیشتر بدانید
ادوبی بریج چیست Bridge - دستیار عکاس و طراح و تدوینگر

افترافکت After Effects چیست - معرفی اجمالی
نرم‌افزاری برای ساختن ویدیوهای موشن گرافیکی/موشن دیزاینی و همچنین اجرای انواع جلوه ویژه است که توسط ادوبی ساخته شده. ساختن تایتل متحرک، فایلهای م
بیشتر بدانید
افترافکت After Effects چیست - معرفی اجمالی

پریمیر پرو Premiere pro چیست - معرفی اجمالی
پریمیرپرو Premiere pro یکی از بهترین برنامه‌های تدوین و ساخت ویدیو هست که توسط شرکت ادوبی ساخته شده و برای ساختن انواع فیلم سینمایی، موزیک ویدیو،
بیشتر بدانید
پریمیر پرو Premiere pro چیست - معرفی اجمالی

کمرا راو چیست - ویژگیها برای عکاس و طراح Camera Ra
یکی از نرم‌افزارهای شرکت ادوبی که مختص ویرایشهای روی عکس مثل تنظیم رنگ و نور ، درجه بندی و زیباکردن رنگ، رفع مشکلات عکس مثل نویز، تاریکی، خطای لن
بیشتر بدانید
کمرا راو چیست - ویژگیها برای عکاس و طراح Camera Raw = ACR

مدیاانکودر Media Encoder چیست - معرفی اجمالی
این برنامه توسط شرکت ادوبی ساخته شده و مختص به تدوینگران ویدیو و کسانی هست که با ویدیو سروکار دارن. میتونیم باهاش از پریمیرپرو و افترافکت خروجی ب
بیشتر بدانید
مدیاانکودر Media Encoder چیست - معرفی اجمالی

قابلیت مالتی پلتفورم Platform

پلتفورم اینجا به معنی سیستم عامل میباشد. در دنیای دیجیتال سیستم عامل بنام های 1.ویندوز 2.مک 3.آی او اس 4.اندورید 5.لینوکس وجود دارند. شرکت ادوبی میداند که کاربران مورد نظرش در میان این چند سیستم عامل اصلی پخش شده و از آنها استفاده میکنند پس نمیتواند بپذیرد که این مشتریان از دست بروند. به همین دلیل بسیاری از نرم افزارهای اصلی خود را مانند فتوشاپ - لایتروم - افترافکتس - پریمیر پرو - پریمیر راش مدیا انکودر - به گونه ای تولید کرده که همزمان در چندین سیستم عامل یا پلتفورم سازگاری داشته و نصب شوند.

کراس پلتفورم Cross Platform

شرکت ادوبی اینطور در نظر گرفته که مثلا تیم آموزشی مانی سافت الان در حال کار با نرم افزارهاش در ویندوزه اما ممکنه دستگاه مک هم داشته باشه و بخواد کارهاشو در مک ادامه بده. حالت بلعکسش هم وجود داره. پروژه نرم افزارهاش مثل پریمیر پرو، افتر افکت، فتوشاپ و ... در سایر سیستم عامل ها باز شده و قابلیت ویرایش شدن دارن. همین پروژه هایی که در مک ویرایش شدن رو میتونیم ببریم و در ویندوز ویرایش کنیم. به این قابلیت کراس پلتفورم Cross Platform کفته میشه. خیلی از تیم ها هستن که در مجموعه شون چندین سیستم دارن و سیستم عامل های متفاوتی دارن پس با این قابلیت دیگه مشکلی وجود نداره. در اندروید و آی او اس مقداری محدودیت هنوز هست اما شاید در آینده برداشته بشه.

خالق ادوبی فایرفلای یا هوش مصنوعی ادوبی

هوش مصنوعی ادوبی Firefly

شرکت ادوبی نرم افزارهای خود به هوش مصنوعی موسوم به فایرفلای مجهز نموده تا طراحان و تدوینگران را در زمینه تولید محتوا و اجرای دستوراتشان به نرم افزار توانمندتر کند. با هوش مصنوعی بسیاری کارهایی که قبلا وقت زیادی میگرفت اکنون سریعتر و دقیقتر انجام میشوند.

  • هوش مصنوعی در پریمیرپرو
    میتونیم یک ویدیو 1ساعته رو بهش بدیم تا اتوماتیک تمام صحنه های مختلف رو به کاتهای جدگانه برش بزنه و فقط در کمتر از 1دقیقه درصورتیکه که بدون اون باید شاید بیشتر از 1ساعت وقت بزاریم تازه اگه درست کات بزنیم.
  • هوش مصنوعی در فتوشاپ
    میتونیم اطراف یک عکس که خالی هست رو سلکت کنیم و با هوش مصنوعی کاری کنیم که هر جسمی یا محیطی رو برامون در اون قسمت تولید یا بهتر بگم خلق کنه. عکس بالات رو نگاه کنید. اون حیوان اصلا اونجا نبوده اما فقط با تایپ کردن اینکه (یک جاگوار در حال آب خورد) خود فتوشاپ اونرو خلق میکنه در صورتیکه بدون اون باید ساعتها صرف پیداکردن این عکس و فیگور و در نهایت مچ کردن رنگش با پروژه صرف کنیم.

استفاده از برنامه‌های ادوبی

بیش از 90درصد برنامه های ادوبی پولی هستن یعنی برای استفاده از اونها باید بصورت ماهیانه یا سالیانه حق اشتراک پرداخت کرد. اگر میبینید که در اینترنت بصورت رایگان برای دانلود هستن اونها نسخه های قفل شکسته هستن و البته خیلی بخش هاشون هم کار میکنه اما هوش مصنوعی کار نمیکنه.

لینک مفید : قیمت Adobe پریمیر پرو/فتوشاپ/افترافکتس و فیلمورا Filmora

سوالات پرتکرار

بستگی به منبع آموزش، استاد و خود شما داره. اگه مثل برخی افراد بخواید رایگان و فقط از روی شبکه های اجتماعی یادشون بگیرید، هیچوقت به تکامل نمیرسید چون هدفشون افزایش بازدیده تا ارائه آموزشهایی دقیق.

یادگیری نرم افزارهای ادوبی

یادگیری نرم افزارهای مرتبط با طراحی و تدوین شرکت ادوبی را بصورت کامل از ما بیاموزید.

...

دیدگاه ها

ایمیل شما نمایش داده نمیشود

چه آموزشی میخوای؟

اگه دوره هامونو دیدی و دوره ای مرتبط و خاص لازم داری بهمون بگو.

طراحی سایت رو بما بسپار

با یک دهه تجربه و راه اندازی سایتها و فروشگاه های اینترنتی فراوان.

چه آموزشی میخوای؟

اگه دوره هامونو دیدی و دوره ای مرتبط و خاص لازم داری بهمون بگو.

طراحی سایت رو بما بسپار

با یک دهه تجربه و راه اندازی سایتها و فروشگاه های اینترنتی فراوان.