Loading...
دوره‌های آموزشی
دوره‌های آموزشی

4 آموزش دوربین کانن Canon 5D Mark iv - منو و تنظیمات - هدیه

آموزشهای منو/تنظیمات دوربین کانن Canon 5D Mark iv - هدیه

با یادگیری کامل منو و تنظیمات دوربین کانن Canon 5D Mark iv کیفیت عکسها و کیفیت فیلمبرداری بهتر میشه چون در این دوربین قابلیتها و امکانات زیادی گذاشته شده تا یک عکاس و فیلمبردار بتونه کارهای بهتری ضبط کنه.

آموزش دوربین کانن Canon 5D Mark iv - بخش INFO و نحوه ریست تنظیمات

یکی از قسمتهایی که در این دوربین به یک عکاس و فیلمبردار بعنوان یک راهنما ، کمک زیادی میکنه بخش INFO هست که آمار و اطلاعات نمایشی رو نشون میده تا دقتمون در حین کار زیاد بشه و اشتباهات کمتر بشن. ویدیو زیر آموزش کاملی هست که باید ببینید.

مدت زمان ویدیو : 7دقیقه

 

آموزش دوربین کانن Canon 5D Mark iv - بخش اوتو فوکوس Autofocus - قسمت2

در این ویدیو آموزشهایی در مورد تنظیمات و کارایی بخش اوتوفوکوس Autofocus دوربین کانن فایودی مارک4 میبینید که چطور میتونه با تواناییشهاش و موتور فوکوسی که داره سوژه ها رو دنبال کنه تا عکس و فیلم واضحی رو ثبت کنه.

مدت زمان ویدیو : 5دقیقه

 

آموزش دوربین کانن Canon 5D Mark iv - بخش اوتو فوکوس Autofocus - قسمت1

این شروع یادگیری بخش موتور اوتوفوکوس Autofocus در دوربین کانن فاوی دی مارک4 هست. با درست تنظیم کردن این بخش دوربین به شما کمک میکنه تا سوژه ها رو در هر حالت و هر سرعتی که دارن کاملا واضح و فوکوس شده بگیرید چه در عکاسی و چه در فیلمبرداری میتونه سوژه ها رو دنبال کنه.

مدت زمان ویدیو : 4دقیقه

 

آموزش دوربین کانن Canon 5D Mark iv - نوردهی با برکت Bracket چندگانه

بروزرسانی در 1402/11/22

در دوربین های کانن برای نور دهی و گرفتن یک عکس خیلی خوب با شرایط نور مناسب روش های متفاوتی گذاشته شده که یکی شون اچ دی آر هست و دیگری مالتی پل اکسپوژر. اما اینبار به برکت ها می رسیم. نور دهی در دوربین کانن با برکت شاید اولش سخت باشه اما همین که بهتون یاد بدم بسیار آسان میشه و پیش خودتون میگین آها پس برای اینه!!!

مدت زمان ویدیو : 15دقیقه

  • در بالا اعداد از سمت چپ اعداد از منفی 5 و در سمت راست مثبت 5 می باشد این اعداد همان استاپ ها در هنر عکاسی و گرفتن عکس هستند که منفی یعنی نور ورودی بسیار کم و مثبت یعنی نور ورودی بسیار زیاد شود
  • پایین که نمودارهای طوسی رنگ وجود دارد که با اعداد بالا هماهنگ هستند که روی همین نمودار های طوسی ، سه نمودار سفید با حاشیه قرمز می بینید. در واقع این سه نمودار که به آنها برکت گفته می شود هدف ما هستند. 
  • این سه نمودار سفید با حاشیه قرمز به ما می گویند که سه عکس گرفته می شود عکس اول سمت چپ با میزان تاریکی ، عکس وسط که نور دهی استاندارد هست و عکس آخر که با روشنایی که ما تعیین نموده ایم.

با استفاده از Bracket ها 3 نوع عکس خواهیم داشت : 

  1. تاریک
  2. متوسط
  3. روشن

این سه عکس باید با هم ترکیب شوند تا حاصل آنها یک عکس عالی بوجود آید. برخی دوربین ها درون خود امکان ادغام نوردهی عکس ها را دارند و آنهایی که ندارند را می توانیم توسط نرم افزارهایی مانند فتوشاپ ، لایت روم ، کمرا را ، لومینار ، انجام دهیم.

برای اینکه به بهترین نتیجه در عکس با نور های گرفته شده برسیم. برای اینکه دائما آزمون و خطا نگیریم در لوکیشن ، برای اینکه کنترل نهایی روشنایی و تاریکی عکس دست خودمان باشد. عکس خوب یعنی نور کافی ، پس در دوربین ها تمام سعی بر همین هدف بنا نهاده شده است.

تنها دلیل این است که هنوز دوربین ها نمی توانند آنطور که چشم ما نما را می بیند ببینند یعنی ضعف دارند پس تا جایی که می شود با امکانات سعی در رسیدن به نتیجه بهتر انجام خواهد شد.

بله. کافیه که نرم افزار رو از لینک زیر دانلود و نصب کنید.

نرم افزار ریموت شات و مدیریت تصاویر دوربین های کانن

پکیج آموزش دوربین کانن فایودی مارک4 - 5D Mark IV
اگه یکی از دوربینهای کانن فایودی مارک 1-2-3-4 و مخصوصا 5D mark 4 رو داری با دیدن این پکیج آموزشی 100% منو و تنظیمات و امکاناتی روی بدنه اش رو یاد میگی
شماره پکیج : 0
تعداد دروس : 11
ورود به صفحه پکیج
پکیج آموزش دوربین کانن فایودی مارک4 - 5D Mark IV - منو و تنظیمات

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

ایمیل شما نمایش داده نمیشود

چه آموزشی میخوای؟

اگه دوره هامونو دیدی و دوره ای مرتبط و خاص لازم داری بهمون بگو.

طراحی سایت رو بما بسپار

با یک دهه تجربه و راه اندازی سایتها و فروشگاه های اینترنتی فراوان.

چه آموزشی میخوای؟

اگه دوره هامونو دیدی و دوره ای مرتبط و خاص لازم داری بهمون بگو.

طراحی سایت رو بما بسپار

با یک دهه تجربه و راه اندازی سایتها و فروشگاه های اینترنتی فراوان.