پکیجهای آموزشی
Loading...

7 آموزش خروجی گرفتن در پریمیرپرو

در این صفحه با چندین ویدیو آموزشی تمام روشهایی که برای گرفتن انواع خروجی در پریمیرپرو وجود داشته باشه رو بهتون یاد دادم. هر روش دارای مزیت و کارایی متفاوتی هست و در نهایت میتونید MP4 هم خروجی بگیرید.

معانی
. کلمات اکسپورت و Export و خروجی گرفتن همشون یک معنی میدن در پریمیرپرو. 
. خروجی گرفتن در پریمیر پرو یعنی تبدیل کردن کل پروژه یا سکانس به یک فایل مثلا MP4 که بیش از 6 روش داره که هرکدامشون برای کاری در نظر گرفته شدن.

مرور مراحل اصلی خروجی گرفتن

  1. چیدن تمام جزییات پروژه
  2. رفتن به تب اکسپورت EXPORT
  3. تنظیم فرمت خروجی
  4. تنظیم کیفیت خروجی
  5. تنظیم خروجی با صدا، با ویدیو، هر دو
  6. تنظیم بیت ریت
  7. تنظیم طول و عرض خروجی
  8. تنظیم گزینه Render at Maximum Depth در صورت نیاز
  9. تنظیم رندر هوشمند
  10. زدن دکمه Queue برای شروع خروجی گرفتن با مدیا انکودر.

1. آموزش سریعترین روش خروجی گرفتن پریمیرپرو

اگر عجله دارید اما میخواهید یک خروجی خیلی سریع و با کیفیت در پریمیر پرو بگیرید ، کافی است از دکمه Quick Export کمک بگیرید. در ویدیو زیر نحوه انجام کار را مشاهده کنید :

 

2. آموزش گرفتن خروجی پریمیرپرو برای اینستاگرام

بروز رسانی در 1402/9/20

یکی از دغدغه های تدوینگران پریمیر پرو ، گرفتن خروجی برای اینستاگرام است اما خیلی افراد متوجه افت شدید کیفیت ویدیوها بعد از آپلود شدن میشوند. ویدیو زیر بهترین تنظیمات خروجی پریمیر پرو برای انواع ویدیو های ریلز ، پست و استوری اینستاگرام را به شما آموزش میدهد. منبعد مشکلی نخواهید داشت.

اگر فرض کنیم که در خود برنامه ، تنظیم آپلود با کیفیت فعال باشد، یکی از دلایل میتواند بیت ریتی باشد که در ویدیو توضیح داده شد. اینستاگرام سعی میکند بیت ریت را به چیزی که میخواهد برساند ، پس ویدیو را یکبار تبدیل میکند و در نتیجه افت خواهد کرد.

 

3. اموزش گرفتن خروجی فقط موزیک و صدا در پریمیرپرو

در این برنامه قابلیتی خیلی سریع وجود دارد که با چند کلیک ساده ، هر صدا یا موزیکی که در سکانس یا تایم لاین شنیده میشود را خروجی گرفت. ویدیو زیر روش اینکار را به شما آموزش میدهد.

 

4. آموزش تنظیمات کامل خروجی پریمیرپرو

در نسخه 2023 پریمیر پرو تنظیماتی وجود دارد که کمی پیچیده هستند اما طوری نیستند که نتوان آنها را یاد گرفت. در ویدیو زیر با تنظیمات کاربردی در این نسخه از برنامه آشنا خواهید شد.

 

5. آموزش گرفتن خروجی بدون زمینه/بدون بکگراند/ترنسپرنت در پریمیرپرو

به دلایل مختلف در پریمیر پرو لازم میشود که بخواهیم خروجی بگیریم که کمی غیر عادی است. یعنی این نوع خروجی به اصطلاح ، رنگ زمینه و بکگراند ندارد و به ترنسپرنت TRANSPARENT گفته میشود.

این نوع خروجی معمولا برای استفاده در نرم افزارهای دیگر ویدیویی مورد استفاده قرار میگیرند. اکنون با مشاهده ویدیو زیر میتوانید این روش را یاد بگیرید :

 

6. آموزش گرفتن خروجی گیف Gif یا انیمیشن animation در پریمیرپرو

شاید تا حالا براتون پیش اومده که بخواید بخشی از سکانس یا کلا سکانس پریمیر پرو را به صورت یک فایل گیف gif خروجی بگیرید اما به درستی انجام نشده. خیلی از طراح های سایت ها دوست دارن قسمتی از پروژه پریمیر پرو خودشون رو به صورت فایلهای گیف Gif که انیمیشن هست رو در اینترنت و سایت شون آپلود کنن. 

در زمان گرفتن خروجی گیف از پریمیر پرو، دو تا گیف میبینید. یکیشون نوشته : gif animation و اون یکی نوشته Gif. شما باید گزینه اول رو انتخاب کنید که خروجیتون یک فایل بشه با پسوند گیف gif.

خروجی های گیف معمولا ممکنه حجمشون از یک ویدیو بیشتر بشه. اگر میخواهید حجم گیف که از پریمیر پرو خروجی میگیرید کم بشه، باید تعداد فریم هاشو در پنجره اکسپورت یا خروجی تقریبا روی 10 فریم بگذارید. با اینکار حجم کاهش پیدا میکنه ولی ممکنه مقدار کمی فکر کنید که ویدیو کند شده که خیلی مشکل خاصی نیست. فقط یک پیشنهاد بود برای کاهش حجم فایل گیف.

 

7. آموزش رفع مشکل بهم ریختن رنگهای خروجی پریمیرپرو بعد از آپلود در اینستاگرام

بروز رسانی در 1402/10/26

یکی از مشکلاتی که برخی تولیدکنندگان محتوا برای اینستاگرام بعد از خروجی گرفتن از پریمیر پرو با آن روبرو میشوند بهم ریختن یا تغییر رنگ ها بعد از آپلود نمودن پست و استوری میباشد. این مشکل از پریمیر پرو نیست و شما باید فضاهای رنگی سکانس و کلیپ و پروژه را در پریمیر پرو به درستی تنظیم کنید تا این مشکل رخ ندهد. در ویدیو زیر روش تنظیمات صحیح فضای رنگی را آموزش داده ایم.

در تلگرام مانی سافت را دنبال کنید
در اینستاگرام مانی سافت را دنبال کنید

مطالب مرتبط

آموزشهای تخصصی پریمیرپرو

با بیش از 30 پکیج آموزشی از صفر تا خیلی فراتر تدوین را بصورت حرفه ای و تخصصی آموزش ببینید و کسب درآمد کنید.

...

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نمیشود