پکیجهای آموزشی
Loading...
مانی سافت Manisoft

انواع کات زدن در پریمیر پرو - بریدن کلیپ /تکی/گروهی/اتوماتیک

برای کات زدن در پریمیر پرو پلی هد رو بزارید و همزمان کلیدهای CTRL+K رو بزنید کات میزنه. میتونید ابزار RAZOR رو توی تایم لاین روی هرجای کلیپ بزنید تا همونجا رو کات بزنه. میتونید SHIFT رو بگیرد تا چند تا TRACK رو همزمان کات بزنه. کات زدن در این برنامه روش های متعددی مانند سریع - حرفه ای - اتوماتیک دارد و البته میتوانیم کات ها را به هم بچسبانیم و یا آنها را حذف کنیم. در این صفحه تمام ترفند ها و تکنیک های کات زدن در این برنامه را به شما آموزش میدهم.

1. آموزش ویدیویی کات زدن در پریمیر پرو - روش RAZOR و کیبورد و کات گروهی

در این نرم افزار میتوانید برش ها را بوسیله موس و ابزار RAZOR انجام دهید. کافیه این ابزار رو انتخاب کرده و هر کجای تایم لاین که میخواهید روی هر کلیپی یک کلیک چپ بزنید تا کات را انجام بده. روش دیگه اینه که با کیبورد و شورتکات CTRL+K انجامش بدین. پلی هد رو هر جا و روی هر کلیپی که میخواید بزارید و این شورت کات رو بزنید تا کات بزنه. اینکارها رو به تکرار میتونید انجام بدین.

در ویدیو آموزشی زیر بجز 2 روش گفته شده ، روش های کات گروهی هم باهاشون یاد میگیرید :

 

2. انجام کات یا برش اتوماتیک در پریمیر پرو توسط هوش مصنوعی - Scene Edit Detect

بروز رسانی در 1402/10/10

این قابلیت به شدت سرعت تدوین شما رو در پریمیر پرو برای ویدیو هایی که نیاز به کات یا برش های زیاد دارن و وقت زیادی هم میگیرن بالا میبره. تنها با چند کلیک روی کلیپ در تایم لاین میتونید تمام کلیپ رو بر اساس تغییر نما یا صحنه تکه تکه کنید و البته خیلی دقیق. ویدیو آموزشی زیر کامل بهتون نشون میده چطور اینکارو انجام بدین.

 

3. روش های چسباندن ویدیو برش خورده و حذف کات در پریمیر پرو

اگر در تایم لاین پریمیر پرو لازم شد که تعدادی از کات ها به مرحله قبلی خود برگردند یعنی کات ها یا برش ها از بین بروند و کلیپ مجدد یک تکه شود و بهم بچسبد برای انجام اینکار میتوانید با کلیک روی هر کات و زدن کلید DELETE رو کیبورد آن برش را حذف کنید و کلیپ بهم بچسبد. برای حذف تمام برش یا کات های روی یک یا چند کلیپ کافیه که روی کیبورد کلید CTRL رو نگه دارید و با کلیک چپ موس تمام کلیپ و کات ها رو انتخاب کنید، همه برش ها انتخاب میشن و حالا با فشار دادن کلید DELETE روی کیبورد همه کات رو حذف کنید و کلیپ را یک تکه کنید.

 

3. کلید میانبر برش یا کات زدن در پریمیر پرو

  • کلید CTRL+K برای برش از روی پلی هد فقط در یک TRACK
  • کلید SHIF+CTRL+K برای برش از روی پلی هد در تمام TRACK ها
  • کلید DELETE برای حذف برش ناخواسته بعد از انتخاب برش
  • کلید SHIFT و انتخاب ابزار RAZOR برای کات زدن در تمام TRACK ها

لینک مفید

موضوعات

خدمات اصلی مانی سافت

شاید برخی خدمات ما مناسب کسب و کار شما باشد

تولید آموزشهای کاربردی

در این سایت برای نرم افزارهای تدوین فیلم ، طراحی ، کار با وسایل عکاسی و فیلمبرداری و تولید محتوا ، دوره های جامعی تولید نموده ایم. از قسمت پکیج آموزشی بالای سایت وارد شوید.

فروش لایسنس نرم افزار اوریجینال

از برنامه های ادوبی گرفته تا فیلمورا ، فاینال کات پرو ، داوینچی و سایر برنامه های مرتبط با طراحی و ساخت ویدیو. با خیالی آسوده از خرید ، هر کدام را میخواهید برایتان تهیه میکنیم.

همکاری در تولید و تدوین ویدیو

چنانچه ویدیو یا پروژه دارید و میخواهید تدوین و ویرایش آنها را برون سپاری کنید ، تیم مانی سافت آماده همکاری میباشد. از پروژه های ساده گرفته تا جلوه های ویژه. انواع تغییرات در ویدیوها.

طراحی سایت های حرفه ای

علاوه بر تخصص در زمینه های طراحی گرافیکی و تدوین ویدیو ، طی سالیان گذشته ، سایت های حرفه ای زیادی راه اندازی کردیم. با خیال راحت میتونید از خدمات طراحی و پشتیبانی فنی ما در این زمینه استفاده کنید.
پیام ویژه دارید