ثانیه -
دقیقه -
ساعت -
روز -
مشاهده دوره‌ها
Loading...
دوره‌ها

تفاوت Set to Frame Size با Scale to Frame Size در پریمیر پرو

تفاوت Set to Frame Size با Scale to Frame Size در پریمیرپرو

Set to Frame Size برای فیت کردن اندازه کلیپ با اندازه سکانس بدون افت کیفیت در خروجی و Scale to Frame Size برای فیت کردن اندازه کلیپ با سکانس با افت کیفیت و 1/4 اندازه اصلی ویدیو و در خروجی اما کدامیکی بهتره و چه زمانی کدام را انتخاب کنیم؟ روی ویدیو راست کلیک کنید و گزینه Scale to frame size رو بزنید تا با اندازه سکانس فیت بشه.

تفاوت Set/Scale to frame size در پریمیر پرو

در ویدیو زیر متوجه خواهید شد که چه زمانی و چرا باید هر کدام از دستورات Scale to frame size و Set to frame size را باید انتخاب کنید. بسیاری افراد این دو گزینه را بدون اینکه تفاوت اصلی آنها را بدانند استفاده میکنند و در نهایت متوجه پایین بودن کیفیت خروجی میشوند.

مدت زمان ویدیو : 2دقیقه

 

پریست آماده برای Set to frame size بسازید

اگر تصور میکنید که در پروژه هایتان اغلب مجبور هستید از این 2 دستور استفاده کنید پیشنهاد میکنم برای افزایش سرعت کار تدوین و جلوگیری از اتلاف وقت ، یک پریست آماده از افکت Motion بسازید.

فرض کنید پروژه ای به اندازه فول اچ دی دارید و همیشه هم تعدادی ویدیو فورکی را باید در چنین سکانسی وارد کنید روی یکی از ویدیوهای فورکی کلیک کرده و به افکت کنترل بروید و با Scale اندازه آنرا فیت کنید اکنون روی نام افکت Motion راست کلیک کرده و گزینه Save preset را بزنید و پریست را ذخیره کنید. از این به بعد کافی است این افکت را روی تمام ویدیوهای فورکی بگذارید.

پریست آماده پریمیر پرو چیست : چطور بسازیم و دانلود
پریست پریمیرپرو فایلی هست که یه سری تنظیمات و رنگها و جلوه ها و انیمیشن ها از قبل داخلش انجام شده و ما فقط اونو به کلیپها اعمال میکنیم و زحمتون ر
بیشتر بدانید
پریست آماده پریمیر پرو چیست : چطور بسازیم و دانلود کنیم

از افکت Transform استفاده کنید

اگر ویدیوهایی که با سکانس هم اندازه نیستند در سکانس پشت سر هم قرار میگیرند ، بجای اینکه از یک پریست آماده Motion روی آنها استفاده کنید ، بهتر است از ویدیو افکت Transform کمک بگیرید تا با یک ادجاست و در چند ثانیه همه آنها را تنظیم کنید.

3 آموزش افکت ترنسفورم Transform پریمیر پرو
به پنجره Effects برید افکت ترنسفورم Transform رو بگیرید و به یک ادجاسمنت لایه اعمال کنید. در تنظیمات این افکت آپشن Scale میتونه چندین ویدیو رو بص
بیشتر بدانید
3 آموزش افکت ترنسفورم Transform پریمیر پرو

سوالات متداول

وقتیکه سرعت کامیپوتر ما مقداری پایین است و یا زمانی که خروجی که میگیریم خیلی مهم نیست کیفیت بالایی داشته باشد.

آنقدرها نیست که کیفیت ویدیو خراب باشد و قابل قبول است مگر اینکه کسی در تلویزیون یا دستگاه خود بخواهد در ویدیو خیلی زوم کند.

بله. در پنجره Project تمام عکس/ویدیوها را انتخاب کنید، به منوی Clip و سپس Video option رفته و گزینه موردنظر را انتخاب کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

ایمیل شما نمایش داده نمیشود

چه آموزشی میخوای؟

اگه دوره هامونو دیدی و دوره ای مرتبط و خاص لازم داری بهمون بگو.

طراحی سایت رو بما بسپار

با یک دهه تجربه و راه اندازی سایتها و فروشگاه های اینترنتی فراوان.

چه آموزشی میخوای؟

اگه دوره هامونو دیدی و دوره ای مرتبط و خاص لازم داری بهمون بگو.

طراحی سایت رو بما بسپار

با یک دهه تجربه و راه اندازی سایتها و فروشگاه های اینترنتی فراوان.