پکیجهای آموزشی
Loading...

تفاوت (LOOK - لوک) با (LUT - لوت) در پریمیرپرو

فایل لوک/Look برای زیبا‌کردن و درجه‌بندی رنگ ویدیو استفاده میشه اما فایل لوت/LUT برای استاندارد‌کردن رنگ و نور در پریمیرپرو استفاده میشن. فایل لوک رو باید در بخش Creative لومتری کالر اعمال کنید و فایل لوت را در بخش Basic correction ولی توضیحات بیشتری وجود داره.

ویدیو فنی فاوت LOOK با LUT در پریمیرپرو

در ویدیو زیر بصورت کامل و دقیق تفاوت این دو فایل لوت و لوک و تنظیمات مربوطه در پریمیرپرو را بخوبی یاد خواهید گرفت. این 2 فایل را نباید به اشتباه در بخشهای نامرتبط اعمال کنید چون رنگها خراب میشوند. 

مدت زمان ویدیو : 5دقیقه

 

فایل لوت/LUT و تنظیمات آن در پریمیرپرو

در پریمیرپرو از فایل لوت/LUT و تنظیمات آن برای استاندارد کردن رنگ و نور استفاده میکنیم. درون این فایل تنظیمات مربوط به گزینه هایی مانند Exposure - Contrast - Highlight - Shadow - Black - White - Saturation - Tint وجود دارد و با قراردادن این فایل در بخش LUT به ویدیو مورد نظر اعمال میشوند. اصلاح رنگ و نور کاری جذاب و البته حساس است.

5 آموزش اصلاح و تنظیم رنگ پریمیرپرو - Lumetri Colo
در واقع اصلاح رنگ در پریمیر پرو یا COLOR CORRECTION به مجموعه ای از تغییرات در رنگ و نور ویدیوها گفته می شود که باعث میشوند برخی خرابی ها در رنگ
بیشتر بدانید
5 آموزش اصلاح و تنظیم رنگ پریمیرپرو - Lumetri Color لومتری
 

فایل لوک/Look و تنظیمات آن در پریمیرپرو

در پریمیرپرو از فایل لوک/Look برای درجه بندی رنگ و زیبانمودن رنگ ها استفاده میکنیم. درون این فایل تنظیماتی مانند ماسک رنگها و هر چیزی بجز Basic correction را ذخیره میکنیم تا فقط با انتخاب آن در بخش Creative پنجره Lumetri color زیبایی را بوجود بیاوریم. درجه بندی رنگ یک تخصص کاملا حرفه ای و درآمدزاست که خیلی از تدوینگران دانش کافی در موردش ندارند. هر فایل لوک روی هر ویدیو تاثیر متفاوتی میگذارد و خیلی از فایلها ویدیوها را خراب میکنند.

5 آموزش درجه‌ بندی‌ رنگ در پریمیرپرو - کالرگریدینگ
درجه بندی رنگ در پریمیرپرو به کارهایی مثل عوض کردن رنگ ، تغییر رنگی به رنگ دیگه ، ایجاد یک احساس با رنگ ، ساختن یک رنگ جدید از رنگ های قبلی گفته
بیشتر بدانید
5 آموزش درجه‌ بندی‌ رنگ در پریمیرپرو - کالرگریدینگ - Look
 

سوالات پرتکرار

رنگ و نور ویدیو بهم میخورد.

اگر ویدیوهایتان دارای یک شرایط نور و محیط هستند بله. مثلا همه ویدیوها در ساعات بین 12 تا 16 ضبط شده و لوکیشن ها مشابه هستند.

اگر ویدیوهایتان دارای یک شرایط نور و محیط هستند بله. مثلا همه ویدیوها در ساعات بین 12 تا 16 ضبط شده و لوکیشن ها مشابه هستند.

چون برای شرایط ویدیوهای شما تنظیم نشده اند. این فایلها معمولا برای شرایط خاصی که سازنده آن روی ویدیو کار میکرده مناسب است.

بله البته. هر تیم یا هر تدوینگری در پریمیرپرو باید اینکارو انجام بده ولی باید یادش بگیرید.

لینک مفید : کالریست Colorist در تدوین فیلم - وظایف/شغل/چطور بشیم؟

وقتیکه خودتان همه چیز را یاد بگیرید هیچوقت به سراغ خریدن نمیروید وقتی میشوند همه چیز را دقیق درست کرد چرا خریدن ؟

لینک پکیج : پکیج آموزش تنظیم و درجه بندی حرفه‌ای رنگ در پریمیرپرو - کالریست

در تلگرام مانی سافت را دنبال کنید
در اینستاگرام مانی سافت را دنبال کنید

مطالب مرتبط

آموزشهای تخصصی پریمیرپرو

با بیش از 30 پکیج آموزشی از صفر تا خیلی فراتر تدوین را بصورت حرفه ای و تخصصی آموزش ببینید و کسب درآمد کنید.

...

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نمیشود

رویدادها

از سراسر مانی سافت