پکیجهای آموزشی
Loading...
مانی سافت Manisoft

فرق/تفاوت LOOK/لوک با LUT/لوت در پریمیرپرو

فایل لوک/Look برای زیبا‌کردن و درجه‌بندی رنگ ویدیو استفاده میشه اما فایل لوت/LUT برای استاندارد‌کردن رنگ و نور در پریمیرپرو استفاده میشن. فایل لوک رو باید در بخش Creative لومتری کالر اعمال کنید و فایل لوت را در بخش Basic correction ولی توضیحات بیشتری وجود داره.

ویدیو آموزشی فرق/تفاوت LOOK/لوک با LUT/لوت در پریمیرپرو

در ویدیو زیر بصورت کامل و دقیق تفاوت این دو فایل لوت و لوک و تنظیمات مربوطه در پریمیرپرو را بخوبی یاد خواهید گرفت. این 2 فایل را نباید به اشتباه در بخشهای نامرتبط اعمال کنید چون رنگها خراب میشوند. 

مدت زمان ویدیو : 5دقیقه

 

فایل لوت/LUT و تنظیمات آن در پریمیرپرو

در پریمیرپرو از فایل لوت/LUT و تنظیمات آن برای استاندارد کردن رنگ و نور استفاده میکنیم. درون این فایل تنظیمات مربوط به گزینه هایی مانند Exposure - Contrast - Highlight - Shadow - Black - White - Saturation - Tint وجود دارد و با قراردادن این فایل در بخش LUT به ویدیو مورد نظر اعمال میشوند. اصلاح رنگ و نور کاری جذاب و البته حساس است.

لینک مفید

 

فایل لوک/Look و تنظیمات آن در پریمیرپرو

در پریمیرپرو از فایل لوک/Look برای درجه بندی رنگ و زیبانمودن رنگ ها استفاده میکنیم. درون این فایل تنظیماتی مانند ماسک رنگها و هر چیزی بجز Basic correction را ذخیره میکنیم تا فقط با انتخاب آن در بخش Creative پنجره Lumetri color زیبایی را بوجود بیاوریم. درجه بندی رنگ یک تخصص کاملا حرفه ای و درآمدزاست که خیلی از تدوینگران دانش کافی در موردش ندارند. هر فایل لوک روی هر ویدیو تاثیر متفاوتی میگذارد و خیلی از فایلها ویدیوها را خراب میکنند.

لینک مفید

 

سوالات متداول

رنگ و نور ویدیو بهم میخورد.

اگر ویدیوهایتان دارای یک شرایط نور و محیط هستند بله. مثلا همه ویدیوها در ساعات بین 12 تا 16 ضبط شده و لوکیشن ها مشابه هستند.

اگر ویدیوهایتان دارای یک شرایط نور و محیط هستند بله. مثلا همه ویدیوها در ساعات بین 12 تا 16 ضبط شده و لوکیشن ها مشابه هستند.

چون برای شرایط ویدیوهای شما تنظیم نشده اند. این فایلها معمولا برای شرایط خاصی که سازنده آن روی ویدیو کار میکرده مناسب است.

بله البته. هر تیم یا هر تدوینگری در پریمیرپرو باید اینکارو انجام بده ولی باید یادش بگیرید. روی این لینک بزنید.

وقتیکه خودتان همه چیز را یاد بگیرید هیچوقت به سراغ خریدن نمیروید وقتی میشوند همه چیز را دقیق درست کرد چرا خریدن ؟ روی این لینک بزنید.

موضوعات

خدمات اصلی مانی سافت

شاید برخی خدمات ما مناسب کسب و کار شما باشد

تولید آموزشهای کاربردی

در این سایت برای نرم افزارهای تدوین فیلم ، طراحی ، کار با وسایل عکاسی و فیلمبرداری و تولید محتوا ، دوره های جامعی تولید نموده ایم. از قسمت پکیج آموزشی بالای سایت وارد شوید.

فروش لایسنس نرم افزار اوریجینال

از برنامه های ادوبی گرفته تا فیلمورا ، فاینال کات پرو ، داوینچی و سایر برنامه های مرتبط با طراحی و ساخت ویدیو. با خیالی آسوده از خرید ، هر کدام را میخواهید برایتان تهیه میکنیم.

همکاری در تولید و تدوین ویدیو

چنانچه ویدیو یا پروژه دارید و میخواهید تدوین و ویرایش آنها را برون سپاری کنید ، تیم مانی سافت آماده همکاری میباشد. از پروژه های ساده گرفته تا جلوه های ویژه. انواع تغییرات در ویدیوها.

طراحی سایت های حرفه ای

علاوه بر تخصص در زمینه های طراحی گرافیکی و تدوین ویدیو ، طی سالیان گذشته ، سایت های حرفه ای زیادی راه اندازی کردیم. با خیال راحت میتونید از خدمات طراحی و پشتیبانی فنی ما در این زمینه استفاده کنید.
پیام ویژه دارید