پکیجهای آموزشی
Loading...
مانی سافت Manisoft

چه زمانی باید به سراغ یادگیری و استفاده از افترافکت رفت؟

این راهنما برای افرادی آماده شده است که میخواهند بدانند آیا واقعا نیاز به یادگیری و استفاده از افتر افکت دارند و همچنین چه زمانی باید به سراغ آن بروند.

چه زمانی به سراغ افتر افکت
برویم.

در یک پاسخ کوتاه و دقیق، اگر فکر میکنید پروژه های ویدیویی بیشتر از 1 دقیقه را تدوین میکنید، ابتدا باید یک تدوینگر ماهر شوید و پس از کسب مهارت ، شاید لازم باشد به سراغ افتر افکت بروید.

تدوینگر ماهر کیست.

به کسی که بتواند ویدیوها را کنار هم بچشید، افکت بگذارد و کمی با نوشته ها روی تصویر کار کند، تدوینگر ماهر نمیگوییم.

تدوینگر ماهر کسی است که برای هر چیزی که نمیتواند انجام دهد، فکر نکند که باید به سراغ نرم افزار دیگری مانند افتر افکت برود. هستند افراد زیادی که با چنین طرز فکری روبرو هستند و نقطه ضعف ناتوانی خود در ادیت ویدیوها را به گردن نرم افزار ادیت ویدیو می اندازند.

باید بدانید که نرم افزار افتر افکت به نوعی یک مکمل برای نرم افزارهای ادیت ویدیو دوبعدی است. دوبعدی ها مانند فاینال کات پرو ، پریمیر پرو ، داوینچی ریزالو و سایر برنامه های هم رده اینها. افتر افکت زمانی نیاز میشود که واقعا ، واقعا ، چیزی را که تدوینگر میخواهد از عهده نرم افزار تدونش امکانپذیر نباشد. 

برای آشنایی با انواع نرم افزارهای دو بعدی تدوین ویدیو روی این لینک بزنید.

مثالی از عدم نیاز به افتر افکت
در برنامه های ادیت ویدیو.

یکی از قابلیت های منحصربفرد افتر افکت، امکان روتوسکوپی و ماسک نمودن سوژه های در حال حرکت و یا هر بخشی از یک نما در ویدیو است. 

در برخی ویدیوها لازم است که محدوده ای از آن انتخاب شود و تصویر یا چیز دیگری بجای آن گذاشته شود. در این شرایط نرم افزار افتر افکت یک شگفتی ساز است اما مدتی است که بازی عوض شده و اکنون بسیاری از نرم افزار ادیت ویدیو نیز میتوانند اینکار را انجام دهند بدون اینکه از افتر افکت کمک گرفته شود.

ویدیو زیر چندین قابلیتی که قبلا فقط در افتر افکت انجام میشد ولی اکنون در سایر برنامه های دیگر ادیت ویدیو قابل انجام است را به شما نمایش میدهد.

{manivideo 274}

افتر افکت بعنوان یک مستقل.

همانطور که گفته شد، این نرم افزار یک مکمل است اما در عین حال برای برخی تولیدکنندگان ویدیو میتواند یک نرم افزار کامل مستقل نیز باشد. 

این نرم افزار میتواند بدون نیاز به نرم افزارهای دیگر، انواع ویدیو را ویرایش کند ولی محدودیت هایی دارد که آنرا با سایر برنامه ها متمایز میکند. مثلا نمیتوانیم 5 دقیقه ویدیو را در این برنامه ادیت کنیم. البته میتوانیم ایمپورت کنیم اما به دلیل نوع ساختار این برنامه، با کندی های زیر روبرو خواهیم شد. ولی برای ادیت ویدیوهای کوتاه 1 تا 2 دقیقه عالی تر است.

انواع کارهایی که یک نرم افزار دوبعدی ادیت میتواند انجام دهد از عهده این برنامه برخواهد آمد مانند:

  • برش زدن.
  • آهنگ گذاشتن.
  • تنظیم رنگ.
  • ماسک کردن
  • استفاده از افکت های ویدیویی.
  • و...

برای آشنایی دقیقتر با نرم افزار افتر افکت روی این لینک بزنید.

نرم افزار افتر افکت بعنوان
یک مکمل.

شاید بپرسید که منظور از مکمل بودن افتر افکت چیست. فرض کنید در حال ادیت یک پروژه 5 دقیقه ای در نرم افزارهای دوبعدی تدوین هستید. به جایی میرسید که باید جلوه ای را ایجاد کنید. این جلوه میتواند یک چرخش دوربین مانند فیلم ماتریکس و جلوه های ویژه اش باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جلوه های ویژه روی این لینک بزنید.

اکنون فرض کنید در پریمیر پرو هستید. میتوان روی آن کلیپ یا بخش از تصویر راست کلیک نمود و به صورت داینامیکی افتر افکت را باز کرد. ادیت های مورد نیاز در افتر افکت اجرا شود و با زدن یک ذخیره، دوباره به پریمیر پرو بازگشت. در این حالت میگوییم که افتر افکت میتواند یک مکمل باشد. برای آشنایی با نرم افزار پریمیر پرو روی این لینک بزنید.

این تنها یکی از هزاران دلیلی است که از آنها میتوان از افتر افکت بعنوان یک نرم افزار مکمل استفاده نمود ولی بازی در اینجا تمام نمیشود.

افتر افکت یک متخصص در
موشن گرافیک.

بدون شک انجام موشن گرافیک ها و کلیپ های خلاقانه ای که بیشتر گرافیکی هستند بیشتر از هر برنامه ای ، در افتر افکت جذابتر و راحت تر است. 

موشن گرافیک امروزه یک شاخه از تولید محتوا و ساخت ویدیو است که با آن میتوان کسب درآمد نمود.

افتر افکت پیچیده است.

یادگیری هیچ چیز سخت نیست اما این نکته را نمیتوان مخفی کرد که نرم افزار افتر افکت به خاطر انبوهی از امکانات و قابلیت هایش دارای سختی و پیچیدگی است. این نرم افزار را نمیتوان با هیچ نرم افزار دوبعدی تدوین دیگری مقایسه نمود. 

همانقدر که سخت یا پیچیده است ولی از آنطرف کارهایی که انجام میدهد شگفت انگیز است و کسانی که در آن به تسلط و مهارت بالایی میرسند افراد خاصی هستند.

افتر افکت میتواند تحول
ایجاد کند.

به آخرین باری فکر کنید که یک فیلم پرفروش هالیوود را تماشا کرده اید. مهمترین چیزهایی که در طول فیلم به آن توجه کردید چه بود؟ شاید متوجه کیفیت انیمیشن ها و سایر موشن گرافیک ها شده باشید که بافت منحصر به فردی را به تجربه تماشای شما اضافه کرده است.

شاید تیتراژ آغازین پویایی و حرفه ای که در ابتدای فیلم بوده، توجه شما را جلب کرد. یا شاید جلوه های ویژه باورنکردنی شما را به درون نماهای اکشن فیلم کشانده باشد. اینها تماما میتوانند کار افتر افکت باشند.

برای یادگیری نرم افزار افتر افکت روی این لینک بزنید.

خدمات اصلی مانی سافت

شاید برخی خدمات ما مناسب کسب و کار شما باشد

تولید آموزشهای کاربردی

در این سایت برای نرم افزارهای تدوین فیلم ، طراحی ، کار با وسایل عکاسی و فیلمبرداری و تولید محتوا ، دوره های جامعی تولید نموده ایم. از قسمت پکیج آموزشی بالای سایت وارد شوید.

فروش لایسنس نرم افزار اوریجینال

از برنامه های ادوبی گرفته تا فیلمورا ، فاینال کات پرو ، داوینچی و سایر برنامه های مرتبط با طراحی و ساخت ویدیو. با خیالی آسوده از خرید ، هر کدام را میخواهید برایتان تهیه میکنیم.

همکاری در تولید و تدوین ویدیو

چنانچه ویدیو یا پروژه دارید و میخواهید تدوین و ویرایش آنها را برون سپاری کنید ، تیم مانی سافت آماده همکاری میباشد. از پروژه های ساده گرفته تا جلوه های ویژه. انواع تغییرات در ویدیوها.

طراحی سایت های حرفه ای

علاوه بر تخصص در زمینه های طراحی گرافیکی و تدوین ویدیو ، طی سالیان گذشته ، سایت های حرفه ای زیادی راه اندازی کردیم. با خیال راحت میتونید از خدمات طراحی و پشتیبانی فنی ما در این زمینه استفاده کنید.
پیام ویژه دارید