پکیجهای آموزشی
Loading...
مانی سافت Manisoft

5 آموزش اصلاح و تنظیم رنگ پریمیرپرو - Lumetri Color لومتری

در واقع اصلاح رنگ در پریمیر پرو یا COLOR CORRECTION به مجموعه ای از تغییرات در رنگ و نور ویدیوها گفته می شود که باعث میشوند برخی خرابی ها در رنگ و نور برطرف شوند و کیفیت ویدیو هم بهتر شود اما اینکار قواعدی دارد که باید مرحله به مرحله و دقیق انجام شوند که در این صفحه با آنها آشنا خواهید شد.

اصلاح رنگ ویدیو در پریمیر پرو چیست؟

اصلاح رنگ یا Color correction در پریمیر پرو اول مرحله درست کردن و تنظیم کردن رنگ های ( قرمز - سبز - آبی ) و کنترل شدت نور در پریمیر پرو میباشد. تمام ویدیو هایی که وارد پریمیر پرو میشوند ، چه با موبایل و چه با دوربین ضبط شده باشند ، بدون شک نیاز به اصلاح رنگ دارند اما واقعا چرا ؟ 

چون همچنان هیچ دوربینی نمیتواند رنگ ها را مانند چشم انسان ضبط کند، پس با اصلاح رنگ کاری میکنیم تا رنگ ها مانند چیزی که چشم می بیند به نظر برسند و واقعی تر شوند.

بطور مثال ممکن است یکی از رنگ های اصلی ( سبز - قرمز - آبی ) به مقدار استاندارد در ویدیو نباشند ، عملیات اصلاح رنگ ، مقدار آنها را تنظیم میکند و رنگ ها به واقعیت نزدیک تر میشوند.

آموزش درجه‌ بندی‌ رنگ در پریمیرپرو - کالرگریدینگ -
درجه بندی رنگ در پریمیرپرو به کارهایی مثل عوض کردن رنگ ، تغییر رنگی به رنگ دیگه ، ایجاد یک احساس با رنگ ، ساختن یک رنگ جدید از رنگ های قبلی گفته
بیشتر بدانید
آموزش درجه‌ بندی‌ رنگ در پریمیرپرو - کالرگریدینگ - Look

درس 1 : آشنایی مقدماتی با لومتری کالر Lumetri color

برای اینکه بتوانیم در پریمیر پرو اصلاح رنگ روی ویدیو را انجام دهیم ، باید به سراغ بخشی بنام لومتری کالر Lumetri color برویم.

در نرم افزار پریمیر پرو یک پنجره بنام لومتری کالر وجود دارد که حدودا 99 درصد عملیات اصلاح رنگ ویدیو ها با آن انجام میشود. این پنجره از بخش های مختلفی تشکیل شده است که هر کدام برای انجام کارهای تخصصی روی رنگ و نور ویدیوها بوجود آمده اند و کار کردن با آنها مقدار مهارت لازم دارد.

مدت زمان ویدیو : 1دقیقه

درس 2 :‌ آموزش اصلاح/تنظیم رنگ در پریمیر پرو به روش اتوماتیک با Lumetri color

بر خلاف چیزی که بسیاری تدوینگران تصور میکنند ، اصلاح رنگ ویدیو در پریمیر پرو خیلی آسان است اما چون روش آنرا نمیدانند ، پس نمی توانند به دستکاری رنگ ها اعتماد کرده و مطمئن شوند که واقعا اصلاح رنگی که انجام داده اند درست است یا نه. یکی از روش های خیلی ساده اینکار ، استفاده از اصلاح رنگ اتوماتیک در پریمیر پرو میباشد.

مدت زمان ویدیو : 1دقیقه

درس 3 : اصلاح/تنظیم رنگ ویدیو در پریمیر پرو به روش دستی یا سفارشی در Lumetri color

در مرحله قبلی با اصلاح اتوماتیک رنگ آشنا شده اید ، اکنون به سراغ اصلاح رنگ ویدیو به روش دستی یا سفارشی میرویم. خیلی اوقات نتیجه ای را که حالت اتوماتیک به ما میدهد ، خیلی از تدوینگران توقع بیشتری از آن دارند ، پس راه حلی وجود دارد که در کنار حالت اتوماتیک ، تغییرات بعدی روی رنگ توسط تنظیمات سفارشی یا اختیاری توسط تدوینگر انجام شوند.

مدت زمان ویدیو : 2دقیقه

درس 4 : اصلاح/تنظیم رنگ ویدیو در پریمیر پرو به روش LUT با Lumetri color

یکی از روش های خیلی عالی که برای اصلاح رنگ ویدیو در پریمیر پرو وجود دارد ، استفاده از قابلیت LUT یا LOOK UP TABLE میباشد. در واقع فایل های از پیش ساخته ای هستند که توسط پریمیر پرو در قسمت COLOR CORRECTION و بخش BASIC قرار داده شده اند تا با یک کلیک ، ویدیو به صورت خیلی خوب متعادل و تنظیم رنگ شود.

مدت زمان ویدیو : 8دقیقه

 

درس 5 : ایمپورت پریست های رنگ بصورت گروهی و چند تایی در پریمیر پرو

همانطور که متوجه شده اید میتوانیم بصورت یکی یکی فایلهای LUT و LOOK را به پریمیر پرو وارد کنیم و شاید مقداری سخت باشد. اکنون میخواهم یک روش خیلی خوب را به شما آموزش دهم تا بتوانید هر تعداد که پریست رنگ را خواستید به صورت یکجا ایمپورت کنید.

ویدیو زیر توضیحات لازم را به شما میدهد.

دانلود پریست رنگ برای پریمیر پرو

پریست های رنگ LOOK معمولا توسط افرادی که در زمینه کار با بخش رنگ ها در پریمیر پرو مسلط هستند ساخته میشوند. در حین استفاده از این پریست ها باید بدانید که ممکن است برخی از آنها روی ویدیو های شما تاثیر خیلی خوبی نداشته باشد و کاملا طبیعی است.

وقتیکه من یک پریست را میسازیم ، دقیقا مطابق ویدیویی ساخته میشود که در حال انجام تغییرات بر روی آن هستم پس ممکن است ویدیو شما با ویدیو من متفاوت باشد. مواردی مانند مقدار نور و رنگ ها و زمان فیلمبرداری ویدیو ها موجب میشوند تا نتیجه استفاده از پریست رنگ متفاوت شوند اما ارزش امتحان کردن را دارد.

zipدانلود رایگان 14 عدد پریست رنگ 170 کیلوبایت

قدم های بعد از اصلاح رنگ ویدیو

تا اینجا فقط با اولین مرحله از دستکاری رنگ و نور در پریمیر پرو آشنا شده اید و نکات جذاب دیگری هم و جود دارد

  • اصلاح نور
    همه فکر میکنند که با دستکاری رنگ ها در پریمیر پرو همه چیز خوب میشود اما سوال اینجاست که اگر یک ویدیو مشکل نور داشته باشد تکلیف چیست ؟ اگر نور یک ویدیو خیلی شدید باشد و یا آنقدر تاریک باشد که جزییات به خوبی دیده نشوند چکار باید کرد ؟ نگران نباشید در ادامه لینک مفید برایتان گذاشته ام.
  • درجه بندی رنگ یا کالر گریدینگ
    مرحله ای جذاب و کاملا حرفه ای که هدفش زیباتر شدن رنگ ویدیو ها و ایجاد احساسی خاص در بیننده میباشد.

پکیج آموزش تنظیم و درجه بندی حرفه‌ای رنگ در پریم
با دیدن این پکیج آموزش پریمیرپرو دیگه دانلودکردن و استفاده از پریست های رنگ رو برای همیشه کنار میزارید و شما میشید یک رنگ شناس یا متخصصی کالریست در ای
شماره پکیج : 13
تعداد دروس : 37
ورود به صفحه پکیج
پکیج آموزش تنظیم و درجه بندی حرفه‌ای رنگ در پریمیرپرو - کالریست

آموزشهای تخصصی پریمیرپرو

با بیش از 30 پکیج آموزشی از صفر تا خیلی فراتر تدوین را بصورت حرفه ای و تخصصی آموزش ببینید و کسب درآمد کنید.

...

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نمیشود

خدمات اصلی مانی سافت

شاید برخی خدمات ما مناسب کسب و کار شما باشد

تولید آموزشهای کاربردی

در این سایت برای نرم افزارهای تدوین فیلم ، طراحی ، کار با وسایل عکاسی و فیلمبرداری و تولید محتوا ، دوره های جامعی تولید نموده ایم. از قسمت پکیج آموزشی بالای سایت وارد شوید.

فروش لایسنس نرم افزار اوریجینال

از برنامه های ادوبی گرفته تا فیلمورا ، فاینال کات پرو ، داوینچی و سایر برنامه های مرتبط با طراحی و ساخت ویدیو. با خیالی آسوده از خرید ، هر کدام را میخواهید برایتان تهیه میکنیم.

همکاری در تولید و تدوین ویدیو

چنانچه ویدیو یا پروژه دارید و میخواهید تدوین و ویرایش آنها را برون سپاری کنید ، تیم مانی سافت آماده همکاری میباشد. از پروژه های ساده گرفته تا جلوه های ویژه. انواع تغییرات در ویدیوها.

طراحی سایت های حرفه ای

علاوه بر تخصص در زمینه های طراحی گرافیکی و تدوین ویدیو ، طی سالیان گذشته ، سایت های حرفه ای زیادی راه اندازی کردیم. با خیال راحت میتونید از خدمات طراحی و پشتیبانی فنی ما در این زمینه استفاده کنید.