پکیجهای آموزشی
Loading...
مانی سافت Manisoft

ویدیو لاگ LOG چیست - کارایی در تدوین و اصلاح/تنظیم رنگ

در اصل یک نوع فرمت/ساختار/پروفایل ذخیره شدن فیلم در دوربین است که بصورت خاکستری دیده میشه که با این خاصیت، جزییات بیشتریرو در پیکسل و محتوا، روی کارت حافظه ذخیره میکنه و کاربردش در تنظیم و درجه بندی رنگ توسط برنامه های تدوین ویدیو خیلی عالی تر از ویدیوهای معمولی انجام میشه.

فیلم/ویدیو لاگ LOG چیست؟

لاگ Log مخفف کلمه لوگاریتمیک Logarithmic گاما و منحنی است و تمام سعیش اینه که از ذخیره شدن هر پیکسل رنگی یا سیاه و سفیدی به صورت روشن یا تاریک خالص جلوگیری میکنه تا تمام جزئیات تصاویر بدون مشکل در سنسور دوربین ذخیره بشه. پروفایل ویدیو لاگ Log دارای کمترین کنتراست است، یعنی نقاط روشن و تاریک ما دارای کمترین میزان در حد خود هستند، سیاهی و سایه به طوسی و خاکستری روشن تبدیل میشوند و سفیدی و روشنایی نیز همچنین.

به ویدیو/فرمت لاگ ، ویدیو فلت یا تخت هم میگیم چون همه چیز خاکستریه و بدون برجستگی پیکسلی هست.

ویدیو آشنایی با تاثیر استفاده از فرمت/ساختار/ویدیو لاگ

شاید بتوانم بگویم که یکی از مهمترین دلایل بوجود آمدن این فرمت ضبط فیلم، افزایش توانایی تدوینگر در حین تدوین فیلم ها و انجام کارهایی مثل تنظیم و درجه بندی رنگه. با دیدن ویدیو زیر بصورت کامل متوجه میشید که چرا باید از این نوع فرمت در زمان ضبط فیلمها در دوربین استفاده کنیم.

مدت زمان ویدیو : 4دقیقه

 

 

چرا باید از پروفایل لاگ Log استفاده کنیم؟

در یک اتاق نشسته اید، پنجره ای پرنور پشت سر شماست، در این شرایط نور پشت سر شما زیاد و خود شما در تاریکتر خواهید شد اگر نور را زیاد کنیم، چهره بهتر میشود، اما نور پنجره نیز بیشتر شده و اصطلاحا Overexposure خواهد شده و جزییاتی که درون منطقه پر نور است از بین میروند و خیلی اوقات امکان بازیابی اونها وجود نداره.

چرا باید از فرمت ویدیولاگ Log استفاده کنیم؟فیملهایی که بصورت معمولی ضبط میکنیم

ویدیو لاگ Log چه تاثیری در کلیپ ما دارد؟وقتی میخوایم نور سوژه بهتر بشه اما بکگراند از بین میره

تنظیم فرمت لاگ دوربینوقتی با پروفایل لاگ ویدیو ضبط میکنیم و کمی تنظیم نور لازم داره

تصحیح رنگ با فرمت لاگ Log در تدوین فیلم با مانی سافتوقتی هم سوژه هم بکگراند بعد از اصلاح ویدیو لاگ، نتیجه ای خوب دارن

مقایسه تصحیح رنگ با فرمت لاگ Log در تدوین فیلم

مقایسه ای برای شما انجام داده ایم. اولین سمت چپ بدترین نوع فیلمی است که یک فیلمبردار میتواند بگیرید، تصویر وسط، چهره تاریک است و دستکاری رنگ و نور ، روی رنگ ها تاثیر منفی دارد، اولین سمت راست، بهترین نتیجه ای است که با فرمت لاگ Log ضبط و یک اصلاح نور اولیه انجام شده است.

 

لینک مفید

 

سوالات متداول

خیر.

تفاوت اصلیشون در مقدار و نوع ذخیره کردن پیکسلهای خاکستری هست.

خیر. راو خاکستری نیست بلکه مثل عکسهای راو ، کاملا خام و دست نخوره است.

خدمات اصلی مانی سافت

شاید برخی خدمات ما مناسب کسب و کار شما باشد

تولید آموزشهای کاربردی

در این سایت برای نرم افزارهای تدوین فیلم ، طراحی ، کار با وسایل عکاسی و فیلمبرداری و تولید محتوا ، دوره های جامعی تولید نموده ایم. از قسمت پکیج آموزشی بالای سایت وارد شوید.

فروش لایسنس نرم افزار اوریجینال

از برنامه های ادوبی گرفته تا فیلمورا ، فاینال کات پرو ، داوینچی و سایر برنامه های مرتبط با طراحی و ساخت ویدیو. با خیالی آسوده از خرید ، هر کدام را میخواهید برایتان تهیه میکنیم.

همکاری در تولید و تدوین ویدیو

چنانچه ویدیو یا پروژه دارید و میخواهید تدوین و ویرایش آنها را برون سپاری کنید ، تیم مانی سافت آماده همکاری میباشد. از پروژه های ساده گرفته تا جلوه های ویژه. انواع تغییرات در ویدیوها.

طراحی سایت های حرفه ای

علاوه بر تخصص در زمینه های طراحی گرافیکی و تدوین ویدیو ، طی سالیان گذشته ، سایت های حرفه ای زیادی راه اندازی کردیم. با خیال راحت میتونید از خدمات طراحی و پشتیبانی فنی ما در این زمینه استفاده کنید.
پیام ویژه دارید