0
حساب کاربری اکانت

آموزش پریمیر پرو، جلوه های ویژه با پلاگین، ویدیو افکت سافایر Sapphire یاقوت کبود

محمد ملکی محمد ملکی
بروزرسانی : 30 ارديبهشت،1401
ایجاد : 28 مرداد،1400
در صف تولید
 • زمان -
 • تعداد دروس 0
 • حجم 0 گیگابایت
 • نوع دریافت دانلود
 • مدت پشتیبانی ندارد
 آموزش پریمیر پرو، جلوه های ویژه با پلاگین، ویدیو افکت سافایر Sapphire یاقوت کبود

پیش نیاز

اگر به دنبال موفقیت واقعی و رسیدن به پاسخ بسیاری از سوالات خود هستید، پیشنهاد میکنیم آموزش هایی که با هدف، برای رسیدن به توانایی واقعی تولید نموده ایم را مطابق صفحات زیر شروع نموده و پس از آن وارد یادگیری این پکیج آموزشی شوید.

آموزش پریمیر پرو - شروع یادگیری قواعد ویرایش ویدیو و نرم افزار

آموزش پریمیر پرو - آشنایی کامل با 133 ویدیو افکت - پری افکت

آموزش پریمیر پرو - شناخت کامل پلاگین و برنامه موکا پرو Mocha Pro

مخاطب هدف

افرادی که به هر دلیلی وارد دنیای تولید ویدیو با نرم افزار پریمیر پرو می شوند، اگر به دنبال روش اجرای تکنیک های حرفه ای هستند، بدون استثنا باید پلاگین سافایر را به خوبی یاد بگیرند، فرقی نمی کند آموزش تولید کنند یا فیلم سینمایی بسازند و یا محتوای شبکه های اجتماعی.

جلوه ویژه هر پروژه ای را دگرگون و جذاب و خیره کننده می نماید. شاید با یادگیری چنین پلاگین قدرتمندی و البته مکمل های آن مانند موکا پرو، مانع از این شوید که برای هر کاری به سراغ نرم افزار افتر افکتس بروید نه به این معنی که افتر افکتس دیگر کاربرد ندارد بلکه، وقتی بتوانید با نرم افزار دو بعدی خود همان تکنیک ها را انجام دهید چه نیازی به استفاده از پیچیدگی های افتر افکتس است.

 • تولیدکنندگان جلوه های ویژه
 • سازندگان فیلم های سینمایی
 • خلاق ها و افراد بدون مرز
 • مشتاقان یادگیری تکنیک های جدید
 • ویراستاران فیلم عروسی و کلیپ های فرمالیته
 • تولیدکنندگان موزیک ویدیو

معرفی این دوره آموزشی

مجموعه آموزشی برای ویدیو افکت ها و پلاگین بوریس اف ایکس سافایر BorisFx Sapphire را تولید نمودیم تا یکبار برای همیشه با بسیاری نکات و قابلیت هایش آشنا شده و دلیل استفاده بسیاری از تیم های فیلمسازی و هالیوودی از آن را بدانید و شما نیز توانایی های خود را در فیلم و تولیدات ویدیویی گسترش دهید.

معرفی و آموزش فارسی پلاگین سافایر یا یاقوت کبود Sapphire

پلاگین سافایر Sapphire که در فارسی به معنای یاقوت کبود است، یکی از محصولات نرم افزاری شرکت بوریس اف ایکس، سازنده پلاگین های دیگری مانند موکا پرو، کانتینیوم کامپلیت می باشد.

پلاگین Sapphire به شما امکان می دهد ظاهر ارگانیک خیره کننده ی بی نظیری که با هیچ یک از نرم افزارهای اصلی ویرایش ویدیو یا هاست، که امکان ساختن آنها را به ما نمی دهند، جلوه ایجاد کنید. ویژگی های کلیدی شامل بیش از 270 جلوه و بیش از 3000 پریست از پیش تنظیم بوده که تبدیل به یک جلوه ساز قدرتمند شده است.

چرا باید از پلاگین سافایر SAPPHIRE استفاده کنید؟

این پلاگین برای قدرت و برتری مختص به حرفه ای ها ساخته شده است. مجموعه ای از بیش از 270 جلوه دارای الگوریتم های پردازش تصویر است که با کیفیت ترین نتایج هالیوود را تولید می کند. هر جلوه Sapphire به منظور پردازش سریعتر با فناوری NVIDIA CUDA برای ویندوز و لینوکس ، و فناوری Metal اپل برای macOS ، همراه با پشتیبانی بومی از مکینتاشهای M1 ، شتاب می گیرد. اگر شما یک هنرمند حرفه ای هستید که به دنبال ایجاد مجموعه ای از تصاویر خیره کننده با سرعتی بالا هستید ، دیگر به دنبال چیزی نگردید چون آنچه می خواهید سافایر است.

زبان یاقوت کبود را بیاموزید

جلوه های یاقوت کبود برای طراحی زیبا و دقت طراحی شده. تجربه کاربر پسند همراه با ساختار نامگذاری یکنواخت و گردش سریع کار باعث می شود ویراستاران و هنرمندان در زمانی بسیار کم و پس از دید این آموزش، شروع به ایجاد جلوه های زیبا کنند. سافایر الهام بخش شما در تولیدات خواهد شد.

چرا آموزش پلاگین سافایر را تولید نمودیم؟

شاید برخی افراد تصور کنند چون مدت ها عملیاتی مانند، کات نمودن، گذاشتن پریست رنگ، خروجی گرفتن، استفاده از چند دوربین و کارهای عادی از این قبیل را روی ویدیو ها انجام داده اند پس به پایان راه رسیده و دیگر چیزی برای یادگیری نیست، البته که سخت در اشتباه هستند، تصمیم گرفتیم دنیای تولید کنندگان ویدیو را دگرگون کنیم.

در وحله اول، تمام تمرکز مانی سافت روی هنرجوهایی است که قدم های یادگیری خود را با آموزش های ما، پله به پله شروع نموده اند، این افراد آینده ای کاملا موفق خواهند داشت چون با برنامه ریزی تجاری جلو رفته اند. وحله دوم ما، افرادی هستند که به صورت تکه پاره از شبکه های اجتماعی یا ویدیوهای رایگان چیزهایی را یاد گرفته اند که متاسفانه  ریشه چنین آموزش هایی تبلیغات است نه تضمینی برای موفقیت در آینده.

دلایلی که ما را مجبور به ساخت این پکیج آموزش پلاگین و ویدیو افکت سافایر نمود در زیر آورده ایم:

 • وارد نمودن هنرجوهای مانی سافت به سطح جدیدی از توانایی در پریمیر پرو
 • آشنایی با جلوه های ویژه در نرم افزار دو بعدی پریمیر پرو
 • بیدار نمودن خلاقیت نهفته در ذهن هنرجوها
 • بدست آوردن سرعت بیشتر در اجرای تکنیک ها
 • هم مسیر شدن با حرفه ای هایی که در گذشته مانند شما بوده اند
 • شناختن قابلیت های این پلاگین جهت اجرای جلوه ویژه

این موارد تنها بخشی از نظریه های تولید پکیج آموزشی هستند که بدون شک آموزش ها در این سطح به پایان نخواهند رسید.

قابلیت ها و امکانات اصلی سافایر

این پلاگین کاملا به صورت ویدیو افکتی مستقل در نرم افزارهای دو بعدی ویرایش ویدیو البته در برخی از آنها که در پایین تر معرفی شده اند کارایی دارد. هدف از ساخت این پلاگین٬ اجرای تکنیک و جلوه های ویژه است. هر چقدر که به آینده می رویم انجام جلوه ها با چنین پلاگین هایی کار را ساده تر و سریع تر می نماید.

بهترین نرم افزار حرفه ای ویرایش ویدیو کلیپ و مونتاژ فیلم

به چه سطحی از توانایی خواهید رسید؟

بپذیرید که عنوان نمودن کلماتی مانند صد در صد، استادی کاملا تبلیغاتی هستند، یادگیری هیچوقت پایانی ندارد. هدف این است که بتوانید با شناختی مناسب وارد کار با پلاگین سافایر شوید، آن را بشناسید، خلاقیت هایی را انجام دهید و آماده رفتن به سطح پیشرفته تر آن شوید. پس این انتهای راه نیست و مسیر طولانی در مقابل هر تولید کننده ای که به دنبال آینده ای حرفه ای می باشد قرار دارد.

ارتباط پلاگین سافایر با موکا پرو

ترکیب این پلاگین با پلاگین موکا پرو که برنده جایزه ی اسکار می باشد، کیفیت برتر تصویر ، کنترل و سرعت بیشتر در تولید جلوه ویژه را به تولید کننده داده و در نهایت باعث صرفه جویی زیادی در زمان می شود. به خلاقان اجازه می دهد تا بر موارد مهم تمرکز کنند ، و تأثیری را بر جای می گذارد که باعث می شود مخاطبان خیره شوند.

همه چیز را با موکا دنبال کنید

با ردیابی یکپارچه موکا برنده جایزه اسکار از کلید زنی خداحافظی کنید. ردیابی مسطح صخره ای موکا در هر اثر سافایر گنجانده شده است. پارامترهای جلوه های ویژه ای مانند Sapphire Lens Flare را تجزیه و کاملا جدا خواهید نمود. تولید کنندگان ویدیو و جلوه های ویژه، بدون شک باید پلاگین موکا پرو را دائما در دسترس خود داشته باشند. این راه شما راه حرفه ای ها و هالیوود است.

سازگاری سافایر یا یاقوت کبود Sapphire با انواع نرم افزارهای حرفه ای

این پلاگین بی نظیر، با نرم افزارهایی مانند:

 • پریمیر پرو
 • افتر افکتس
 • اوید مدیا کامپوزر
 • داوینچی ریزالو
 • فلیم
 • نیوک
 • وگاس پرو
 • هیت فیلم پرو

سازگاری کامل داشته و ویراستاران این نرم افزار امکان استفاده از آن را دارند.

سرعت، زیبایی، امکانات بی پایان

شرکت بوریس با افزودن امکانات و قابلیت های جدید به پلاگین سافایر، در هر نسخه و آپدیت خود موجب تعجب مخاطبین و همچنین تولید کنندگان ویدیو خواهد شد. یکی از دلایل استفاده از آن، سرعتی است که در اجرای جلوه های ویژه بوجود می آورد. یعنی در گذشته برای انجام یک تکنیک و جلوه ویژه می بایست ساعت ها وقت صرف میشد اما اکنون با چند دقیقه، می توانیم همان تکنیک را خیلی دقیقتر و زیباتر بسازید.

سطح بعدی آموزش پلاگین سافایر Sapphire

خوشبختانه برای افراد موفق و خلاق، یادگیری هیچگاه به پایان نخواهد رسید و این راه ادامه خواهد داشت. پس از گذراندن این سطح از آموزش، ذهن هنرجوی مانی سافت آماده پذیرفتن نکات فراوان در پکیج های آینده خواهد شد که اگر این پکیج و پکیج های قبلی را ندیده باشد با مشکلات متعددی روبرو خواهد شد. آماده انقلاب های بزرگی در تولید ویدیو با پریمیر پرو باشید.

مقابل افتر افکتس قرار بگیرید و باور کنید

بسیاری افراد که دانش کافی ندارند، هر چیزی را که فردی نمی داند به افتر افکتس ربط می دهند، البته طی سالیان گذشته خلاف این نوع تصور افراد ثابت شده است اما باز هم باید بدانید بسیاری کارهایی که امروز با این آموزش پلاگین سافایر قادر به انجامش هستید، در گذشته فقط با افتر افکتس امکانش بود ولی مطابق سیاست شرکت ادوبی تصمیم بر آن شده که تولید کننده ویدیو و ویرایشگر فیلم بدون نیاز به افتر افکتس و خیلی ساده تر بتواند تکنیک های خیره کننده و بزرگی را انجام دهد و قرار نیست برای هر کار کوچکی به افتر افکتس رفت. البته این موضوع به دو بخش تقسیم می شود:

 • اینکه ویراستار فیلم درست آموزش ندیده باشید، پس برای هر کاری که نمی تواند به افتر افکتس خواهد رفت و چالش های متعددی را خواهد دید و شاید درمانده نیز شود
 • اگر در مرحله قبل مانند هنرجوهای مانی سافت آموزش دیده باشد، باید این کلاس های آموزشی جدید را نیز بگذراند تا باز هم برای رفتن به افتر افکتس دلایل کمتری داشته باشد.

چه زمانی باید افترافکت یاد بگیرم؟

باور خواهید نمود که واقعا در بسیاری شرایط هیچ نیازی به افتر افکتس نبود اما به دلایل گفته شده، به ناچار به سراغش رفته اید.

مشخصات نرم افزاری این پکیج آموزشی سافایر

این پکیج آموزش با نرم افزار پریمیر پرو نسخه 15.4.1 در ویندوز ساخته شده که کاربران مک نیز می توانند از آن استفاده نمایند. نرم افزارها در پکیج قرار داده شده اند.

پلاگین سافایر Sapphire با نسخه 2021.5 می باشد که فعلا نسخه برای ویندوز 10 در پکیج قرار داده شده اند.

خود را موظف کنید که همیشه از نسخه های اصلی نرم افزارها استفاده کنید و دائما جدیدترین نسخه ها را داشته باشید. 

خرید لایسنس اصلی نرم افزارهای ادوبی کریتیو کلود در ایران

مشخصات سخت افزاری مورد نیاز برای پلاگین سافایر Sapphire

پردازنده 4 هسته ای و بالاتر در اینتل و ای ام دی

حافظه Ram میزان 8 گیگابایت و حتما بالاتر

رزولوشن مانیتور 1920 در 1080 پیکسل و بالاتر

از کودا در ویندوز و متال در مک پشتیبانی می نماید

نمایش بیشتر
نمایش کمتر
در صف تولید
 • زمان -
 • تعداد دروس 0
 • حجم 0 گیگابایت
 • نوع دریافت دانلود
 • مدت پشتیبانی ندارد

سایر آموزش های پریمیر پرو Premiere Pro

دسته بندی آموزش نرم افزار