پکیجهای آموزشی
Loading...
مانی سافت Manisoft

آموزشهای افکت Tranform پریمیرپرو - تغییرگروهی/فید/تکنیک

به پنجره Effects برید افکت ترنسفورم Transform رو بگیرید و به یک ادجاسمنت لایه اعمال کنید. در تنظیمات این افکت آپشن Scale میتونه چندین ویدیو رو بصورت گروهی کوچک و بزرگ کنه با آپشن Position تمام ویدیوهای ترک پایین ادجاستمنت بصورت دسته جمعی جابجا میشن. از افکت Tranform در پریمیر پرو برای تغییر اندازه گروهی یا دسته جمعی میتونیم استفاده کنیم.

خلاصه
تمام هدف من اینه که شما رو با بخشی از توانایی های ویدیو افکت ترنسفورم Transform در پریمیر پرو آشنا کنم. با یادگیری قابلیت‌هاش میتونید تکنیک‌های خیلی حرفه‌ای رو انجام بدین و همچنین سرعت تدوین رو با انجام کارهای گروهی یا دسته‌جمعی روی کلیپ‌ها خیلی بالاتر ببرید.

آموزش تغییر سایز و جابجایی گروهی با افکت Tranform در پریمیر پرو

ابتدا تمام ویدیوها را در یک ترک قرار دهید. یک لایه ادجاست در ترک بالاتر و روی تمام کلیپ‌ها بگذارید. از پنجره Effects به دنبال افکت Transform بگردید و آنرا به ادجاست اعمال کنید. اکنون هر تغییری که در افکت انجام دهید روی تمام کلیپهای Track پایین آن اعمال میشود. میتوانید از motion تمام آنها را به چپ و راست یا بالا و پایین ببرید یا با Scale سایز/اندازه آنها را بصورت گروهی/دسته‌جمعی بزرگ و کوچک کنید. ویدیو زیر اینکار را به شما نشان میدهد.

لینک مفید

 

تکنیک حرفه ای پریمیر پرو با افکت Transform - فید انتهای تمام Track ها بصورت گروهی

میتوانید انتهای تمام Track های سکانس را با یک ترنزیشن انجام دهید اما مشکل این است که در حین فید محتوای بعضی از ترک‌های پایینتر دیده میشود و نتیجه خوب نیست. میتوانید بصورت حرفه‌ای از ویدیو افکت Transform استفاده کنید. یک لایه ادجاست به مدت زمان 5 ثانیه در انتها و بالاترین ترک روی همه کلیپ ها بگذارید از پنجره Effects ویدیوافکت Transform را به ادجاست بدهید و در تنظیمات آن قسمت Opacity کی‌فریم بزنید و از صد تا صفر بروید. ویدیو آموزشی زیر روش اینکار را بشما نمایش میدهد.

لینک مفید

 

تفاوت استفاده افکت ترنسفورم Transform پریمیر پرو روی یک ویدیو یا روی لایه ادجاست Adjustment

بجز قابلیتهای دیگری که این ویدیوافکت دارد، استفاده از آن روی لایه ادجاسمنت است که موجب افزایش توانایی و سرعت بیشتر تدوین میشود. این افکت به سادگی روی هر کلیپی اعمال و تغییراتش را انجام میدهد اما وقتیکه روی لایه ادجاسمنت اعمال میشود داستان کاملا متفاوت میشود. آرزویی که هر تدوینگر پریمیر پرو دارد را برآورده میکند. میتواند همان کارهایی که روی یک کلیپ انجام میدهد را روی تمام کلیپهای ترک پایین لایه ادجاسمنت اعمال کند آنهم بصورت یکجا و گروهی. اینکار باعث میشود دردسرهای تغییرات تک به تک کلیپ ها از بین برود.

برخی قابلیت های ویدیو افکت Transform پریمیر پرو

  • قابلیت چپ و راست - بالا و پایین کردن گروهی کلیپها
  • قابلیت تغییر سایر/اندازه گروهی کلیپ ها
  • قابلیت تغییر وضوح/Opacity همزمان کلیپ ها
  • ایجاد موشن بلر Motion blur حرکتی در لبه اشیا و افراد محترک که در موشن گرافیک و واقع گرایانه شدن ویدیو خیلی موثر است
  • قابلیت تغییر زاویه و کج نمودن کلیپ ها
  • قابلیت چرخش گروهی کلیپ ها و لایه ها

اگر میخواهید کار با تمام ویدیوهای پریمیر پرو را یاد بگیرید و مانند این افکت استفاده حرفه ای داشته باشید روی این لینک بزنید.

موضوعات

خدمات اصلی مانی سافت

شاید برخی خدمات ما مناسب کسب و کار شما باشد

تولید آموزشهای کاربردی

در این سایت برای نرم افزارهای تدوین فیلم ، طراحی ، کار با وسایل عکاسی و فیلمبرداری و تولید محتوا ، دوره های جامعی تولید نموده ایم. از قسمت پکیج آموزشی بالای سایت وارد شوید.

فروش لایسنس نرم افزار اوریجینال

از برنامه های ادوبی گرفته تا فیلمورا ، فاینال کات پرو ، داوینچی و سایر برنامه های مرتبط با طراحی و ساخت ویدیو. با خیالی آسوده از خرید ، هر کدام را میخواهید برایتان تهیه میکنیم.

همکاری در تولید و تدوین ویدیو

چنانچه ویدیو یا پروژه دارید و میخواهید تدوین و ویرایش آنها را برون سپاری کنید ، تیم مانی سافت آماده همکاری میباشد. از پروژه های ساده گرفته تا جلوه های ویژه. انواع تغییرات در ویدیوها.

طراحی سایت های حرفه ای

علاوه بر تخصص در زمینه های طراحی گرافیکی و تدوین ویدیو ، طی سالیان گذشته ، سایت های حرفه ای زیادی راه اندازی کردیم. با خیال راحت میتونید از خدمات طراحی و پشتیبانی فنی ما در این زمینه استفاده کنید.
پیام ویژه دارید