پکیجهای آموزشی
Loading...
مانی سافت Manisoft

آموزش مولتی کمرا در پریمیر پرو یا تدوین چند دوربینه - سینک صدا

اول ویدیوها و صداها رو در تایم لاین در ترک های جداگانه و بالای سر هم قرار بدین. همه رو با موس انتخاب کرده و گزینه Syncronize رو بزنید. گزینه Audio رو فعال و Ok کنید. سینک انجام میشه. حالا دوباره همه رو انتخاب کرده و راست کلیک و گزینه Nest رو بزنید. روی Nest راست کلیک و گزینه Multi camera را را وارد شده و گزینه Enable رو بزنید. دکمه مولتی کمرا پایین پنجره Program رو بزنید تا چند دوربینه فعال بشه.

خلاصه
مولتی کمرا یا تدوین چند دوربینه Multi camera یا سوئیچ بین چند دوربین در پریمیر پرو یک قابلیت در این نرم افزار میباشد که به کمک آن میتوانیم ویدیو هایی که با دوربین های مختلف و از زوایه های متفاوت در یک پروژه ضبط شده اند را همزمان با هم تدوین کنیم و با سرعت بالایی هر زاویه یا نمایی را که خواستیم به ببیننده نمایش دهیم. البته قبل از مولتی کمرا حتما باید دستور سینک سینک صدا ها را بزنیم تا دوبین ها با هم هماهنگ شوند.

روش اول : آموزش مولتی کمرا و تدوین چند دوربینه پریمیر پرو در سکانس و همزمان سینک صدا ها

  • یک سکانس بر اساس ویدیوها ایجاد کنید
  • ویدیوهای دوربین ها را در ترک های بالای سر هم قرار دهید
  • همه ترک ها را انتخاب کرده و به نست NEST تبدیل کنید
  • روی نست راست کلیک کرده و در گزینه MULTICAMERA گزینه ENABLE را فعال کنید
  • در پنجره PROGRAM آچار را زده و حالت نمایش را از COMPOSITE روی MULTI CAMERA قرار دهید
  • حالا در تایم لاین پلی بزنید تا همه ویدیوها با هم پخش شوند.
  • در حین شدن روی هر زاویه دوربین که کلیک کنید همان به بیننده نشان داده میشود
  • تمام شد.

 

روش دوم : آموزش مولتی کمرا یا تدوین چند دوربینه پریمیر پرو در Project و همزمان سینک صدا ها

در این روش نیازی به ایجاد Nest و کار ابتدایی در سکانس نیست. در پنجره Project همه ویدیو ها و صدا ها را انتخاب کنید، روی یکی از انها راست کلیک کرده و گزینه Create Multi camera را بزنید. در پنجره ای که باز میشود فقط گزینه Audio را فعال کرده و OK بزنید تا سینک صدا ها نیز انجام شود. در پنجره Project یک سکانس ایجاد میشود، آنرا گرفته و به قسمت سکانس بکشید. اگر سکانس وجود نداشت پس ایجاد میشود اگر سکانس وجود داشت مواظب باشید مشخصاتش با سکانس مولتی کمرا یکی باشد. پس از اینکار میتوانید مانند روش اول که آموزش دادم ، سوییچ بین دوربین ها و انتخاب دوربین مناسب را انجام دهید.

 

لینک مفید

 

سوالات متداول در مورد مولتی کمرا پریمیر پرو

در همین صفحه قسمت سینک رو مشاهده کنید.

بله. مشکلی برای مدت زمانی نیست. فقط ممکنه انجامش کمی طول بکشه.

خیر.

پریمیر پرو اعلام کرده که دوربین ها در مولتی کمرا نامحدود است اما تدوین همزمان خیلی دوربین با هم میتونه موجب کندی زیاد در حین کار بشه. اغلب افراد بین 3 تا 6 دوربین رو معمولا تدوین میکنن.

نامحدود.

میتونید با زدن شکل آچار و گزینه COMPOSITE اینکارو انجام بدین. البته در دکمه های پایین پنجره PROGRAM یک دکمه مخفی هست که اگه فعالش کنید میتویند هر لحظه بین محیط مولتی کمرا و تایم لاین عادی جابجا بشید.

 در واقع مولتی کمرا درست کار میکنه اما احتمالا سینک صدا ها هست که با مشکل روبرو میشه. گاها به خاطر کیفیت پایین صدا ها یا نبودن نقطه مشترک بین اونها و یا باگ خود نرم افزار باعث میشه که مولتی کمرا هم با شکست روبرو بشه. اگه زمانی سینک خود برنامه نتونست درست انجام بده از پکیج آموزش اکستنشن یا پلاگین پلورلایز PluralEyes در پریمیر پرو - سینک صدا استفاده کنید.

موضوعات

خدمات اصلی مانی سافت

شاید برخی خدمات ما مناسب کسب و کار شما باشد

تولید آموزشهای کاربردی

در این سایت برای نرم افزارهای تدوین فیلم ، طراحی ، کار با وسایل عکاسی و فیلمبرداری و تولید محتوا ، دوره های جامعی تولید نموده ایم. از قسمت پکیج آموزشی بالای سایت وارد شوید.

فروش لایسنس نرم افزار اوریجینال

از برنامه های ادوبی گرفته تا فیلمورا ، فاینال کات پرو ، داوینچی و سایر برنامه های مرتبط با طراحی و ساخت ویدیو. با خیالی آسوده از خرید ، هر کدام را میخواهید برایتان تهیه میکنیم.

همکاری در تولید و تدوین ویدیو

چنانچه ویدیو یا پروژه دارید و میخواهید تدوین و ویرایش آنها را برون سپاری کنید ، تیم مانی سافت آماده همکاری میباشد. از پروژه های ساده گرفته تا جلوه های ویژه. انواع تغییرات در ویدیوها.

طراحی سایت های حرفه ای

علاوه بر تخصص در زمینه های طراحی گرافیکی و تدوین ویدیو ، طی سالیان گذشته ، سایت های حرفه ای زیادی راه اندازی کردیم. با خیال راحت میتونید از خدمات طراحی و پشتیبانی فنی ما در این زمینه استفاده کنید.
پیام ویژه دارید