موضوع این صفحه : استفاده نکردن از کلیپ و پروژه آماده برای تدوین فیلم عروسی.

تنبلی، بی حوصلی، ارزش قائل نشدن برای کسب و کار و برند خود، کم اهمیت دادن به مشتری، توجیه عجله داشتن، راحت بودن، بی سلیقه بودن، بی ذوق بودن، برخی دلایلی هستند که افراد به واسطه آنها از کلیپ آماده عروسی یا پروژه آماده عروسی استفاده میکنند. شاید در اوایل، مشتری راضی شده باشد اما کم کم به این موضوع پی خواهد برد که کلیپ های شبیه به فیلم او نیز وجود دارد و سوال خواهد پرسید که چطور این همه کلیپ مشابه، مگر امکان دارد؟ قرار نیست فقط در فیلم آشنایان ببیند، نمونه آن در اینترنت و فضای مجازی نیز بسیار خواهد بود.

مروری داشته باشیم بر عناوین مهم این مقاله که مختص به تولید کنندگان فیلم های عروسی و ویدیو کلیپ فرمالیته است :

 1. کلیپ آماده و پروژه آماده عروسی چیست؟
 2. تولیدکنندگان کلیپ و پروژه آماده عروسی حامی بی سلیقه ها.
 3. چرا از کلیپ آماده عروسی استفاده نکنیم ؟
 4. خلاقیت و تولید تکنیک جدید، روش حرفه ای ها و پر درآمدها.
 5. شروعی تازه برای ساخت ویدیو کلیپ های خلاقانه عروسی و دو نفره.
 6. چگونه کلیپ آماده و اختصاصی خودمان را بسازیم؟
 7. چرا میگیم کلیپ و پروژه آماده عروسی استفاده نکنید؟

1. کلیپ آماده و پروژه آماده عروسی چیست؟

هر ویدیو کلیپ عروسی یا مراسم ازدواج یا تولد از تعدادی فیلم و عکس و موزیک تشکیل میشود که حاصل آنها یک ویدیو کلیپ چند دقیقه ای میشود. چیدمان فیلم عروسی و ویدیو کلیپ هایش که تمام شد به سراغ مراسم عروسی دیگر میرویم، باز هم تعدادی عکس و فیلم از آن داریم. به همین روال، فیلم های عروسی یکی بعد از دیگری به یک پروژه ویدیویی تبدیل می شوند. همینطور که جلو میروید مراسمات زیاد خواهند شد پس به فکر فرو می روید که تعداد زیادی فیلم عروسی و مراسم دارید و باید برای همه آنها ویدیو کلیپ بسازید و احتمالا زمان کم دارید یا عجله دارید. به دنبال چاره ای هستید که سرعت کار را افزایش دهید پس اولین گزینه، خرید پروژه آماده یا خرید کلیپ آماده میباشد چرا؟ چون با دادن چند تا ویدیو و عکس و یک موزیک که از قبل تنظیم شده، یک ویدیو کلیپ سریع ساخته شود و راحت شوید.

برچسب غیر حرفه ای
با استفاده از ویدیو کلیپ آماده یا پروژه آماده ای که دیگران نیز از آن استفاده میکنند، به تیم و برند خود برچسب آماده کار و غیر حرفه ای خواهید زد.

2. تولیدکنندگان کلیپ و پروژه آماده عروسی حامی بی سلیقه ها

کلیپ آماده، خود به خود ساخته نمی شود. تا زمانی که افراد مورد اشاره بالا وجود داشته باشد، کلیپ آماده عروسی نیز خواهد بود. تیم هایی هستند که برای چنین افرادی اقدام به ساخت پروژه آماده مینمایند. این افراد توسط نرم افزارهایی مانند :

 • پریمیر پرو Premiere pro
 • فاینال کات Final Cut pro
 • افترافکت After Effects
 • ادیوس Edius
 • داوینچی Davinci resolve

با تعدادی عکس و فیلم و یک موزیک خاص پروژه را می سازند، این پروژه را به هزاران نفر می فروشند و حتی دست به دست میان ویرایشگران ویدیوهای عروسی نیز گردش خواهد داشت و در اینترنت هم احتمال دانلود نمودن وجود دارد. شما یکی از این پروژه ها را تهیه نموده اید فیلم ها و عکسهای خود را در پروژه قرار میدهید، خروجی میگیرد و خوشحال از اینکه چقدر سریع کار تمام شد. شرط درست کار نمودن پروژه آماده عروسی یا کلیپ آماده این است که موزیک را نباید تغییر دهید چون تمام سر ضرب ها و چیدمان و افکت ها بر اساس موزیک تنظیم شده است. 

اگر مشتری از شما خواست با موزیک دیگری ویدیو کلیپ بسازید چکار میکنید؟ آیا او را مجبور به انتخاب یکی از پروژه های آماده میکنید یا مانند حرفه ای ها نگران نخواهید شد و با هر موزیکی که مشتری خواست ویدیو کلیپ را میسازید؟

3. چرا از کلیپ آماده عروسی استفاده نکنیم ؟

 1. تیم ها و افراد فراوانی پروژه های کاملا کپی و دقیقا مثل هم را با یک موزیک و یک سری تکنیک مشابه و یکسان به مشتری ها تحویل داده اند که فقط عکس و فیلم شان متفاوت است. در واقع یک کپی تکراری را به مشتریان خود تحویل داده اند. آرام آرام مشتری ها متوجه این تشابه خواهند شد و پی می برند که یا شما از دیگران کپی نموده اید یا دیگران از شما.
 2. امکان تغییر موزیک را نخواهید داشت چون تمام سرضرب موزیک و تنظیمات افکت ها بر اساس آن انجام شده. اگر موزیک تغییر کند تمام چیدمان و نظم پروژه از بین خواهد رفت. پس باز هم باید کپی و تکراری کار کنید.
 3. توانایی و ذوق و سلیقه خود را پس از مدتی از دست خواهید داد و اینجاست که بزرگترین ضربه را به کسب و کار خود میزنید.
 4. پس از مدتی مشتری متوجه غیر حرفه ای بودن شما می شوند.
 5. در دراز مدت مشتریان خود را از دست خواهید داد.
 6. تنبل خواهید شد و بجای اینکه خودتان تلاش کنید وابسته به دیگران می شوید.

زیر سوال خواهید رفت
در هر حال و شرایطی که از پروژه آماده عروسی استفاده کنید، تمام برند و پروژه های خود را زیر سوال خواهید برد.

4. خلاقیت و تولید تکنیک جدید، روش حرفه ای ها و پر درآمدها

اوایل که شروع میکنید زیاد در فکر مسائل بالا نیستید، طبیعی است چون نمی دانید اما، پس از مدتی توجه شما جلب خواهد شد که همه ی ویدیو کلیپ و فیلم عروسی شما شبیه همکاران شده پس به دنبال چاره میگردید، تنها چاره، خلاقیت و دست به کار شدن و حذف تمام پروژه های آماده است. اگر قصد دارید پول خوب بگیرید باید کار خوب به مشتری تحویل دهید. افراد خلاق و تولید کننده تکنیک های جدید ویدیویی، افراد هستندی که دائما در حال یادگیری و آموزش دیدن میباشند، البته نه آموزشهایی که در شبکه های مجازی و تکه پاره وجود دارد، بلکه دوره های آموزشی که کاملا شما را به ریشه قواعد متصل میکنند. هر دوره ای که طی میکنند به نتیجه رسیده و منتظر دوره بعدی و شرکت در آن هستند، دقیقا همان روشی که مانی سافت برای تکامل توانایی و علم هنرجوهایش ترسیم نموده است.

برای رسیدن به نتیجه واقعی و موفقیت، باید نرم افزار ویرایش ویدیو را درست انتخاب کنید، آنقدر آنرا درست آموزش ببینید، دنبال کنید، متمرکز باشید و از مسیرش خارج نشوید تا به ایده آل برسید. در کنار نرم افزار، تکنیک ها و روش های متعدد را نیز فرا بگیرید.
محمد ملکی.

5. شروعی تازه برای ساخت ویدیو کلیپ های خلاقانه عروسی و دو نفره

 • رویا پرداز باشید. در آسمان بزرگ این هنر پرواز کنید. چشمان خود را ببندید و تکنیک هایی را که دوست دارید در ذهن خود اجرا کنید. میخواهم بگویم اغلب تکنیک هایی که دوست دارید و حتی کسی آنها را انجام نداده، قابل انجام است.
 • از اجرای تکنیک های ویدیویی خجالت نکشید و فقط اجرا کنید. شما هم میتوانید نوآور بوده و عرصه را به رقبای خود تنگ نمایید.
 • نمونه کارهای حرفه ای و ویدیو کلیپ های جذاب را بارها و بارها مشاهده و تا جایی که میتوانید تکنیک های استفاده شده را کشف نمایید.

6. چگونه کلیپ آماده و اختصاصی خودمان را بسازیم؟

بهترین راه، یادگیری دقیق یک نرم افزار و خلاق بودن است. اگر آماده هستید این لینک را مشاهده و یک نرم افزار را برای شروع انتخاب کنید.