پکیجهای آموزشی
Loading...
مانی سافت Manisoft

اصلاح/تنظیم نور شدید در پریمیر پرو - آموزش + نکات فنی

برای تنظیم کردن نور شدید در پریمیر پرو اول روی کلیپ یک کلیک بزنید به پنجره LUMETRI COLOR برید در بخش BASIC CORRECTION در بخش LIGHT اول EXPOSURE رو کم کنید بعد WHITE و بعد HIGHLIGHT. مشکل نور سفید یا روشنایی زیاد براحتی برطرف میشه.

یکی از مشکلاتی که تدوینگران در پریمیر پرو با آن مواجه هستند نور شدید ویدیو است که باعث از بین رفتن جزییات میشود. در این صفحه روش های اصلاح نور شدید ویدیو ها را در پریمیر پرو به نحوی یاد میگیرید که براحتی این مشکل را برطرف کرده و کیفیت ویدیو ها را بالاتر ببرید و جزییات را بازگردانید.

اگر نور ویدیو هایتان خیلی زیاد است و یا بلعکس نور در ویدیو هایتان خیلی کم است به نحوی که یا ویدیو خیلی تاریک است و یا ویدیو خیلی روشن است ، در هر دو حالت میتوانید نور بد را در پریمیر پرو به کمک توضیحات این صفحه تا حد خیلی خوبی برطرف کنید.

میدانید نور بد چه تاثیری روی ویدیو میگذارد؟

بر خلاف تصور خیلی از تدوینگران که برای اصلاح نور شدید ویدیو در پریمیر پرو به سراغ تنظیم رنگ میروند ، مشکلات نور ویدیو را باید با تنظیمات مخصوص به آن در این نرم افزار برطرف نمود. نور در ویدیو اگر خیلی زیاد باشد ، موجب کمرنگ شدن و خیلی روشن شدن تر آنها میشود و اگر خیلی کم باشد موجب پر رنگ تر شدن و در نهایت تاریک تر شدن رنگ ها خواهد شد و در کنار این دو مشکل ، باعث افت کیفیت و از بین رفتن جزییات نیز میشود.

آموزش اصلاح نور شدید ویدیو در پریمیر پرو

یکی از مراحل خیلی جذاب اصلاح رنگ یک ویدیو در پریمیر پرو ، اصلاح نور آن است. ما همیشه میگوییم اصلاح رنگ اما در واقع میتوانیم با دستکاری مقدار نور در ویدیو ، روی رنگ ها تاثیر بگذاریم و وضعیت آنها را بهتر کنیم.

اکنون در ویدیو زیر روش اصلاح نور بد در ویدیو را توسط پریمیر پرو بیاموزید : 

چند اصطلاح که تدوینگر پریمیر پرو در مورد نور ویدیو باید بداند

 • Over exposure
  آور اکسپوژر ، وقتی که مقدار نور ذخیره شده در ویدیو خیلی بیشتر از حد استاندارد باشد. در این حالت کل ویدیو یا بخش هایی از آن خیلی سفید و روشن تر میشوند به نحوی که ممکن است جزییات آن بخش های خیلی روشن دیده نشوند.
 • Under exposure
  آندر اکسپوژر ، وقتی که مقدار نور ذخیره شده در ویدیو خیلی کمتر از حد استاندارد باشد. در این حالت کل ویدیو یا بخش هایی از آن خیلی تاریک تر میشوند به نحوی که ممکن است جزییات آن بخش های خیلی تاریک از بین رفته باشند.
 • Exposure
  اکسپوژر ، به مقداری کلی نور در ویدیو گفته میشود.
 • Contrast
  به میزان سیاهی و سفیدی پیکسل های سایه و روشنایی ، کنتراست گفته میشود. وقتیکه که بیشتر شود ، نقاط سایه سیاه تر و نقاط روشن ، سفید تر میشوند و جذابیت ویدیو بیشتر خواهد شد و برعکس ، میتواند موجب کدر یا خاکستری شدن ویدیو شود.

قدم هایی دیگر از اصلاح رنگ ویدیو در پریمیر پرو

بجز نکاتی که در این صفحه یاد گرفتید نوبت به یادگیری مراحل دیگر میرسد تا به کمک آنها کیفیت ویدیو ها را بالاتر ببرید.

 • اصلاح رنگ
  در واقع اولین مرحله از مراحل چندگانه دستکاری رنگ و نور در پریمیر پرو ، مرحله اصلاح رنگ میباشد. کارهایی که باعث میشوند رنگ ویدیو ها استاندارد شده و نزدیک به چیزی شود که چشم میبینید.
 • درجه بندی رنگ یا کالر گریدینگ 
  مرحله ای جذاب و کاملا حرفه ای که هدفش زیباتر شدن رنگ ویدیو ها و ایجاد احساسی خاص در بیننده میباشد.

لینک های مفید

موضوعات

خدمات اصلی مانی سافت

شاید برخی خدمات ما مناسب کسب و کار شما باشد

تولید آموزشهای کاربردی

در این سایت برای نرم افزارهای تدوین فیلم ، طراحی ، کار با وسایل عکاسی و فیلمبرداری و تولید محتوا ، دوره های جامعی تولید نموده ایم. از قسمت پکیج آموزشی بالای سایت وارد شوید.

فروش لایسنس نرم افزار اوریجینال

از برنامه های ادوبی گرفته تا فیلمورا ، فاینال کات پرو ، داوینچی و سایر برنامه های مرتبط با طراحی و ساخت ویدیو. با خیالی آسوده از خرید ، هر کدام را میخواهید برایتان تهیه میکنیم.

همکاری در تولید و تدوین ویدیو

چنانچه ویدیو یا پروژه دارید و میخواهید تدوین و ویرایش آنها را برون سپاری کنید ، تیم مانی سافت آماده همکاری میباشد. از پروژه های ساده گرفته تا جلوه های ویژه. انواع تغییرات در ویدیوها.

طراحی سایت های حرفه ای

علاوه بر تخصص در زمینه های طراحی گرافیکی و تدوین ویدیو ، طی سالیان گذشته ، سایت های حرفه ای زیادی راه اندازی کردیم. با خیال راحت میتونید از خدمات طراحی و پشتیبانی فنی ما در این زمینه استفاده کنید.
پیام ویژه دارید