ثانیه -
دقیقه -
ساعت -
روز -
مشاهده دوره‌ها
Loading...
دوره‌ها

3 آموزش حذف پرده سبز در پریمیر پرو - کروماکی آبی

4 آموزش حذف پرده سبز در پریمیرپرو - کروماکی آبی

اول روی کلیپی که پرده سبز داره کلیک کنید برید به پنجره EFFECTS و افکت ULTRA KEY و بگیرید بکشید روی کلیپ. نمونه گیر رو بردارید و یک کلیک بزنید یه جای سبز داخل کلیپ. خیلی جاهاشو حذف میکنه حالا باید با تنظیمات بعدی سعی کنید پرده سبز رو بیشتر پاک کنید اونقدر که هیچی نمونه. ماسک لایه هم میتونه کمک کنه برای خرابی های گوشه ها. از افکت COLOR KEY هم میتونید همینطور استفاده کنید که ساده تر هم هست البته اگه پرده سبز نورش خوب باشه.

پرده سبز/زمینه آبی/ کروماکی اینا چی هستن؟

در بعضی پروژه های ویدیویی لازمه که بعدا در حین تدوین پشت سر سوژه رو حذف کرده و بجاش تصویر دیگه ای قرار بدیم. با پلاگینهایی مثل موکا پرو و یا ماسک خود پریمیرپرو میتونیم سوژه رو ماسک کنیم اما زمان زیادی میگیره و دقت بیشتری لازم داره پس در حین فیلمبرداری پشت سر سوژه پارچه یا دیوارهایی به رنگ آبی یا سبز میزاریم که اون رنگها کروماکی میگیم و مطابق آموزشهای زیر اون رنگها رو با چند کلیک حذف میکنیم.

لینک مفید : کروماکی Chromakey چیست؟ پرده سبز یا آبی و چرا

1. آموزش حذف پرده سبز در پریمیرپرو - افکت اولترا کی ULTRA KEY

یکی از افکت هایی که به جرات میتوانم بگویم در زمینه حذف زمینه یا پرده سبز در پریمیر پرو خیلی پرکاربرد بوده و توانایی زیادی در این زمینه دارد ، افکت اولترا کی ULTRA KEY میباشد. برای حذف پرده سیز کافیه که این افکت را روی ویدیو بکشید ، ابزار نمونه گیر را انتخاب کرده و روی قسمت پرده سبز بزنید و میبینید که براحتی حذف میشه. اگر قسمت هایی هنوز پاک نشده بود میتونید با تنظیماتی که در ویدیو گفته شده و در افکت هم هست ، سعی در برطرف کردن اونها کنید.

مدت زمان ویدیو : 1دقیقه

 

2. آموزش حذف پرده سبز در پریمیرپرو - افکت COLOR KEY

روش بعدی که میخوام بهتون یاد بدم تا بتونید پس زمینه های سبز رو در پریمیر پرو حذف کنید کار با یکی دیگه از افکت های این برنامه بنام COLOR KEY هست. این افکت هم سر جاش خیلی خوبه و در آموزش زیر متوجه کیفیت کارایی اون میشید فقط اینکه اگر ویدیو پرده سبز شما خیلی خوب نورپردازی نشده باشه این افکت نمیتونه کار خودش رو خوب انجام بده و به اندازه ULTRA KEY قوی نیست. ویدیو زیر توضیحات لازم رو بهتون میده.

مدت زمان ویدیو : 12دقیقه

 

3. آموزش حذف کروماکی در پریمیرپرو با پلاگین بوریس کانتینیوم - افکت Primate key با دقت تارهای مو

بروزرسانی در 1403.01.26

در این روش به سراغ پلاگینی بنام بوریس کانتینیوم BCC میریم که تیمهای فیلمسازی هالیوودی از اون استفاده میکنن. یکی از دقیقترین و حساسترین و بهترین روشهایی که برای حذف بکگراند یا زمینه سبز در پریمیرپرو وجود داره همینه. در این آموزش بهتون نشون میدم که چطور با چند کلیک ساده میتونید رنگ سبز رو خیلی سریع حذف کنید و نکته جالبش اینه که نیازی به هیچ تنظیم اضافه ای نداریم و اونقدر قوی هست که میتونه رنگ سبز پشت تارهای مو رو هم حذف کنه بدون اینکه موها آسیب ببینه.

مدت زمان ویدیو : 2دقیقه

نمونه ویدیو حذف زمینه بدون پرده سبز - تکنیک روتوسکپی

در بسیاری شرایط ممکنه در ویدیو ، پرده سبز نداشته باشیم اما بخواهیم زمینه ویدیو را حذف یا تغییر بدیم. با تکنیک هایی بنام ماسک و روتوسکپی اینکار را انجام میدیم. هم به صورت دستی و هم نیمه اتوماتیک میشه. ویدیو زیر نمونه ای از ماسک و روتوسکپی است. فقط میخواستم کمی باهاش آشنا باشید. در پریمیر پرو هم میتونید این کار رو انجام بدین.

مدت زمان ویدیو : 30ثانیه

سوالات پرتکرار

ویدیوهایی که خودتون با زمینه سبز ضبط میکنید خیلی باید دقیق باشن. نورپردازی و تنظیمات دوربین و سوژه همه باید شرایط ایده آلی داشته باشن و بدون شک مشکل از همین هست. پیشنهاد میکنم اگه زیاد با زمینه سبز کار میکنید اونو خوب یادش بگیرید و از لینک مفید زیر استفاده کنید :

لینک پکیج : پکیج آموزش ضبط پرده سبز (کروماکی) در اتاق - فیلمبرداری و نورپردازی

این بدترین کاریه که یه شخص میتونه در کروماکی انجام بده یعنی لباسها و وسایل سوژه رنگ کروماکی رو درونشون داشته باشن. کار خیلی سخت تر میشه. یا باید دوباره فیلمبرداری انجام بشه بدون این مشکل و یا اگه چاره ای نیست باید روتوسکپی یا ماسک بشه یعنی سوژه و تمام حرکاتش باید ماسک بشن. برای اینکار چند راه وجود داره : 

لینک مفید : 6 آموزش ماسک کردن در پریمیر پرو

لینک مفید : معرفی و آموزش پلاگین بوریس موکا پرو Boris Mocha pro

لینک مفید : افترافکت After Effects چیست - معرفی اجمالی

با ماسک در قسمت OPACITY کلیپ خود سوژه رو انتخاب کنید. اینطور اطراف حذف میشن و دیگه اصلا در چارچوب کار شما قرار نمیگیرن.

لینک مفید : 6 آموزش ماسک کردن در پریمیر پرو

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

ایمیل شما نمایش داده نمیشود

چه آموزشی میخوای؟

اگه دوره هامونو دیدی و دوره ای مرتبط و خاص لازم داری بهمون بگو.

طراحی سایت رو بما بسپار

با یک دهه تجربه و راه اندازی سایتها و فروشگاه های اینترنتی فراوان.

چه آموزشی میخوای؟

اگه دوره هامونو دیدی و دوره ای مرتبط و خاص لازم داری بهمون بگو.

طراحی سایت رو بما بسپار

با یک دهه تجربه و راه اندازی سایتها و فروشگاه های اینترنتی فراوان.