پکیجهای آموزشی
Loading...
مانی سافت Manisoft

آموزشهای گذاشتن لوگو پریمیر پرو - گوشه - چرخش - واترمارک

برای گذاشتن لوگو روی ویدیو در پریمیر پرو یک فایل لوگو PNG در Track بالای ویدیو بزارید. با Scale اندازش رو کوچک کنید با Position بزارید گوشه پایین و تمام شد. روش های بیشتر هم در ادامه یاد بگیرید.

خلاصه
در این صفحه چندین روش و تکنیک و ترفند برای گذاشتن لوگو و واترمارک در پریمیر پرو روی ویدیو در گوشه ها را آموزش داده ایم و نکات کلیدی که مربوط به فایل لوگو و دلایل اینکه چرا باید در گوشه ها قرار بگیرد هم توضیح داده ایم. با گذاشتن لوگو در گوشه ویدیو ، کلیپ رسمی تر و برند ویدیو معرفی میشود.

آموزش قرار دادن لوگو روی ویدیو در پریمیر پرو - روش 1 - معمولی

ویدیو را در Track شماره 1 بگذارید یک فایل عکس لوگو با پسوند PNG بدون زمینه وارد کرده و در Track شماره 2 بگذارید. در Effect control به کمک دستورات Scale و Position لوگو را کوچک کرده و در یکی از گوشه ها قرار دهید. در ویدیو آموزشی زیر این مراحل را مشاهده کنید.

 

لینک مفید

 

نحوه افزودن لوگو در گوشه های ویدیو با پریمیر پرو - روش 2 - استفاده از موگرت Essentail graphic

یک ویدیو در Track شماره 1 قرار دهید به پنجره Essential graphics بروید جدید بزنید و گزینه From file را بزنید یک فایل لوگو با پسوند PNG انتخاب کرده و Ok کنید. در پنجره Essential graphics با کمک دستورات Scale و Posirion خود لایه ، لوگو را به گوشه برده و کوچکتر کنید. برای اینکه دوباره این مراحل را انجام ندهید و این نمونه را داشته باشید ، در سکانس روی لایه گرافیک درست شده راست کلیک کرده و گزینه Export as Motion graphic template را بزنید در پنجره ای که باز میشود مسیر کامیپوتر را انتخاب و ذخیره کنید. حالا میتوانید در پنجره Essential graphic در تب Browse موگرت درست شده را ایمپورت کنید. میتوانید فایل موگرت را نیز به دوستان خود بدهید تا فقط آنرا ایمپورت کرده و در سکانس قرار دهند.

لینک مفید

 

نحوه چرخش لوگو در پریمیر پرو - روش 3 - استفاده از افکت Basic 3D

بعد از گذاشتن لوگو در سکانس به پنجره Effects رفته و در کادر جستجو افکت Basic 3D را تایپ کرده و آنرا روی فایل لوگو در سکانس بکشید. به پنجره Effect control بروید و در تنظیمات این افکت از تنظیم اول برای چرخش لوگو استفاده کنید. مطابق آموزش ویدیویی زیر میتوانید سرعت چرخش و زمان چرخش را کاملا کنترل کنید. برای زیبایی بیشتر چرخش لوگو تیک گزینه تابش نور را بزنید تا حین چرخش انعکاس نور ایجاد شود.

لینک مفید

 

گذاشتن لوگو روی ویدیو بعنوان واترمارک در پریمیر پرو - تکی و پوششی - روش 4 - استفاده از Essential graphics

برای اینکه از ویدیوها سواستفاده نشود برخی از تولیدکنندگان ویدیو اقدام به گذاشتن لوگو روی ویدیو به صورت واترمارک میکنند. در واقع همان گذاشتن لوگو است اما وضوح لوگو کمتر میشود که میتواند روی کل ویدیو را بگیرد و یا بخشی از آنرا و یا بصورت تکرار شونده روی کل تصویر را بپوشاند. برای انجام اینکار میتوانیم هم از فتوشاپ کمک بگیریم و هم از پنجره Essential graphic. بستگی به شما دارد. در این آموزش من مراحل کامل واترمارک گذاشتن را فقط در پریمیر پرو به کمک Essential graphics را توضیح داده ام. پس از تمام تمام کارها میتوانید با کم کردن Opacity وضوح لوگو ها را کم کرده تا فقط کمی دیده شوند.

لینک مفید

 

گذاشتن لوگو روی ویدیو در پنجره خروجی پریمیر پرو - روش 5

برخلاف روش های قبلی که باید لوگو را در سکانس و بالای تمام ترک ها قرار میدادین ، این یکی از سریعترین روش هایی هست که با پریمیر پرو میتونید هر جای ویدیو یک لوگو بزارید میتونه گوشه باشه یا وسط و همچنین میتونید وضوحش هم تنظیم کنید. 

برید تب Export - قسمت Effect - گزینه image overlay رو فعال کنید. لوگو رو به کمک بخش Applied انتخاب کنید و با اپشن های پایینتر ، موضعیت ، اندازه و وضوحش رو تنظیم کنید. در ویدیو زیر آموزش کامل رو نگاه کنید.

 

لینک مفید

 

سوالات متداول

اگر نوشته فارسی داره ، سمت راست بزارید.

پایین بهتره اما اگه بخش مهمی از ویدیو رو می پوشونه ، بالا بزارید.

در ویدیو اول توضیح دادم.

بر حسب پیکسل ، بهتره که width اون بیشتر از 200 نباشه. height هم بیشتر از 150 نباشه.

بله حتما.

بستگی به شما و هدفتون از گذاشتن لوگو داره. اگه یک نمونه کار رسمیه ، بهتره 100 درصد واضح باشه. اگه یک نمونه کاره که میخواید به افرادی نشون بدین و یا اگه لوگو طوریه که روی ویدیو رو واقعا میپوشونه ، OPACITY اونرو 50% بزارید.

بستگی به لوگو شما داره. اگه لوگو شما طوری طراحی شده که رنگ زمینه داره پس نیازی نیست که حذفش کنید.

معمولا با یکی از نرم افزارهای فتوشاپ یا ایلوستریتر.

 

موضوعات

خدمات اصلی مانی سافت

شاید برخی خدمات ما مناسب کسب و کار شما باشد

تولید آموزشهای کاربردی

در این سایت برای نرم افزارهای تدوین فیلم ، طراحی ، کار با وسایل عکاسی و فیلمبرداری و تولید محتوا ، دوره های جامعی تولید نموده ایم. از قسمت پکیج آموزشی بالای سایت وارد شوید.

فروش لایسنس نرم افزار اوریجینال

از برنامه های ادوبی گرفته تا فیلمورا ، فاینال کات پرو ، داوینچی و سایر برنامه های مرتبط با طراحی و ساخت ویدیو. با خیالی آسوده از خرید ، هر کدام را میخواهید برایتان تهیه میکنیم.

همکاری در تولید و تدوین ویدیو

چنانچه ویدیو یا پروژه دارید و میخواهید تدوین و ویرایش آنها را برون سپاری کنید ، تیم مانی سافت آماده همکاری میباشد. از پروژه های ساده گرفته تا جلوه های ویژه. انواع تغییرات در ویدیوها.

طراحی سایت های حرفه ای

علاوه بر تخصص در زمینه های طراحی گرافیکی و تدوین ویدیو ، طی سالیان گذشته ، سایت های حرفه ای زیادی راه اندازی کردیم. با خیال راحت میتونید از خدمات طراحی و پشتیبانی فنی ما در این زمینه استفاده کنید.
پیام ویژه دارید