پکیجهای آموزشی
Loading...
مانی سافت Manisoft

تیزر تبلیغاتی ویدیویی چیست : چگونه بسازیم - نکات خواندنی

در این راهنما میپیردازیم به اینکه تیزر تبلیغاتی ویدیویی چیست : چگونه یک تیزر بسازیم به همراه نکات خواندنی و دانستنی های مورد نیاز.

تیزر تبلیغاتی ویدیویی چیست.

درباره ویدیوهای تیزر، هدف آنها و نکات مفید برای ایجاد و ویرایش یکی از ویدیوهای خود بیشتر بیاموزید.

در دنیای آنلاین امروزی، تقریباً در هر کجا می‌توانید ویدیوهای تیزر پیدا کنید - برندهای بزرگ و صاحبان مشاغل کوچک و همچنین موسیقی‌دانان، هنرمندان، خلاقان و غیره از آنها استفاده می‌کنند. بیایید به این موضوع بپردازیم که یک ویدیوی تیزر چیست و چگونه می توانید از آن برای ارائه نگاهی اجمالی از محصولات و موضوع مورد نظر خود به مخاطبان استفاده کنید.

تیزر یک ویدیو همه کاره است که می‌توانید از آن برای ایجاد پیش‌بینی، گسترش آگاهی، یا تبلیغ یک محصول یا پیشنهاد جدید استفاده کنید. آن را به عنوان یک پیش‌نمایش کوچک در نظر بگیرید - کوتاه و شیرین. پس از تکمیل، می توانید آن را در همه جا، از کانال های رسانه های اجتماعی و وب سایت ها گرفته تا خبرنامه های دیجیتال و موارد دیگر به اشتراک بگذارید.

اساساً، اگر می‌خواهید در بین مخاطبان خود سر و صدایی ایجاد کنید، یک تیزر ویدیویی راه خوبی برای شروع است. تیزر در انگلیسی به صورت Teaser نوشته می شود.

تریلر تیزر چیست.

تریلر یا Trailer را نباید با تیزر ویدیویی اشتباه گرفت. تریلر معمولا به بخش کوتاه یا گلچین شده ای از یک فیلم سینمایی گفته می شود که مدت ها قبل از به نمایش درآمدن نسخه کامل آن برای شگفت زده نمودن مخاطب به نمایش در می آید. اولین نمونه از تریلر در سال 1978 برای فیلم سوپرمن ارائه شد. البته دلیل ارائه آن به تعویق افتادن تکمیل فیلم اصلی بود تا به مخاطبان بگویند کار در حال انجام است و صبور باشند.
در تریلرها معمولا هدف این نیست که کل داستان را بگویند فقط میخواهند هیاهو یا جنجال به پا کنند. در این نوع تیزر، ممکن است از صحنه هایی استفاده شود که در فیلم اصلی دیده نمیشوند چون در حین ساخت فیلم تولید میشوند و ممکن است به نظر تیم تولید کننده برخی صحنه ها تا آخر ساخت تغییر کنند.

با این توضیح، از موضوع تیزرهایی با عنوان تریلر خارج میشویم و به سراغ بحث اصلی یعنی تیزر تبلیغاتی ویدیویی چیست : چگونه یک تیزر بسازیم میرویم.

انواع تیزر تبلیغاتی.

تیزرهای تبلیغاتی دارای چند حالت هستند :

 • تیزر تبلیغاتی رئال.
  در این نوع از افراد و شخصیت ها به صورت واقعی استفاده می شود. مانند تبلیغات یک فرش که شخصی با حرکت در یک محیط در مورد فرش صحبت میکند و یا ممکن است از یک کارخانه و محیط آن فیلمبرداری شده باشد.
 • تیزر تبلیغاتی انیمیشن.
  این تیزر کاملا گرافیکی است که با برنامه های کامپیوتری به حالت انیمیشن ساخته می شود. تمام کاراکترها و اشخاص و فضا کاملا غیر واقعی و کارتونی هستند. این تیزر ها معمولا برای تبلیغ محصولاتی که با کودکان و نوجوانان در ارتباط است به کار می رود. 
 • تیزر تبلیغاتی رئال انیمیشن.
  این نوع از تیزر ها ترکیبی از دو نوع قبل هستند. افراد واقعی را با انیمیشین ترکیب می کنند. این نوع از تیزر معمولا برای تبلیغ خوراکی یا محصولات آموزشی کودکان و نوجوانان به کار می رود.
  به عنوان مثال تبلیغات برند چی توز بیشتر تمرکزش بر این نوع از تیزر است.

چگونه می توان یک تیزر
ویدیو ایجاد نمود.

کلید ایجاد یک تیزر ویدیویی عالی، ارائه اطلاعات مناسب است. زمان تیزر ویدیویی معمولا کوتاه و بیشتر آنها فقط 15 تا 60 ثانیه طول می‌کشند و باید به اندازه کافی برای برانگیختن احساسات حرفه ای باشد. تیزر ویدیویی مانند بیرون آوردن قلاب ماهیگیری و غذای اصلی آن است که میتواند مفید باشد.

برای ساخت تیزر باید کمی وقت بگذارید و به این فکر کنید که چگونه اطلاعات را بگویید. آیا می توانید آن را به یک داستان کوچک تبدیل کنید؟ چه تصاویری مورد نیاز است؟ حتی اگر تیزر بسیار کوتاه ولی باید ایده هایی که در ذهن دارید را مانند یک داستان بچینید تا کنار هم دیده شده و بتوانید بهتر تصمیم بگیرید.

برای ساخت تیزر ویدیویی چه
دوربینی نیاز داریم.

هنگامی که شما آماده شروع فیلمبرداری هستید، دوربین های گوشی های هوشمند می توانند به اندازه دوربین های DSLR موثر باشند. در حالی که ممکن است دوربین برای ساخت تیزر برند حرفه ای ضروری باشد، یک گوشی هوشمند می تواند رویکرد غیررسمی تری را ارائه دهد که ممکن است برای مخاطبان خاص جذاب باشد. یعنی سعی نکنید در معرض دید مشتری که یک برند است از موبایل استفاده کنید. برای تهیه یک دوربین مناسب روی این لینک بزنید.

پس از فیلمبرداری تیزر چه
کارهایی باید انجام شود.

تنها چیزی که باقی می ماند این است که کلیپ های خود را ویرایش کنید، داستان را پشت سر هم قرار دهید، با تکنیک‌ها و ایده‌های ویدیویی که از پکیج های آموزشی مانی سافت یاد میگیرید ویرایش‌های حماسی و تاثیرگذاری را ایجاد کنید.

برای تدوین تیزر ویدیویی چه سخت افزاری
لازم است.

با هر کامپیوتری میتوان یک تیزر تبلیغاتی را ادیت نمود اما اینکه چقدر سریع و روان باشد و در حین کار کمتر اذیت کند مهم است. برای کسب اطلاعات بیشتر روی این لینک بزنید.

تیزر تبلیغاتی با چه برنامه هایی
ادیت میشود.

معمولا برای تدوین تیزر ویدیویی در حالت اولیه از یک نرم افزار استفاده می شود اما ممکن است در حین کار احساس کنید نرم افزار یا برنامه های قوی تری را لازم داشته باشید تا بتواند خلاقیت هایی که در ذهن دارید را انجام دهد. 

تیزر ویدیویی یعنی خلاقیت و اجرای ایده های نو، بعد از آن به این میرسید که باید ایده ها را اجرا نمود. برخی تیزرهای ویدیویی فقط نیاز به ترکیب ویدیو و عنوان نویسی دارند، برخی دیگر نیازمند استفاده از پلاگین های حرفه ای برای خلق جلوه هستند، برخی دیگر نیازمند استفاده از چرخش های سینمایی سه بعدی هستند اما کدام نرم افزار تمام این قابلیت ها را دارد؟ 

برای آشنایی با انواع نرم افزارهای تدوین و ساخت ویدیو روی این لینک بزنید و یکی را انتخاب کرده و پکیجهای آموزش آنرا مشاهده و مهارت بدست بیاورید.

تیزر تبلیغاتی، فراتر از تدوین ویدیو.

از آنجایی که تیزرهای تبلیغاتی دارای انواع مختلفی هستند، برخی فقط با ضبط چند ویدیو و هماهنگ کردن با موزیک و تنظیم رنگ انجام میشوند ولی برخی تیزرها نیاز به استفاده از استودیو پرده سبز، استفاده از نرم افزارهای سه بعدی خواهند شد. اینجاست که شاید یک تدوینگر نتواند به تنهایی از عهده ساخت تیزر مشتری برآید پس، نیاز به کار تیمی است. 

برخی تیزرهای تبلیغاتی نیازمند برنامه ریزی، نوشتن سناریو، آماده کردن استودیو، فکر کردن درباره خلاقیت های قابل انجام دادن هستند. ساخت تیزر تبلیغاتی را کوچک نشمارید. البته نمیخواهم ته دل شما را خالی کنم اما موقعی که مشتری به سراغ شما می آید و صحب از تیزر میکند، تا زمانی که کاملا نمیدانید او چه میخواهد، جواب اوکی ندهید که کار را انجام میدهید. شاید واقعا از عهده شما خارج باشد و باید به سراغ تیمی دیگر برود.

نرم افزارهای گوناگون.

برخی افراد اینگونه تصور میکنند که مثلا با بلد بودن 1 یا 2 نرم افزار ادیت ویدیو، میتوانند هر تیزری را بسازند. اگر تیزر فقط ویدیو و فیلم های ضبط شده و کارهایی باشد که از عهده نرم افزارهای دو بعدی ادیت ویدیو برآید که هیچ اما بسیاری تیزرهای تبلیغاتی هستند که نیاز به نرم افزارهایی مانند زیر دارند :

 • افتر افکتس.
 • تری دی مکس.
 • سینما فوردی.
 • مایا.
 • ریل فلو.
 • آنریل انجن.
 • و....

ساخت تیزر را دست کم نگیرید و اگر میخواهید در این زمینه فعالیت کنید اول اینکه یک نفره جلو نروید و دوم اینکه مهارت های زیادی را کسب کنید. برای یادگیری مهارت ها روی این لینک بزنید.

موضوعات

خدمات اصلی مانی سافت

شاید برخی خدمات ما مناسب کسب و کار شما باشد

تولید آموزشهای کاربردی

در این سایت برای نرم افزارهای تدوین فیلم ، طراحی ، کار با وسایل عکاسی و فیلمبرداری و تولید محتوا ، دوره های جامعی تولید نموده ایم. از قسمت پکیج آموزشی بالای سایت وارد شوید.

فروش لایسنس نرم افزار اوریجینال

از برنامه های ادوبی گرفته تا فیلمورا ، فاینال کات پرو ، داوینچی و سایر برنامه های مرتبط با طراحی و ساخت ویدیو. با خیالی آسوده از خرید ، هر کدام را میخواهید برایتان تهیه میکنیم.

همکاری در تولید و تدوین ویدیو

چنانچه ویدیو یا پروژه دارید و میخواهید تدوین و ویرایش آنها را برون سپاری کنید ، تیم مانی سافت آماده همکاری میباشد. از پروژه های ساده گرفته تا جلوه های ویژه. انواع تغییرات در ویدیوها.

طراحی سایت های حرفه ای

علاوه بر تخصص در زمینه های طراحی گرافیکی و تدوین ویدیو ، طی سالیان گذشته ، سایت های حرفه ای زیادی راه اندازی کردیم. با خیال راحت میتونید از خدمات طراحی و پشتیبانی فنی ما در این زمینه استفاده کنید.
پیام ویژه دارید