حساب کاربری اکانت

راهنما و پاسخ به سوالات نحوه آپدیت نمودن نرم افزار پریمیر پرو

وقتی که شرکت ادوبی نسخه جدید و آپدیت جدید یا بروزرسانی جدیدی از نرم افزار پریمیر پرو را ارائه می نماید معنی نمی دهد جز اینکه شاهد تغییرات جدید و امکانات جدید و بهینه سازی های متعدد برای بهبود عملکرد این نرم افزار خواهیم شد. پس بدون درنگ می بایست عملیات نصب را انجام دهیم تا همگام با سایر تولیدکنندگان ویدیو از تکنیک ها و توانایی عقب نمانیم. برخی که به صورت آکادمیک پریمیر پرو را آموزش ندیده اند تصور میکنند که پریمیر پرو یک پنجره پروجکت، تایم لاین، افکتها و خروجی است اما اشتباه نکنید موضوع خیلی فراتر از این چند بخش و دستورات و تکنیک های تکراری است که افراد به صورت روزمره از آن استفاده می کنند.

سوالات پاسخ داده شده در این راهنمای کامل :

 • راهنمایی آپدیت کردن برنامه پریمیر پرو
 • آپدیت جدید ادوبی پریمیر پرو
 • آموزش آپدیت نرم افزار پریمیر پرو
 • آموزش آپدیت Premiere pro
 • آپدیت نرم افزار پریمیر پرو

نسخه جدید پریمیر پرو یعنی چی ؟

وقتی که برای اولین بار این نرم افزار را نصب میکنید یک عدد دارد که معمولا نسخه آن گفته می شود، مثلا هم اکنون سال 2021 هستیم پس نسخه آن می شود 2021 اگر سال 2022 فرا برسد نسخه پریمیر پرو می شود 2022. 

شرکت ادوبی قبل از شروع سال میلادی جدید، همیشه یک نسخه یا برنامه با تغییرات جدید از نرم افزار پریمیر پرو را ارائه می نماید. اگر پریمیر پرو را می شناسید که هیچ، اما اگر تازه با آن آشنا شده اید بهتر است هر آنچه که لازم است درباره نرم افزار پریمیر پرو بدانید اینجاست را حتما مطالعه کنید.

آپدیت پریمیر پرو یعنی چی؟

آپدیت نمودن نرم افزار پریمیر پرو یعنی یک نسخه از آن نصب است و می خواهید آپدیت یا وصله جدید را روی آن اعمال کنید. همانطور که در خصوص نسخه متوجه شده اید، نسخه میتواند عدد سال باشد یا یک عدد مثلا 15. مثلا نسخه 2021 عدد آن 15 می باشد و احتمالا نسخه 2022 عدد آن 16 خواهد شد. حال باید بدانید در حین سال جاری مثلا 2021، آپدیت هایی ارائه خواهند شد که یک اعشار به عدد 15 اضافه می نمایند. مثلا تا این لحظه برای نسخه 2021 که همان 15 می باشد 4 آپدیت ارائه شده که نهایتا آپدیت پریمیر پرو در این لحظه به شکل 15.4 خواهد شد. میدانید که در یک سال میلادی ممکن است به تکرار آپدیت برای پریمیر پرو ارائه شود و شما ملزم به انجام آن خواهید شد چون به نفع خود شماست.

نحوه تشخیص نسخه و آپدیت پریمیر پرو

نرم افزار را باز کنید، از منوی Help گزینه About را انتخاب کنید. تا صفحه ای مانند تصویر زیر ظاهر شود :

نحوه تشخیص نسخه و آپدیت پریمیر پرو

خط دوم نوشته شده : Version 15.4 یعنی این پریمیر پرو نسخه 15 می باشد و آپدیت آن 4. باز هم یعنی پس از اینکه نسخه 15 ارائه شده، 4 آپدیت بر روی آن اعمال شده است.

راه های نصب و آپدیت نمودن نرم افزار پریمیر پرو

برای اینکار به صورت کلی دو روش وجود دارد که شما تعیین کننده آن هستید : 

 • خرید لایسنس یا اکانت اصلی نرم افزار پریمیر پرو
  نرم افزار پریمیر پرو یک برنامه رایگان نیست و برای استفاده از آن باید پول پرداخت کنید. اگر در حال حاضر این برنامه را روی سیستم خود دارید و هزینه زیادی بابت آن پرداخت ننموده اید، یعنی نسخه قفل شکسته یا کرک شده یا غیر اصل آن را استفاده می کنید. 
 • استفاده از نسخه کرک شده و غیر اصلی
  می توانید از سایت های مطمئنی مانند مانی کانتنت، نسخه آپدیت و جدید این نرم افزار را دانلود کنید، فقط از این جهت پیشنهاد نمودیم که بسیاری افراد توان خرید لایسنس اصلی را شاید نداشته باشند، فرصتی برای استفاده از نرم افزار را بدست بیاورند و در آینده حتما نسخه اصلی پریمیر پرو را تهیه کنند.

چرا نسخه جدید پریمیر پرو را نصب و آن را آپدیت کنیم؟

هر نرم افزاری که تولید می شود به مرور زمان مشکلاتی در آن دیده خواهد شد. این مشکلات گاها کلافه کننده و سد ادامه انجام فعالیت ها خواهد شد.

برخی دلایل آپدیت نمودن و نصب نسخه جدید پریمیر پرو

 • قفل یا هنگ نمودن های بی وقفه
 • استفاده از امکانات جدید
 • بالاتر رفتن سرعت نرم افزار
 • سازگاری بیشتر با سیستم عامل های جدید ( ویندوز و مک )
 • سازگاری با ویدیو افکت های جدید
 • سازگاری با پروژه های آماده جدید
 • سرعت رندر بیشتر
 • سازگاری با سخت افزارهای جدید مانند گارت گرافیک که نقش خیلی مهمی دارد

چگونه پریمیر پرو را آپدیت کنیم؟

برای اینکه در حین نصب آپدیت جدید به مشکلات برخورد نکنید، چک لیست زیر را به نوبت انجام دهید :

 1. اگر لایسنس اصلی دارید و هزینه نرم افزار را پرداخت نموده اید، نرم افزار را باز نمودن و از منوی Help گزینه Update را کلیک نموده تا نرم افزار شروع به آپدیت نماید اگر لایسنس اصلی ندارید از روش های پایین استفاده کنید.
 2. ابتدا نرم افزار پریمیر پرو را ببندید و سیستم را یکبار ریستارت کنید
 3. بهتر است اینترنت سیستم را موقتا تا پایان نصب غیر فعال کنید
 4. نسخه جدید پریمیر پرو را از سایت مانی کانتنت دانلود کنید
 5. نرم افزار را با یک دابل کلیک روی فایل setup آن نصب کنید

لیست سوالات و مشکلات حین آپدیت پریمیر پرو

تا این مرحله نرم افزار نصب شده است اما ممکن است چند سوال برای شما بوجود آید که یکی یکی در لیست زیر به آنها پاسخ می دهیم :

 1. نسخه 2018 دارم اگر نسخه جدیدتر نصب کنم قبلی حذف می شود؟
  خیر. نرم افزار پریمیر پرو نسخه های قبلی را نگه می دارد و روی سیستم خود هر دو را خواهید داشت و حذف نسخه قبلی در اختیار شماست اما پیشنهاد میکنیم اگر پریست یا چنین مواردی را در آن تولید نموده اید حتما قبل از حذف از آنها بکاپ بگرید تا در نسخه جدید وارد کنید.
 2. اگر نسخه 2021 و آپدیت 2 یعنی 2021.2 یا 15.2 را داشته باشم با نصب آپدیت 2021.4 یا 15.4 چه اتفاقی برای 15.2 خواهد افتاد؟
  چون هر دو نسخه یکی هستند و فقط آپدیت آنها متفاوت است، پس آپدیت جدید جایگزین آپدیت قبلی خواهد شد و اتفاقی نیز برای پروژه ها، پریست ها و ویدیو افکت ها نخواهد افتاد.
 3. آیا باید ویدیو افکت قبلی را مجدد نصب کنم؟
  اگر نسخه پریمیر پرو شما از سال فعلی قدیمی تر است حتما باید نسخه جدید ویدیو افکت ها را مجدد دانلود و نصب کنید. به طور مثال اگر پریمیر پرو شما 2018 بوده و میخواهید 2019 نصب کنید باید نسخه جدید ویدیو افکت ها را نیز آپدیت کنید که روش به همین صورت است.
 4. آیا پس از آپدیت پریمیر پرو پروژه های قبلی باز می شوند؟
  البته که بله. هیچ مشکلی برای آنها رخ نخواهد داد. به دلیل هوشمند بودن پریمیر پرو، اگر با پریمیر پرو جدید، پروژه ای مربوط به پریمیر پرو سالهای قبل آن را باز کنید در لحظه ی اول از شما میخواهد که این پروژه را مجدد یکبار با همین پریمیر پرو جدید ذخیره کنید تا ساختار آن نیز آپدیت شود که با یک ok زدن تمام خواهد شد.

برخی صفحات مهم در مورد پریمیر پرو

پکیج های آموزشی نرم افزار پریمیر پرو مانی سافت

گفتگو با کارشناسان0