Loading...
اکانت اکانت

17- آموزش کارایی فنی ویدیو افکت های نرم افزار پریمیر پرو

7 دقیقه 18 آذر، 1401 مجموعه : آموزش پریمیر پرو
شناخت کارایی انواع ویدیو افکت در پریمیر پرو نرم افزار پریمیر پرو دنیای زیبایی از انواع ویدیو افکت ها را درون خود دارد. این افکت ها به چند دسته اصلی تقسیم بندی می شوند که در زیر به آنها اشاره می نمایم ...
شناخت کارایی انواع ویدیو افکت در پریمیر پرو نرم افزار پریمیر پرو دنیای زیبایی از انواع وی ...

شناخت کارایی انواع ویدیو افکت در پریمیر پرو

نرم افزار پریمیر پرو دنیای زیبایی از انواع ویدیو افکت ها را درون خود دارد. این افکت ها به چند دسته اصلی تقسیم بندی می شوند که در زیر به آنها اشاره می نمایم :

افکت های ثابت 

هر کلیپ که به سکانس در تایم لاین پریمیر اضافه می کنید، دارای افکت هایی ثابت است که از قبل ساخته شده اند.جلوه های ثابت ویژگی های ذاتی یک کلیپ را کنترل می کند و هر زمان که کلیپ انتخاب می شود، در پانل افکت کنترل پریمیر ظاهر می شود. شما می توانید تمام اثرات ثابت در افکت کنترل را تنظیم کنید. با این حال، مانیتور برنامه، پنل Timeline و Mixer Audio همچنین کنترل هایی را که اغلب برای استفاده آسان تر هستند فراهم می کند. 

افکت های ثابت هر میدیا در پریمیر عبارتند از:

حرکت Motion شامل ویژگی هایی است که به شما اجازه می دهد تا کلیپ های خود را متحرک، چرخانده و مقیاس بندی کنید، ویژگی ضد انفجار خود را تنظیم کنید یا آنها را با کلیپ های دیگر ترکیب کنید. (برای تنظیم افکت حرکت در مانیتور برنامه، به تنظیم موقعیت، مقیاس و چرخش و تحریک حرکت در مانیتور برنامه مراجعه کنید که این بخش در پکیج آموزش تدوین فیلم مانی سافت به صورت مفصل آموزش داده شده است.

شفافیت Opacity به شما امکان می دهد که وضوح یک کلیپ در پریمیر را برای استفاده در جلوه هایی مانند پوشش، اشیا و حل شدن و ادغام تغییر دهید.کسانی که تدوین فیلم با پریمیر را از مانی سافت می آموزند به این درک خواهند رسید که با بخش شفافیت Opacity در پریمیر ، کارهای بزرگی میتوان تولید نمود و افکت هایی ساخت که افراد تصور کنند افکت آماده بوده است.زمان برداشت Time Remapping به شما اجازه می دهد تا در پریمیر و تدوین فیلم سرعت هر بخش از کلیپ را کاهش دهید، سرعت را افزایش دهید، یا نوع پخش کلیپ معکوس نماید .کنترل دقیق را برای شتاب و یا کند شدن پخش زمان در پریمیر در دستان شما قرار میدهد.

افکت های استاندارد 

افکت های استاندارد در پریمیر ، جلوه های اضافی است که برای اولین بار به یک کلیپ برای ایجاد یک نتیجه دلخواه باید اعمال شود. شما می توانید هر تعداد یا ترکیبی از افکت های استاندارد را به هر کلیپ اعمال کنید. از افکتهای استاندارد پریمیر برای اضافه کردن ویژگی های خاص ، از قبیل تنظیم تن یا تصحیح رنگ ، ادغام ، جلوه های بسیار خاص استفاده میکنیم. Premiere Pro پریمیر شامل بسیاری از افکت های فیلم و جلوه های صوتی است که در قسمت Effects پنجره ی افکت قرار دارند. جلوه های استاندارد باید به کلیپ اعمال شود و سپس در پانل کنترل های اثر گذاری مورد دلخواهد را تنظیم کنیم. برخی از افکتهای ویدئویی اجازه دستکاری مستقیم با استفاده از پنجره مانیتور برنامه را به ما میدهند و حتما نیازمند ورود به پنجره افکت کنترل نیستیم. تمام افکت های استاندارد پریمیر را می توان در طول زمان با استفاده از keyframing و تغییر شکل نمودار ها در پانل کنترل ویرایش و تنظیم نمود ، مثلا میتوانیم تنظیم کنیم که از ثانیه ی سوم کلیپ به بعد ، رنگ کلیپ به سیاه و سفید تبدیل شده و پس از 5 ثانیه مجدد به رنگی بازگردد.

توجه داشته باشید:

برای نرم افزار پریمیرپرو افکت های زیادی توسط شرکت های تولیدکننده ، ساخته شده که با نصب این افکت ها ، در پریمیر توانایی ما بالاتر و جذابیت تولید ویدیو بسیار بیشتر میشود ، این افکت ها هم اکنون در بخش ابزار مفید سایت مانی سافت آماده دریافت میباشند.

افکت های مبتنی بر کلیپ و مبتنی بر مسیر

تمام افکت های ویدئویی پریمیمر - ثابت و استاندارد - بر اساس کلیپ هستند که موجب تغییر بر هر کلیپ خواهند شد.حال بدانید که با توجه به استفاده از قابلیت نست Nest در پریمیر ، میتوانیم یک افکت استاندارد را به تعداد زیادی کلیپ به صورت همزمان و یک دست اعمال کنیم.

در خصوص افکت های صوتی پریمیر،باید بدانید که ما میتوانیم هر صدا را به صورت جداگانه ویرایش کنیم حال اگر بخواهیم یک افکت خاص را به تعدادی صدا در یک ترک پریمیر اعمال کنیم باید از پنجره آودیو میکسر استفاده کنیم که در پکیج های آموزشی مانی سافت به فارسی توضیح داده خواهند شد.

نمایش بیشتر
نمایش کمتر

تبلیغات

اگر نظر یا نکته ای هست بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نمیشود