پکیجهای آموزشی
Loading...
مانی سافت Manisoft

تبدیل روز به شب با پریمیرپرو - تکنیکهای ساده/مخلوط و ترکیب

یک ویدیو با نور روز در track 1 قرار دهید در پنجره lumetri color به قسمت curve و RGB curve بروید. به کانال سبز و قرمز وارد شده و نقطه بالا را به پایین بکشید تا فقط رنگ آبی و تاریک باقی بماند. به همین سادگی روز به شب در فیلم تبدیل میشود اما در این صفحه تکنیک های پیشرفته‌تری هم آموزش دادیم که بهتره ببینید.

روش 1 : تبدیل فیلم روز به شب با پریمیرپرو - توسط دستگاری رنگ و نور

یکی از ساده‌ترین و سریعترین روشهای تغییر نمای روز به شب در ویدیو با پریمیر پرو کمک گرفتن از تنظیمات رنگ و نور است. با کم کردن مقدار رنگهای قرمز و سبز و کاهش مقدار نور به نتیجه ای خیلی خوب میرسیم. برای کم کردن رنگها از پنجره لومتری کالر قیمت منحنی ها، 2 منحنی سبز و قرمز را در قسمت روشنایی و سفیدی کم میکنیم و در قسمت basic correction مقدار اکسپوژر را کاهش میدهیم و تمام. ویدیو زیر مراحل اینکار را به شما نشان میدهد.

مدت زمان ویدیو : 3دقیقه

لینک مفید

 

روش 2 : تبدیل فیلم روز به شب با پریمیرپرو - تکنیک ترکیب و مخلوط خلاقانه

در این روش برای اینکه حس شب بودن به بیننده خیلی بهتر منتقل شود با اضافه کردن تصویر ماه و مقداری ابر در آسمان یک تکنیک خلاقانه و پیشرفته‌تر را انجام میدهیم. در خیلی از ویدیوها فقط با تغییر در رنگها شاید احساس واقعی شب شدن یک ویدیو که روز بوده است ایجاد نشود پس با کمی ترکیب میتوان به نتیجه بهتر رسید.

یک ویدیو در ترک1 بگذارید و مانند روش1 رنگ آبی و تاریکی را روی آن اجرا نمایید حالا یک ویدیو یا عکس ماه را در ترک 2 بگذارید و روشنایی آنرا نیز کم کنید در ترک3 مقداری ابر که میتواند عکس بدون زمینه نیز باشد را بگذارید و با پوزیشن بصورت افقی آنرا حرکت دهید. برای حذف ابرهای اضافه میتوانید از ماسک در اوپسیتی استفاده کنید. در ویدیو زیر من این تکنیک خلاقانه را روی نمایی از برج میلاد شهر تهران که ضبط کرده بودم اجرا کردم تا ببینید با یک ویدیو کاملا عادی میشه چنین کار زیبا و نمای جدیدی رو بوجود آورد.

مدت زمان ویدیو : 5دقیقه

لینک مفید

 

سوالات متداول

بله. برای تغییر آسمان راه های متعددی وجود داره.

  • از افکت Luma کمک بگیرید.
  • فقط آسمان رو ماسک کنید.
  • اگر ویدیو خیلی پیچیده بود و ماسک خود پریمیرپرو نتونست از موکاپرو کمک بگیرید.
  • اگر رنگ آسمان یکدست و یکرنگه از افکت Color key استفاده کنید.

باید Feather ماسک رو صفر کنید تا برطرف بشه.

در صورتیکه این برنامه رو دقیق یاد بگیرید بله. پریمیرپرو خیلی بیشتر چیزی که در چنین ویدیوهایی میبینید توانایی داره فقط باید ازش استفاده کرد.

99درصد تصاویر خوب هستن اما برخی که منبع نوری شدید دارن رو انتخاب نکنید به اصطلاح میگیم تصویر باید استعداد این تکنیک رو داشته باشه حالا بدون اینکه بخواید فکر کنید که تصویری شما برای روز به شب شدن مناسب هست یا نه ، دست به کار بشید و مطابق آموزشهایی که دادم انجامش بدین.

موضوعات

خدمات اصلی مانی سافت

شاید برخی خدمات ما مناسب کسب و کار شما باشد

تولید آموزشهای کاربردی

در این سایت برای نرم افزارهای تدوین فیلم ، طراحی ، کار با وسایل عکاسی و فیلمبرداری و تولید محتوا ، دوره های جامعی تولید نموده ایم. از قسمت پکیج آموزشی بالای سایت وارد شوید.

فروش لایسنس نرم افزار اوریجینال

از برنامه های ادوبی گرفته تا فیلمورا ، فاینال کات پرو ، داوینچی و سایر برنامه های مرتبط با طراحی و ساخت ویدیو. با خیالی آسوده از خرید ، هر کدام را میخواهید برایتان تهیه میکنیم.

همکاری در تولید و تدوین ویدیو

چنانچه ویدیو یا پروژه دارید و میخواهید تدوین و ویرایش آنها را برون سپاری کنید ، تیم مانی سافت آماده همکاری میباشد. از پروژه های ساده گرفته تا جلوه های ویژه. انواع تغییرات در ویدیوها.

طراحی سایت های حرفه ای

علاوه بر تخصص در زمینه های طراحی گرافیکی و تدوین ویدیو ، طی سالیان گذشته ، سایت های حرفه ای زیادی راه اندازی کردیم. با خیال راحت میتونید از خدمات طراحی و پشتیبانی فنی ما در این زمینه استفاده کنید.
پیام ویژه دارید