پکیجهای آموزشی
Loading...
مانی سافت Manisoft

روشهای عوض کردن - حذف کردن پس زمینه یا بکگراند ویدیو و فیلم با کامپیوتر

در این راهنما با انواع روش های عوض کردن و حذف کردن پس زمینه یا بکگراند فیلم و ویدیو - بدون استفاده از پرده سبز و با استفاده از پرده سبز در کامپیوتر آشنا خواهید شد.

چگونه پس زمینه فیلم یا
بکگراند ویدیو را عوض کنیم.

برای عوض کردن یا تغییر زمینه ویدیو و فیلم هم روش های ساده ای وجود دارد و هم گاها ممکن است خیلی پیچیده و سخت شود اما در نهایت انجام میشود که در این راهنما به شما توضیح داده شده است.

بهترین برنامه عوض کردن پس زمینه فیلم با پرده سبز

عوض کردن پس زمینه فیلم
با پرده سبز یا کروماکی.

یکی از روشها این هست که موقع فیلمبرداری پشت سر سوژه یک پرده سبز یا آبی گذاشته بشه و موقع تدوین ویدیو براحتی اون رنگ سبز یا آبی حذف بشه. این یکی از ساده ترین و بهترین روش ها هست.

به روش استفاده از پرده سبز و آبی ، تکنیک کروماکی گفته میشود. در ویدیو زیر با توضیحات کاملتری در این زمینه آشنا خواهید شد.

{manivideo 53}

برای آشنایی کامل با کروماکی و نحوه انجامش روی این لینک بزنید.

عوض کردن پس زمینه یا بکگراند ویدیو
بدون پرده سبز و آبی.

یکی از کارهای سخت در تدوین فیلم ، حذف کردن بکگراند سوژه بدون استفاده از پرده سبز و آبی یا کروماکی است. در این شرایط کار تدوینگر مقداری پیچیده میشود و نیاز به مهارت بیشتر و همچنین گذاشتن زمان بیشتر است.

در چنین ویدیوهایی که کروماکی نیستند اصطلاحا باید سوژه اصلی ماسک شود یا در اصطلاح حرفه ای تر باید روتوسکوپی شود. این کار از عهده بسیاری نرم افزارهای تدوین فیلم نیمه حرفه ای و حرفه ای بر می آید اما برخی از آنها دقت خیلی پایینتری دارند.

ویدیو زیر یکی از نرم افزارهایی که در مورد حذف بکگراند سوژه در فیلم دارای دقت خیلی بالایی دارد را معرفی میکند.

{manivideo 274}

برای یادگیری موکا پرو روی این لینک بزنید.

روتوسکوپی چیه.
روشی برای انتخاب کردن یا ماسک کردن یک محدوده از ویدیو هست.
بخشی از فیلم رو شبیه به سلکت کردن در فتوشاپ انتخاب میکنیم و بعد دیگه هر بلایی که بخوایم سرش میارم. میتونیم همون بخش رو به ویدیو دیگه ای ببریم یا بجز محدوده انتخاب شده، پس زمینه اش رو حذف و یه نمای دیگه پشتش بزاریم.

عوض کردن آسمان در فیلم.

در ویدیو زیر با نمونه ای از تکنیک روتوسکوپی که برای تغییر دادن آسمان در ویدیو انجام شده و البته کاری جذاب ولی نیاز به مهارت دارد ، آشنا خواهید شد.

{manivideo 297}

حذف بکگراند ویدیو بدون کروماکی
و با ماسک Mask.

برخی نرم افزارهای تدوین فیلم مجهز به ماسک Mask هستند. ماسک میتواند دور تا دور سوژه را انتخاب کند. سپس با تکنیک در خود برنامه ، میتوان هر تغییر در بکگراند یا پس زمینه ایجاد کرد. میتوان آنرا حذف کرد یا تار کرد یا جلوه ای تازه داد.

ویدیو زیر نحوه انجام اینکار را در یکی از نرم افزارهای تدوین حرفه ای فیلم به شما نشان میدهد.

{manivideo 355}

معرفی نرم افزارهای دارای توانایی
حذف زمینه فیلم.

همانطور که بالاتر اشاره شد میتوان هم از نرم افزارهای نیمه حرفه ای استفاده نمود و هم از نرم افزارهای حرفه ای. اینکه کدامیک میتواند نیاز شما را برطرف کند بستگی به نوع ویدیو و کیفیت آن دارد. برخی ویدیوها هستند با پرده سبز و با کیفیت بالا صبط شده اند و برخی دیگر در نورپردازی کروماکی خیلی ضعیف بوده و کیفیت پایینی دارند. نرم افزارهای حرفه ای در تمام شرایط میتوانند پس زمینه را حذف کنند اما نرم افزارهای نیمه حرفه ای بیشتر برای زمانی خوب هستند که کیفیت ویدیو خیلی خوب باشد.

تنها راه دانستن اینکه کدام نرم افزار مناسب اینکار است ، شناخت بیشتر آنها میباشد. اما برای اینکه در وقت خود صرفه جویی کنید روی این لینک بزنید و نرم افزارها را خیلی سریع بررسی کنید.

خدمات اصلی مانی سافت

شاید برخی خدمات ما مناسب کسب و کار شما باشد

تولید آموزشهای کاربردی

در این سایت برای نرم افزارهای تدوین فیلم ، طراحی ، کار با وسایل عکاسی و فیلمبرداری و تولید محتوا ، دوره های جامعی تولید نموده ایم. از قسمت پکیج آموزشی بالای سایت وارد شوید.

فروش لایسنس نرم افزار اوریجینال

از برنامه های ادوبی گرفته تا فیلمورا ، فاینال کات پرو ، داوینچی و سایر برنامه های مرتبط با طراحی و ساخت ویدیو. با خیالی آسوده از خرید ، هر کدام را میخواهید برایتان تهیه میکنیم.

همکاری در تولید و تدوین ویدیو

چنانچه ویدیو یا پروژه دارید و میخواهید تدوین و ویرایش آنها را برون سپاری کنید ، تیم مانی سافت آماده همکاری میباشد. از پروژه های ساده گرفته تا جلوه های ویژه. انواع تغییرات در ویدیوها.

طراحی سایت های حرفه ای

علاوه بر تخصص در زمینه های طراحی گرافیکی و تدوین ویدیو ، طی سالیان گذشته ، سایت های حرفه ای زیادی راه اندازی کردیم. با خیال راحت میتونید از خدمات طراحی و پشتیبانی فنی ما در این زمینه استفاده کنید.
پیام ویژه دارید