پکیجهای آموزشی
Loading...
مانی سافت Manisoft

کسب درآمد از تدوین فیلم، ادیت ویدیو، درآمد میکس و مونتاژ

این راهنما برای ارائه راه حل و راهنمایی در مورد کسب درآمد از تدوین فیلم، ادیت ویدیو، درآمد میکس و مونتاژ آماده شده است. میدانیم که ممکن است کافی نباشد اما برای جمع آوری آن با هنرجوهای متعددی که پکیج های آموزشی مانی سافت را تهیه کرده و با آنها درآمد مناسبی را بدست آورده اند صحبت کرده ایم و امیدواریم برای شما مفید باشد.

تاثیر نوع یادگیری تدوین در
کسب درآمد

نقطه ضعف بسیاری از افراد تازه کار و یا کسانی که در زمینه تدوین ویدیو کار میکنند این است که فکر میکنند نرم افزار را دانلود و نصب کنم، چند تا ویدیو هم از این طرف و آن طرف نگاه کنم و کمی دستکاری و تمام!.

این راهنما قصد ندارد که این موضوع را بزرگ کند بلکه خود موضوع کسب درآمد از تدوین ویدیو٬ خودش حساس است آنقدر که بسیاری افراد دائما از خود میپرسند چرا خوب پول در نمی آورم با اینکه بلد هستم!

به این موضوع توجه کنید :‌ به نظر شما فرقی بین یک پزشک عمومی با یک پزشک متخصص نیست؟ پزشکان متخصص در مقابل پزشکان عمومی٬ زندگی با رفاه خیلی بیشتری دارند. با این مثال میخواهم بگویم که مانند دیگران که راه را به اشتباه رفتند، شما نروید و حتما یک متخصص شوید. اما آیا میخواهید بدانید که دیگران چه اشتباهی کردند؟ 

اولین قدم شما برای پول درآوردن در این کار، پا گذاشتن در راهی است که شما را به یک متخصص تبدیل میکند. بسیاری افراد با این تصورات که : 

 • نرم افزار را دانلود و نصب کنند.
 • چند ویدیو از این طرف و آن طرف نگاه کنند.
 • از کار دیگران تقلید کنند.

وارد این راه میشوند و همینجا بزرگترین اشتباه خود را مرتکب میشوند. اگر با این روش از تدوین فیلم٬ میشود پول خوب درآورد پس چرا 60 درصد تدوینگران از درآمد خود ناراضی هستند؟ این میتوانید یکی از مهمترین دلایل نارضایتی از پولی باشد که تدوینگر ویدیو بدست می آورد.

حالتهای خوشبینانه و بدبینانه

تا زمانی که برای دل خودتان ویدیو تدوین میکنید مشکل خاصی نیست اما به محض اینکه برای مشتری بسازید٬ مشتری کاری با این موضوع ندارد که شما چقدر تدوین بلد هستید٬ دیدگاهش این است که من پول میدهم و تدوینگر ویدیو را میسازد و هرچیزی که مدنظر بوده را مطابق توافقی که کرده ایم باید بسازد. حالا چه اتفاقی می افتد؟ یا تمام چیزهایی را که میخواد بلد هستید یا بلد نیستید. در شرایطی که بلد نیستید ابتدا در گوگل جستجو میکنید٬ چندین ویدیو نگاه میکنید و در حالت خوشبینانه ویدیوهایی را پیدا میکنید که مشکل را حل میکنند اما سوالی مطرح میشود که جستجو کردن و دیدن چندین ویدیو چقدر وقت شما را میگیرد؟ در حالت بدبینانه تعداد زیادی ویدیو نگاه میکنید و مشکل حل نمیشود. همچنان جستجو میکنید. فقط کافی است تعداد دقیقه ها و ساعت هایی را که برای جستجو کردن و دیدن انواع ویدیو صرف میکنید را جایی یادداشت کنید و احتمالا در آخر متعجب میشوید که شاید ساعت ها وقت گذاشته اید٬ حجم اینترنت مصرف کرده اید پول بابت فیلترشکن و اینترنت داده اید٬ صبح را به شب رسانده اید حالا یا به نتیجه رسیده اید یا بلعکس.

جستجو کردن٬ تست کردن٬ دوباره گشتن های مکرر٬ به نتیجه نرسیدن ها٬ در دراز مدت انسان را پیر میکنند فقط برای اینکه نخواسته ایم درست آموزش ببینیم و به اصطلاح رایگان ببینیم. برای گرفتن پول خوب از مشتری نیاز دارید این هنر و قواعد و تکنیک هایش را پله پله و مستمر یاد بگیرید و البته که کار برای مشتری میطلبد که دائما در حال آپدیت نمودن علم خود باشید.

نهایت دقت در انتخاب نرم افزار
تدوین فیلم مناسب

صدها نرم افزار برای تدوین فیلم وجود دارد که هر کدام قابلیت های ویژه و منحصربفرد خود را دارند اما بسیاری از آنها کافی نیست و حتی ممکن است قابلیت های یک نرم افزار برای کارهای مشتری های ما خیلی زیاد باشد و همین امکانات بیشتر که ما آنها را نمیخواهیم٬ موجب سنگین تر شدن نرم افزار شده و در نهایت منجر به خرید یک سیستم خیلی قوی و گران میشود که شاید اصلا نیاز نبوده است.

نوع ویدیوها و پروژه ها و مشتریان شما هستند که در انتخاب یک نرم افزار تدوین فیلم و کسب درآمد نهایی تاثیر گذارند. بسیاری افراد چشم بسته و فقط به خاطر تبلیغات دیگران و اینکه بیشتر اسم فلان نرم افزار را میشوند، مانند سایرین وارد مسیر اشتباه می شوند و پس از مدتی قصد برگشتن از نرم افزار تدوین قبلی به جدید را دارند. 

امروزه نام یک نرم افزار بنام ادوبی پریمیر پرو را شاید بیشتر بشنوید و احتمالا وسوسه شوید که به سراغ آن بروید اما همینجا توقف کنید. این نرم افزار ممکن است خوب باشد اما عالی نیست و شاید برای نوع تدوین های مشتری ها شما خیلی زیاد است چون سخت افزار حرفه ای و گران قیمت میخواهد. در مقابل آن٬ نرم افزاری بنام فیلمورا وجود دارد که بسیاری کارهای پریمیر پرو را به سادگی و خیلی روان و سریعتر انجام میدهد. میخواهیم بگوییم که گرفتار تبلیغات نشوید.

برای کسب اطلاعات در مورد نرم افزارهای تدوین ویدیو روی این لینک بزنید. 

برای سیستم و لپ تاپ خیلی هزینه نکنید.

میخواهید پول خوب از تدوین در بیاورید، میبایست مقداری هزینه کنید ولی نه خیلی زیاد. با سیستم های معمولی و یک نرم افزار مناسب میتوانید پول خوبی بابت ساخت ویدیو برای شبکه های اجتماعی و ویدیوهای آموزشی کسب کنید.

تیم های زیادی هستند که میتوانید برای ساخت ویدیوهایشان در یوتیوب و اینستاگرام دستمزدهای خوبی بگیرید و مخصوصا مشتری هایی که پروژه های دائمی دارند. برای آشنایی با مشخصات مناسب اما با هزینه کمتر روی این لینک بزنید.

اگر تا اینجا به این نتیجه رسیده اید که شاید برای انجام پروژه های مشتری ها افکت ها و تکنیک های سنگینی اجرا کنید٬ شاید نیاز به سخت افزارهای قوی تر داشته باشید. برای مشاهده مشاوره های سخت افزاری بیشتر و انتخاب قطعات حرفه ای تر روی این لینک بزنید.

تا میتوانید تقلید کنید تا دستتان
روان تر شود.

استعدادهای خود را کشف کنید و سلیقه و پشتکار داشته باشد چون خیلی موثر است.

وقتی که ویدیوهای ساخته شده توسط دیگران را مشاهده میکنید، در هرکدام تکنیک ها و خلاقیت هایی پیاده شده که احتمالا از نظرتان جالب باشند و بخواهید آنها را یاد بگیرید. همینکه به این فکر فرو بروید که چگونه آن تکنیک یا تغییر را ایجاد کنید باعث میشود توانایی بیشتری را بدست بیاورید. به دنبال یادگیری میروید، با استاد خود وارد بحث های تکنیکی میشوید و در نهایت مسیر جدیدی برای شما روشن خواهد شد. ممکن است با همان تکنیک ، خلاقیتی نو در شما ایجاد شود و کارهای زیباتری را انجام دهید.

مشتری ها ممکن است پول بابت ساخت ویدیوهایشان پرداخت کنند اما کدام مشتری
پول بیشتری میدهد و این پول به کدام تدوینگر خواهد رسید؟

نمونه کار بسازید و بسازید و بسازید.

برای ساختن ویدیوهایی که بتواند روی مخاطب و مشتری ها تاثیر بگذارد، باید فیلم خام و تدوین نشده بدست بیاورید و سعی کنید از ویدیوهایی که خیلی ها به صورت تکراری از آنها استفاده میکنند٬ استفاده نکنید.

بسیاری از هنرجوهای مانی سافت ویدیو کلیپ های خیلی زیبایی را با تکه هایی از موزیک ویدیوها و فیلم های سینمایی میسازند و این خیلی عالی است ولی مشکلی وجود دارد. وقتیکه روی تکه هایی از فیلم های سینمایی و موزیک ویدیوهای دیگران کار میکنید که قبلا ادیت شده اند، بسیاری افراد متوجه کارهای زیبایی که شما انجام داده اید نمیشوند چون این ویدیوها با رنگ خیلی خوب و دقیق قبلا دیده شده اند و دوباره همانرا میبینند پس اینکار را نکنید.

اگر فیلم خام و مختص به خود داشته باشید، مهم نیست در چه زمینه ای باشد، عروسی، مراسمات، کلیپ های تبلیغاتی، معرفی یک کافه و یا آرایشگاه، بدون شک مخاطب شما بخوبی جذب آن خواهد شد و تکنیک هایی که اجرا میکنید را بهتر درک میکند.

توانایی یک تدوینگر بر روی فیلم های خام و دستکاری نشده، مخصوصا از لحاظ رنگ و نور، خیلی بهتر دیده می شود مخصوصا زمانی که نماهای قبل و بعد از تکنیک را به مخاطب نشان دهید. در سطح اینترنت سایت های متعددی برای تهیه فوتیج و راش خام وجود دارد. برای اینکه یکی از آنها را معرفی کرده باشیم.

ویدیوهایی رایگان بسازید تا درآمد به
سمت شما روانه شود.

به سراغ کسب و کارهایی مانند فست فود، رستوران، بستنی فروشی و از این قبیل بروید، فیلم ضبط کنید ( حتی با موبایل ولی خوب ضبط کنید ) و برایشان کلیپ های تبلیغاتی ساخته و به آنها تحویل دهید. کسب و کارها خوشحال از اینکه صاحب یک کلیپ رایگان شده اند که میتوانند در شبکه های اجتماعی شان بگذارند و شما خوشحال از اینکه تعدادی فوتیج خام دارید و همینطور کلیپ هایی بعنوان نمونه کار.

این یک فرصت استثنایی است اما به سراغ چه کسانی بروید :

 • افرادی که موزیسین هستند یا خواننده هستند را هدف قرار دهید.
 • انواع کسب و کارها که حتی خیلی کوچک باشند مانند مرغ فروشی یا فست فود.
 • به سراغ خیاطی ها بروید.
 • سری به چابخانه و مراکز گرافیک بزنید.
 • میتوانید یک پسر و دختر را دعوت نموده تا در کلیپ شما بازی کنند و تصاویر را بعنوان یک موزیک ویدیو اولیه با یک آهنگ از خواننده ای دلخواه را بسازید.

یاد بگیرید و بسازید
با استفاده از پکیجهای آموزشی مانی سافت از صفر تا خیلی فراتر همه چیز را یاد بگیرید. روی این لینک بزنید.

اعتماد به نفس واقعی خود را افزایش دهید.

تدوینگران دارای دو نوع اصلی اعتماد به نفس هستند :

 • اعتماد به نفس کاذب و خیالی.
  افرادی هستند که فقط با دیدن کلیپ های دیگران اینگونه برخورد میکنند که، کاری ندارد یا ساده است. این که چیزی نیست من هم میتونم. این افراد در بیشتر شرایط حتی ممکن است نتوانند ساختن یک کلیپ کامل را مانند همان نمونه ها به پایان برسانند و فقط در تصورات خود فکر میکنند که میتوانند. شما از آنها نباشید.

  شاید در گفتگو و البته به ظاهر خیلی حرفه ای به نظر برسند اما در واقعیت و انجام کار، برای هر تغییری در ویدیو باید دست به دامان یوتیوب و شبکه های اجتماعی شوند چرا؟ به دلایلی که بالاتر گفته شده.

  این افراد در مذاکره های اولیه با مشتری، هر چیزی که مشتری بخواهد را میگویند بله میتوانیم و این که کاری ندارد یا کلماتی مشابه اینها. در واقع فقط میخواهند مشتری را جذب کنند اما مشکل کجاست؟ در حین انجام درخواست های مشتری با مشکلاتی جدید روبرو میشوند. در واقع همان هایی که گفتم که نگاه میکنند و فکر میکنند که میتوانند انجامش دهند. در این لحظه تازه باید به مرحله یادگرفتن بروند اما نه به روش صحیح. شروع میکنند به جستجوهای زیاد در کانالها و شبکه های اجتماعی که شاید چیزی از هر کدام یاد بگیرند و شما اکنون میدانید که چه اتفاقی می افتد.

  در لابلای انجام کارهای مشتری، بدقولی های مکرری با او رخ میدهد. مشتری ممکن است در نهایت پول را بدهد اما در ذهن او، شما برچسب غیر حرفه ای خواهید داشت و دیگر به سراغ تان نخواهد آمد و اینجاست که یک مشتری خوب که میتواند دائمی باشد و شما را به دیگران معرفی کند از دست میدهید.

 • اعتماد به نفس واقعی.
  یادگیری مهارت، تمرین، پشتکار و خلاقیت چهار عامل اصلی رسیدن به اعتماد به نفس واقعی هستند.

  افرادی که اعتماد به نفس واقعی دارند به همه ی نیازهای مشتری در ابتدا پاسخ مثبت نمیدهند و در بین صحبت ها، پیشنهاداتی هم خواهند داد. این افراد دائما در حال طی نمودن پله های صحیح یادگیری هستند چون میدانند که هر لحظه ممکن است مشتری با درخواست جدید به سراغ او بیاید پس باید آماده باشد.

  اینگونه است که شاید بتوان یک اعتماد به نفس واقعی را بدست آورد و باز هم تاکید میکنم که بسازید و با استاد خود همفکری کنید تا کلپی بعدی بهتر شود.

هر چه فضا وجود دارد در آن حضور
پیدا کنید.

مهم است که شرایط اقتصادی و اجتماعی کشورمان در چه وضعیتی قرار دارد ولی مهمتر این است که شما وارد فضای مجازی شوید.

 • شبکه های مجازی تعدادشان زیاد است مانند اینستاگرام، یوتیوب، آپارات، توییتر، فیسبوک. دیوار.
 • نکته منفی این است که تعداد شبکه های مجازی کم نیست و مشتری ها در همه جا پخش شده اند و نکته مثبت این است که دنیای شبکه های مجازی باز است و شما هر لحظه میتوانید وارد هر کدام شده و خودتان را معرفی نموده و مشتریهای جدید پیدا کنید.
  در هرکدام یک اکانت بسازید و خودتان را معرفی کنید و نمونه کلیپ های ساخته شده را درون آن بگذارید و مهمتر اینکه تمام شبکه های مجازی خود را به دوستان و آشنایان معرفی کنید، این معجزه میکند.
 • اهمیت داشتن یک سایت مستقل، کمتر از حضور در شبکه های مجازی نیست. نکته که بسیاری افراد ممکن است به آن اشاره نکنند این است که تمام وجود شما و مهارت هایتان باید در یک نقطه متمرکز شوند و تمام شبکه های مجازی باید مشتری های تان را به یک نقطه هدایت کنند و آن نقطه ی مهم، سایت شماست. هر چقدر زودتر برای این موضوع اقدام کنید بهتر است.

مشورت کنید
اگر نمیدانید از کجا شروع کنید و چه چیزهایی برای داشتن یک سایت لازم دارید روی این لینک بزنید.

مستقل باشید یا برای دیگران کار کنید.

این تصمیم که بعنوان یک تدوینگر برای خودتان کار کنید و مستقل باشید یا با دیگران و در یک تیم کار کنید به شرایط مختلفی بستگی دارد که هم میتواند در شروع باعث یک انتخاب شود و هم در آینده ممکن است شرایطی ایجاد شود که اگر مستقل بوده اید تیمی کار کنید یا اگر تیمی کار میکردید حالا مستقل شوید.

هر دو نوع تدوینگری، دارای مزیت ها و معایت خود هستند و روی کسب درآمد و پولهایی که بدست می آورید تاثیر میگذارد.

1. برای استودیوها تدوین کنید.

اغلب افرادی که تازه شروع میکنند چون هنوز مشتری ندارند یکی از راه های کسب درآمد برای آنها، همکاری کردن با تیم های دیگر است. میتوانید به سراغ آتلیه ها ، استودیوها ، مراکز تبلیغاتی بروید. 

به یاد داریم که برخی هنرجوها، پس از گذراندن تمام مراحل گفته شده در بالا، در سالهای قبل یعنی 1399 شمسی به بعد، به مبلغی رسیدند که موجب تعجب ما شد. باورتان میشود که این هنرجو بابت تدوین کامل یک فیلم عروسی مبلغی حدودا 800 هزار تومان در آن زمان کسب درآمد نمود؟ در طی 2 روز با تکنیک هایی که یاد گرفته بود یک فیلم عروسی را تحویل میداد و نه فقط فیلم بلکه با 3 کلیپ کاملا زیبا که از قبل برای خود آماده نموده بود. حالا حساب کنید در ماه 12 فیلم را تحویل میداد، مبلغ نهایی او 12*800.000 = 9.600.000 تومان می شود. بعدها متوجه شدیم که طبق توافق با آتلیه، بابت هر فیلم 1.500.000 تومان کسب درآمد نموده است. این اتفاق در یک استان غیر از استانهای اصلی اتفاق افتاده حالا تصور کنید در استانهای اصلی که بابت یک فیلم عروسی مبالغی حداقل 40 میلیون تومان و خیلی بیشتر گرفته می شود چگونه خواهد بود.

کار برای استودیوها فقط به آتلیه های عروسی ختم نمیشود. بسیاری استودیوهای دیگر وجود دارند که در زمینه های ساخت تیزرهای تلویزیونی و تبلیغاتی و همچنین ساخت فیلم های مستند و سینمایی و موزیک ویدیو فعالیت میکنند که درآمد یک تدوینگر از کار با آنها نیز میتواند خیلی جذاب باشد.

خوبی های تدوینگری
برای استودیوها

 • تجربیات زیادی بدست می آورید.
 • با نحوه برخورد با شرایط کاری آشنا میشوید.
 • در اول کار چون درآمدی ندارید، پس اینکار درآمد برای شما ایجاد میکند.
 • با انواع سلیقه های مشتری ها آشنا میشوید.
 • در کار تیمی اتفاقات خوشایند زیادی رخ میدهد.
 • نیازهای آنها میتواند شما را به سطح یک تدوینگر مسلط برساند. 
 • میتوانید پاداش دریافت کنید.
 • امکان بیمه شدن دارند.
 • میتواند ادامه دار باشد و تا سالها ادامه یابد.
 • با افراد جدیدی که در زمینه کاری شما هستند آشنا خواهید شد.
 • نیازی به تبلیغ کردن برای گرفتن مشتری ندارید.
 • میتوانید حقوق ثایت داشته باشید و افزایش هم بیابد.
 • گاها نیازی به داشتن سیستم قوی ندارید و خود استودیو تامین میکند.

بدی های تدوینگری
برای استودیوها

 • باید با تایم کاری آنها کار کنید.
 • ممکن است لازم باشد برای کار کردن در محل آنها حضور داشته باشید.
 • احتمال اینکه لحظاتی استرس دار در کار باشد و طبیعی است. 
 • نیازمند روحیه کار تیمی هستید.
 • موارد فورس ماژور ممکن است رخ دهد که باید از زمان شخصی خود بابت کار بزنید.
 • باید منظم باشید.
 • میبایست چیزهایی را که تیم از شما در تدوین توقع دارند برآورده کنید.
 • حقوق شما در یکسال ممکن است ثابت باشد.
 • فشار کار میتواند زیاد شود.

2. تدوینگر مستقل باشید.

وقتی که برای صاحبین دیگر تیم ها کار میکنید، کوهی از تجربیات را بدست می آورید و کم کم به این فکر خواهید رسید که شاید وقت آن است خود شما مدیر یک تیم شوید و یا یک تدوینگر مستقل باشید . اما بیایید چند دلیل را که موجب چنین تصمیم گیری می شوند بررسی کنیم : بیشترین پول را مدیر تیم می برد - این مدیر تیم است که تعیین میکند از مشتری چقدر پول گرفته شود - تمام زحمات را تدوینگر میکشد اما پول اصلی را مدیر می برد ( این نکته را بدانید، مدیر یا مسئول تیمی که شما برای آن تدوین میکنید، سالها یا زمان زیادی طول کشیده تا به این درجه برسد و اعتماد سازی های لازم را برای رسیدن به این درآمد انجام داده است.

خوبی های تدوینگری مستقل.

 • زمان انجام کاملا در اختیار شماست.
 • مبلغ پروژه توسط خود شما و مشتری تعیین میشود.
 • پیشنهاداتی میتوانید بدهید که شاید در تدوین فیلم به کمک آنها راحت تر باشید.
 • هیچ محدودیتی در اجرای تکنیک و کار ندارید.
 • میتوانید برای مشتری مداری کارهای زیباتری بسازید.
 • تمام سود انجام کار مشتری برای خود شماست.

بدی های تدوینگری مستقل.

 • باید در شبکه های مجازی به دنبال معرفی کردن خود باشید.
 • بهتر است یک سایت اینترنتی داشته باشید.
 • باید تمام راه های پیدا کردن و جذب مشتری را بشناسید.
 • درآمد شما دقیقا مساوی زحمت شماست.
 • حتما باید یک سیستم مناسب و قوی داشته باشید.
 • مشتری باید به شما اعتماد کند تا کار بدهد.

آیا میخواهید تیمی کار کنید یا مستقل؟

اعتماد سازی برای کسب درآمد،
یک قانون است.

تا حالا فکر کرده اید که بر چه اساسی یک مشتری به شما پول خوبی پرداخت کند؟

مشتری باید به شما اعتماد کند. اما آیا به هر شخصی که یک پیج راه اندازی کرده باشد اعتماد میکند؟ بدون شک سخت خواهد بود. حال میخواهیم چند پیشنهاد به شما بدهیم تا شاید موجب شوند اعتماد مشتریان به شما بهتر انجام شود :

 • برای کسب و کار خود هر چقدر هم که کوچک است یک نام تجاری انتخاب کنید. مثلا ما، مانی سافت هستیم و شما چه نامی انتخاب میکنید؟
 • یک لوگو بسازید هر چند که ساده باشد اما داشته باشید تا در شبکه های اجتماعی و سایت و روی ویدیوها از آن استفاده کنید. لوگو خیلی ارزش دارد. هر کجا که دیده شود کم کم به نام شما در ذهن مخاطبین شکل میگیرد.
 • شبکه های مجازی خوب هستند اما مشتری ها به یک سایت رسمی اعتماد بیشتری میکنند مخصوصا مشتری هایی که پول بیشتر میدهند.
 • در شبکه های مجازی، کانالهای خود را ساخته و در هر کدام آدرس سایت را معرفی کنید.
 • مشتریان بزرگ توجه شان به سمت آدرس و تلفن ثابت است. یعنی میخواهند با یک تدوینگر واقعی که دارای یک محل واقعی است وارد کار شوند و نه یک پیج اجتماعی که هر شخصی میتواند پشت آن باشد.
 • برای کار خود، قوانین و چارچوب ایجاد کنید.
 • تعرفه های ساخت ویدیو و تدوین را از همکاران و اتحادیه ها دریافت کرده و تعرفه منصفانه خود را بسازید چون یک مشتری ممکن است در دو بازه زمانی به سراغ شما بیاید پس نباید قیمت های دور از نظر و خیلی متفاوت را برای یک سفارش یکسان اعلام کنید.

سراغ مشتریانی مانند شرکت ها و
پیج ها بروید.

یک باور غلط در کسب درآمد از تدوین وجود دارد، اینکه چند نمونه کار ساخته ایم، در شبکه های مجازی منتشر شده اند و حالا فقط باید نشست تا مشتری بیاید. اگر اینگونه فکر کنید، پول بدست می آورید اما نه آنقدر که انتظار دارید. این طرز فکر برای زمانی است که برند شما به کمک فعالیت هایی که کرده اید شناخته تر شده و نیاز به تبلیغات ندارید و مشتری هایتان شما را به دیگران معرفی میکنند.

 • از یک جامعه یا محدوده کوچک شروع کنید.
 • کارخانه های منطقه زندگی خود. لیست آنها را پیدا کنید و با آنها تماس بگیرید، سعی کنید نمونه کارهایی که ساخته را حتما مشاهده کنند. 
 • در شبکه های مجازی به سراغ تیم هایی بروید که برای مخاطبان خود ویدیو ساخته اند. مثلا تیم های آشپزی. به آنها پیام دهید، نمونه کارهایتان را بفرستید تا ببینند.

نا امید نشوید چون کارهای شما در جریان
اتفاقات قرار میگیرند.

ممکن است در این لحظه بسیاری افرادی که با آنها صحبت کرده اید با شما وارد کار نشوند اما در آینده حتما سراغ شما را خواهند گرفت البته اگر در زمانی که خود را معرفی کرده اید خوب اینکار را انجام داده باشید.

در حالت کار تیمی، اغلب تیم ها پرسنل خود را دارند ولی همان پرسنل ممکن است روزی مانند شما بخواهند مستقل شوند پس حال نوبت شماست که با آنها وارد مذاکره شوید.

در حالت تدوینگری مستقل، بسیاری افراد بعدا به سراغ شما خواهند آمد. به هر حال مشکلات در کشور ما زیاد است و اعتماد نیز سخت. شما متوقف نشوید.

این پاراگراف ها در این صفحه، بارها برای تیم ما اتفاق افتاده و باز هم خواهد افتاد و برای شما هم می افتد.

پرسش و پاسخ

بله. شرایطی لازم است که با رعایت آنها به موفقیت خواهید رسید :

 • پله به پله دقیق یادش بگیرید.
 • پشتکار داشته باشید.
 • در ارتباط گرفتن با دیگران خوب باشید.
 • به دنبال مشتری باشید.

تدوین فیلم بر اساس نوع کلیپهایی که تدوینگر تدوین میکند دسته بندی میشود. برخی از آنها سیستم معمولی لازم دارند و برخی دیگر سیستم قوی تر. در ابتدای این صفحه سیستم و مشخصات معرفی شده اند.

اگر فرض را بر این بگذاریم که از یک تدوینگر واقعا ماهر صحبت میکنیم، متوسط درآمد بین 5 میلیون تا 30 میلیون تومان است. این اعداد خیلی زیاد نیستند که باورشان سخت باشد. افرادی آنرا باور نمیکنند که تمام تلاش خود را نکرده اند یا در رسیده به این اعداد به نتیجه نرسیده اند. بدانید که هزاران نفر رسیده و شما که در حال خواندن هستید نیز میتوانید برسید اگر موارد گفته شده در این راهنما را دقیقا انجام دهید.

صد البته. درآمد در خارج ایران خیلی بیشتر از ایران است.

بله البته. بعد از شیوع بیماری کرونا، بیشتر تدوینگرها در منازل خود کار تدوین را انجام میدادند و بعد از آن نیز تقریبا کار در منزل برای یک تدوینگر به شغل او تبدیل شد و بسیاری تدوینگران اکنون در منازل خود درآمدهای بالایی کسب میکنند. این هنر، دیجیتال است و با وجود اینترنت، شاید نیازی به رفت و آمد هم نباشد. میتوانید همین حالا شروع کنید.

 • سایت هایی وجود دارد که شما ابتدا باید در آنها عضو شوید مانند https://www.upwork.com/ و https://www.freelancer.com/ . افراد از سراسر دنیا به این سایت وارد میشوند و اعلام میکنند که برای نیازشان به یک تدوینگر نیاز دارند. پروژه شان را توضیح میدهند. در این فاصله تدوینگران زیادی از سراسر دنیا آن درخواست را مشاهده کرده و به آن شخص اعلام آمادگی برای انجام میدهند. آن شخص به رزومه پروفایل هر یک از تدوینگران نگاه میکند و به دلخواه یکی را انتخاب میکند. برخی اوقات تا رسیدن به گرفتن اولین پروژه از مشتری ممکن است چند ماه طول بکشید و شاید هم بلعکس. برای اینکار نیاز دارید که یک اکانت خیلی مطمئن در آن سایت ها بسازید. تا 30 روز میتوانید بدون هزینه در این سایت فعالیت کنید ولی پس از آن مهلت شما تمام شده و باید پرداخت دلاری انجام دهید تا اکانت تان اجازه دادن درخواست با صاحبین کار را داشته باشد.

 • روش بعدی شروع به فعالیت در یوتیوب است. ویدیو میسازید، در کانالتان قرار میدهید. اگر تعداد بازدید خوب باشد آرام آرام به شریک یوتیوب تبدیل میشوید و بابت بازدیدهایتان به شما به دلار پول میدهد. البته موضوع کمی پیچیده تر از این است. مثلا باید به چند هزار بازدید برسید تا امکان دریافت پول فعال شود. پول در صورتی به شما داده میشود که به یوتیوب یک حساب خارج کشور معرفی کنید و حساب ایران قابل قبول نیست. یک ویدیو خیلی باید بازدید شود تا ارزش پرداخت دلاری داشته باشد و .. ولی این کار غیرممکن نیست و بسیاری افراد موفق شده اند. خود مانی سافت نیز موفق به این کار شده و در این لینک میتوانید کانال آنرا مشاهده کنید.

 • روش بعدی کانال ایرانی آپارت است. آنهم شبیه به یوتیوب میباشد و شرایطش مقداری آسانتر است. البته خود ما فعالیت کردیم ولی در گزارشات پرداختی شان میگفتند که واریز شده اما واریز نشده بود.

خدمات اصلی مانی سافت

شاید برخی خدمات ما مناسب کسب و کار شما باشد

تولید آموزشهای کاربردی

در این سایت برای نرم افزارهای تدوین فیلم ، طراحی ، کار با وسایل عکاسی و فیلمبرداری و تولید محتوا ، دوره های جامعی تولید نموده ایم. از قسمت پکیج آموزشی بالای سایت وارد شوید.

فروش لایسنس نرم افزار اوریجینال

از برنامه های ادوبی گرفته تا فیلمورا ، فاینال کات پرو ، داوینچی و سایر برنامه های مرتبط با طراحی و ساخت ویدیو. با خیالی آسوده از خرید ، هر کدام را میخواهید برایتان تهیه میکنیم.

همکاری در تولید و تدوین ویدیو

چنانچه ویدیو یا پروژه دارید و میخواهید تدوین و ویرایش آنها را برون سپاری کنید ، تیم مانی سافت آماده همکاری میباشد. از پروژه های ساده گرفته تا جلوه های ویژه. انواع تغییرات در ویدیوها.

طراحی سایت های حرفه ای

علاوه بر تخصص در زمینه های طراحی گرافیکی و تدوین ویدیو ، طی سالیان گذشته ، سایت های حرفه ای زیادی راه اندازی کردیم. با خیال راحت میتونید از خدمات طراحی و پشتیبانی فنی ما در این زمینه استفاده کنید.
پیام ویژه دارید