تنبلی ، بی حوصلی ، ارزش قائل نشدن برای کسب و کار و برند خود ، کم اهمیت دادن به مشتری ، توجیه عجله داشتن ، راحت بودن ، برخی دلایلی هستند که افراد به واسطه آنها از کلیپ آماده عروسی یا پروژه آماده عروسی استفاده میکنند. شاید در اوایل ، مشتری راضی شده باشد اما کم کم به این موضوع پی خواهد برد که کلیپ های شبیه به فیلم او نیز وجود دارد و سوال خواهد پرسید که چطور این همه کلیپ مشابه ، مگر امکان دارد ؟ قرار نیست فقط در فیلم آشنایان ببیند ، نمونه آن در اینترنت و فضای مجازی نیز بسیار خواهد بود.

مروری داشته باشیم بر عناوین مهم این مقاله که مختص به تدوینگران فیلم های عروسی است :

 1. کلیپ آماده چیست
 2. خلاق باشید
 3. چگونه کلیپ آماده و اختصاصی بسازیم
 4. شما هم میتوانید کلیپ آماده و اتوماتیک بسازید

1. کلیپ آماده چیست؟

هر ویدیو کلیپ عروسی یا مراسم ازدواج یا تولد از تعدادی فیلم و عکس و موزیک تشکیل میشود که حاصل آنها هم یک فیلم میشود و در برخی شرایط ویدیو کلیپ های چند دقیقه ای نیز ساخته خواهد شد. این فیلم عروسی تمام شد حال به سراغ مراسم عروسی دیگر میرویم، باز هم تعدادی عکس و فیلم داریم. به همین روال ، فیلم عروسی یکی بعد از دیگری تدوین می شوند. همینطور که جلو میروید مراسمات زیاد خواهند شد پس به فکر فرو می روید که تعداد زیادی فیلم عروسی و مراسم دارید و باید برای همه آنها با موزیک های مشخص ویدیو کلیپ بسازید و احتمالا زمان کم دارید یا عجله دارید. به دنبال چاره ای هستید که سرعت کار را افزایش دهید پس اولین گزینه، خرید پروژه آماده یا خرید کلیپ آماده میباشد که به این ترتیب به تیم خود یا برند خود یک برچسب آماده کار و غیر حرفه ای خواهید زد.

تولیدکنندگان کلیپ و پروژه آماده عروسی

کلیپ آماده خود به خود ساخته نمی شود. تا زمانی که افراد مورد اشاره بالا وجود داشته باشد ، کلیپ آماده عروسی نیز خواهد بود. تیم هایی هستند که برای چنین افرادی اقدام به ساخت پروژه آماده مینمایند. این افراد توسط نرم افزاری مانند پریمیر ، فاینال کات ، افترافکت و نرم افزارهای سه بعدی و تدوین دیگر، با تعدادی عکس و فیلم و یک موزیک خاص پروژه را می سازند، این پروژه را به هزاران نفر می فروشند و حتی دست به دست میان تدوینگران نیز گردش خواهد داشت و در اینترنت هم احتمال دانلود نمودن وجود دارد. شما یکی از این پروژه ها را تهیه نموده اید فیلم ها و عکسهای خود را در پروژه قرار میدهید، خروجی میگیرد و خوشحال از اینکه چقدر سریع کار تمام شد. شرط درست کار نمودن پروژه آماده عروسی یا کلیپ آماده این است که موزیک را نباید تغییر دهید چون تمام سر ضرب ها و چیدمان و افکت ها بر اساس موزیک تنظیم شده است. 

چرا از کلیپ آماده عروسی استفاده نکنیم ؟

تا اینجا که همه چیز خوب پیش رفته اما اشکال کار کجاست؟ چرا این همه اصرار به استفاده نکردن دارم ؟

 • تدوینگران و تیم های فراوان پروژه های کاملا کپی و دقیقا مثل هم را با یک موزیک و یک سری تکنیک مشابه و یکسان به مشتری ها تحویل داده اند که فقط عکس و فیلم شان متفاوت است. در واقع یک کپی تکراری را به مشتریان خود تحویل داده اید. آرام آرام مشتری ها متوجه این تشابه خواهند شد و پی می برند که یا شما از دیگران کپی نموده اید یا دیگران از شما.
 • امکان تغییر موزیک را نخواهید داشت چون تمام سرضرب موزیک و تنظیمات افکت ها بر اساس آن انجام شده ، اگر موزیک تغییر کند تمام چیدمان و نظم پروژه از بین خواهد رفت.

2. خلاقیت در تدوین کلیپ عروسی

اوایل که شروع میکنید زیاد در فکر مسائل بالا نیستید، طبیعی است چون نمی دانید اما پس از مدتی توجه شما جلب خواهد شد که همه ی ویدیو کلیپ و فیلم عروسی شما شبیه همکاران شده پس به دنبال چاره میگردید، تنها چاره ، خلاقیت و دست به کار شدن و حذف تمام پروژه های آماده است. اگر قصد دارید پول خوب بگیرید باید کار خوب به مشتری تحویل دهید. تعدادی آموزش و ویدیو از نحوه تدریس ما مشاهده کنید تا ذهنیت بهتری را بدست بیاورید :

عوامل تدوین خلاقانه کلیپ عروسی

 • باید و باید از ابتدا و صحیح آموزش ببینید، بسیاری افراد هستند تصور میکنند چون مثلا یک تا چند سال است که کارهای تکراری مانند چیدن ، افکت گذاشتن را انجام داده اند پس تسلط دارند ، اگر اینطور بود این مقاله را نمی خواندید.
 • پس از اینکه با روش تدوین واقعی فیلم و اصول آن آشنا شدین ، آپدیت شدن به نکات و ترفند ها و تکنیک های جدید را در عادت های همیشگی خود قرار دهید چون این هنر هیچگاه به پایان نخواهد رسید هم نرم افزار امکانات جدید اضافه می نماید و هم تکنیک های جدید خلق خواهد شد.
 • نمونه کارهای حرفه ای را بارها و بارها مشاهده کنید و تا جایی که میتوانید تکنیک های استفاده شده را کشف و اجرا کنید.
 • رویا پرداز باشید ، در آسمان بزرگ این هنر پرواز کنید ، چشمان خود را ببندید و تکنیک هایی را که دوست دارید در ذهن خود اجرا کنید ، میخواهم بگویم اغلب چیزهایی که میخواهید ، قابل انجام است.
 • از اجرای تکنیک خجالت نکشید ، فقط اجرا کنید ، شما هم میتوانید نوع آور باشید ، عرصه را به رقبای خود تنگ کنید.

3. چگونه کلیپ اختصاصی عروسی بسازیم ؟

بزرگ ترین و بهترین تصمیمی که میتوانید بگیرید همین است. جسارت میخواهد ، بلدی میخواهد و البته تلاش و پشتکار اما چیزی را که بدست خواهید آورد ارزشی برای آن نمیتوان تعیین نمود. لحظه ای که برای اولین بار ، پروژه را از صفر شروع میکنید ، پر از استرس خواهید بود ، دائما فکر میکنید میتونم ؟ فلان شخص چند ساله داره کار میکنه ، من چطور میتونم بهش برسم ؟ قرار نیست به کسی برسید ، قراره ازش جلو بزنید. این صحبت های من فقط امیدواری نیستند بلکه واقعیت هایی هستند که توسط بسیاری هنرجوها و خریداران پکیج های آموزشی ما اتفاق افتاده و شما هم آخرین نفر نخواهید بود.

وقتی مقاله را تا اینجا مطالعه کرده اید یعنی میخواهید از دیگران متمایز باشید همه همین را میخواهند اما همه موفق نمی شوند چون راه را درست طی نمیکنند ما اینجا هستیم تا راه هموار را به شما نشان دهیم. یک شروع به ساخت ویدیو کلیپ عروسی حرفه ای که امروزه انواع آن وجود دارد چند قدم را به شما معرفی میکنم :

 1. نرم افزار تدوین خود را انتخاب کنید مشاوره
 2. آموزش های آن را ببینید لیست
 3. با هر نوع ویدیویی که دارید نمونه کار بسازید و به استاد نشان دهید
 4. برای دوستان و آشنایان کلیپ عروسی رایگان تدوین کنید
 5. انتقادات را جمع نموده و در کار خود اعمال کنید

کار تمام است. با همین چند مرحله ساده و باور کردنی آماده خواهید شد. تنها کاری که نیاید انجام دهید ، نا امیدی و نا باوری است.

4. شما هم میتوانید کلیپ آماده و اتوماتیک بسازید

پس از اینکه اولین ویدیو کلیپ های اختصاصی عروسی و فرمالیته خود را تدوین نمودید ، کم کم به این فکر خواهید نمود که ای کاش میشد این کلیپ ها را برای مراسم بعدی نیز آماده کنم. خبر خوب اینکه به سادگی امکان پذیر است اما باز هم نیازمند یادگیری هستید. اگر عاشق یادگیری باشید در مانی سافت نکات و ترفندها فراوان هستند. در نرم افزار تدوین خود این قابلیت را خواهید آموخت و کافی است که فیلم و عکس ها و تنظیمات توضیح داده شده را رعایت کنید. خواهید دید در چند دقیقه برای مراسم جدید خود ویدیو کلیپ اتوماتیک و البته اختصاصی خود را دارید. آیا آماده هستید ؟