از چه نوع کاغذهایی باید برای چاپ عکس در آتلیه و عکاسی پرسنلی استفاده کنیم؟

با توجه به اینکه در سطح بازار کاغذها برای چاپ عکس دارای تنوع فراوانی میباشد،تصمیم گرفتیم که برخی کاغذها برای چاپ را به شما معرفی کنیم :

1:  Metalic متالیک
متالیک دو نوع میباشد ساده و وی سی . نوع ساده آن در تمام دستگاه ها قابل نصب میباشد ولی نوع وی سی آن تنها در دستگاه های که سیستم لیزر دارد قابل نصب است .
متالیک گرنترین نوع کاغذ میباشد چون تراکم نقره درآن زیاد است و عموما" برای کارهای صنعتی ؛ منظر ؛ پرتره های که توسط عکاسان حرفه ای عکسبرداری میشود مورد استفاده میباشد .
نوع VC آن عکس را دو بعدی میسازد و ماندگاری آن طولانی است .
در ایران تنها نوع کداک آن موجود است که محصول از شرکت آمریکا میباشد.

2:  Silk سیلک
سیلک یا ابریشمی نوع دیگر از کاغذ های عکاسی میباشد که نوع فوجی آن در ایران موجود است . این کاغذ نسبت به نوع قبلی تراکم کمتری دارد ولی کنتر است عالی دارد شکل ظاهری آن بافت درشت دارد که با دست لمس میشود و عموما آتلیه های خوب از این نوع کاغذ استفاده بیشتری میکنند من خودم عاشق این کاغذ هستم چرا که در چاپ برگه های ژورنال بسیار زیبا خواهد بود.

 

3:  Luster لاستر
یا مخملی این کاغذ از نوع سه میباشد که به علت کم بودن تراکم نقره ، جزئیات را خوب نمایش نمی دهد عموما مصرف زیادی در ایران دارد در واقع این کاغذ برای عکسهای کم کیفیت ساخته شده است.

4:  Glossy گلوسی یا براق
که یکی از پر کاربردترین کاغذهایی است که در انواع چاپ عکس های پرسنلی،پاسپورتی،برگه های ژورنال عروس مورد استفاده قرار میگیرد.برای اینکه به یاد بیاورید کدام است،از گذشته تا حال عکسهایی که در آلبوم ها می بینید و دارای سطحی براق هستند به گلوسی یا براق معروف میباشند.این کاغذ برای چاپ با اغلب پرینترهای جوهر افشان موجود در بازار خوانایی داشته و مشکلی ندارد،پس میتوانید استفاده نمائید.