بالاخره شرکت اپل در سال 2018 یک مک بوک قوی مجهز به کارت گرافیک انویدیا از نوع جی تی ایکس 1080 تولید نمود. این خبر برای بسیاری از تدوینگران که با نرم افزار پریمیر و ادوبی تدوین و تولید ویدیو انجام می دهند بسیار خوشحال کننده بود.

اما خبر بعدی که منتشر شده همه تدوینگران را متعجب نمود. پایان همکاری شرکت اپل و انویدیا!

شرکت انویدیا کارت های گرافیک خود را به تکنولوژی کودا مجهز نمود تا به کمک آن محصولات ادوبی بتوانند سرعت رندر بالاتر و اجرای روان تر حین تدوین را داشته باشند. شرکت انویدیا با آپدیت نمودن درایور کارت گرافیکی خود روز به روز به این قابلیت می افزاید و شرکت ادوبی نیز تمرکز بیشتری روی آن دارد تا سرعت کار در نرم افزارهای خود را افزایش دهد.

چرا شرکت اپل استفاده از انویدیا را کنار گذاشت؟

این دو شرکت حدود 10 سال با یکدیگر همکاری نمودند اما در این مدت نتایج موفقی را به دست نیاورده و شرکت اپل بر خلاف تمایل خود، انویدیا این گرافیک محبوب را از محصولات خود حذف نمود. اینکه شرکت اپل به سراغ انویدیا رفته بود بدون تردید می توان شرکت AMD را مقصد دانست که در گرافیک های Radeon خود قوی عمل نکرده بود. روند همکاری شرکت اپل و انویدیا تا آپدیت موهوای Mojave 10.14 ادامه داشت ولی از آن به بعد شرکت اپل تصمیم گرفت با کارتهای گرافیک ای ام دی AMD کار را ادامه دهد.

پس تکلیف پریمیر و افترافکت یا ادوبی در اپل چه می شود؟

شرکت اپل یک نرم افزار کاملا حرفه ای برای تدوین فیلم و تولید ویدیو بنام فاینال کات پرو دارید، این نرم افزار در اپل بسیار سریع و روان و دنیایی از جذابیت را به شما هدیه می دهد، این نرم افزار نیازی به کارت گرافیک انویدیا ندارد و بر خلاف نرم افزار های ادوبی خیلی روان است پس طبیعی است که شرکت اپل روی نرم افزارهای خود تکه کند البته دلیل اتمام همکاری آن دو بیشتر ضررهای مالی در جهت عدم ارائه کیفیت مناسب به مشتریان بوده است.

{manidownloadpackage 28}

در این بین شرکت ادوبی باید چاره ای بیندیشد. دست به کار شده و در آپدیت نسخه 14.6 پریمیر و نرم افزارهای دیگر خود عملیات سرعت و تدوین فیلم را با کارت گرافیک ای ام دی AMD تا 4 برابر افزایش داد. این اتفاق موجب شد تا کاربران اپل را نیز همچنان در پوشش نرم افزارهای خود قرار دهد تا کاربران ناراضی نشوند.

حال شرکت ادوبی باید سعی نماید تا همان تقویت کارکرد نرم افزار بر روی کارت های گرافیک انویدیا را روی کارت گرافیک ای ام دی نیز گسترش دهد چون بسیاری هنرجو های مانی سافت و خود ادوبی در سراسر دنیا در اپل تدوین فیلم انجام می دهد پس اگر کندی رخ دهد بدون شک مشتریان خود را از دست خواهد داد و تدوینگران به پیشنهادات دیگر مراجعه می نماید.

ویژگی های جدید آپدیت 14.6 پریمیر پرو

به کار خود ادامه دهید

این موضوع نمی تواند موجب توقف شما شود و باید به راه خود در اپل ادامه دهید تنها موردی که شاید مقداری نا خوشایند باشد اینکه درایور کودا برای کارت گرافیک انویدیا در اپل برای نسخه های بعد از موهاوی تولید نخواهند شد مگر اینکه شرکت انویدیا چاره ای بیندیشد و الی باید با نسخه های قبلی ادوبی کار کنیم یا درایور جدید آماده شود.

{manidownloadpackage 31} {manidownloadpackage 38} {manidownloadpackage 39}

اگر تجربه ای دارید در پایین برای ما بنویسید.