فقط یک کار جواب نمیدهد. برای افزایش سرعت رندر در پریمیر پرو باید چندین عملیات انجام دهید که اینجا توضیح داده ایم.

از تک تک کلمات این صفحه به سادگی گذر نکنید!

معنای رندر را درک کنید تا سرعت بیشتر شود

قبل از اینکه به سراغ انواع روشهای افزایش سرعت رندر برویم، پیشنهاد میکنم صفحه خیلی مهمی بنام :
رندر کردن ویدیو چیست - نکاتی که در تدوین فیلم کاربرد دارند 
را حتما مشاهده کنید. چون قواعدی وجود دارد که خارج از پریمیر پرو هستند یعنی پریمیر پرو به آنها وابسته است اما درون خود پریمیر پرو نیستند.

بررسی انواع روشهای صحیح رندر کردن در پریمیر پرو

احتمالا میدانید که با زدن کلید اینتر در سکانس پریمیر پرو خیلی سریع رندر شروع میشود اما قول میدهم نکاتی وجود دارد که احتمالا نمیدانید که بر روی نوع انجام رندر و سرعت رندر تاثیر میگذارند. قبل از دیدن فیلم های آموزشی که قرار داده ایم صفحه خیلی مهم :
رندر در پریمیر پرو چیست : روشهای رندر گرفتن - رندر سریع - تفاوتها 
را حتما ببینید چون پر شده از نکات کلیدی و مهم.

روش های افزایش سرعت رندر در پریمیر پرو

اگر لینک هایی که در بالاتر معرفی شد را کاملا مطالعه و بررسی کرده و متن های آنها را خوانده باشید، ویدیوهای پایین میتوانند موجب افزایش سرعت رندر در این نرم افزار شوند اما اگر اینکار را نکرده باشید همیشه این سوال که (( برای افزایش سرعت رندر در پریمیر پرو چه کاری باید انجام دهم )) در ذهن شما بدون پاسخ باقی خواهد ماند. حالا به سراغ ویدیوهای زیر رفته و آنها را نیز بررسی کنید : 

آموزش قابلیت پروکسی یا پراکسی Proxy در پریمیر پرو

آموزش حذف فایلهای اضافه ویندوز = سرعت در تدوین فیلم و رفع هنگ و کندی سیستم

آموزش پریمیر پرو : رندر در پریمیر چیست، روشها، رندر داخلی، رندرینگ، کلید میانبر، معنی رنگ خط رندر

آزمایش بررسی تاثیر کارت گرافیک در ادیت پریمیر پرو و سرعت رندر

آموزش پریمیر پرو : 23 ترفند برای رفع کندی و بالابردن سرعت و کرش کردن

آموزش تنظیمات کوییک سینک Quick Sync پریمیر پرو برای افزایش سرعت رندر

چگونه با دستورات رندر، سرعت خروجی نهایی را افزایش دهیم؟

میدانستید با روشهای رندر می توانید سرعت ساخت فایل خروجی نهایی را افزایش دهید؟

رندر هایی که با دستورات قبلی انجام داده اید بی فایده نخواهند شد. به یاد دارید که گفتیم با هر رندر ، پیشنمایش preview ساخته می شود؟ اینجا به کار خواهند آمد.

در زمان خروجی گرفتن یک گزینه بنام Use Previews وجود دارد. اگر این گزینه را فعال کنید سرعت تولید فایل خروجی بالا خواهد رفت چرا ؟ چون با دستورات رندر، بسیاری از عملیات انجام شده اند و اکنون با این گزینه از آنها استفاده خواهد شد. پس حالا میدانید در زمان خروجی گرفتن، بصورت اتوماتیک عملیات رندر نیز انجام میشود.

افزایش سرعت رندر پیشرفته پریمیر پرو با گزینه use previews

اگر در صفحه اکسپورت یا خروجی پریمیر پرو این گزینه را فعال نکنید تمام رندر های انجام شده نادیده گرفته می شوند . همه چیز از اول رندر خواهد شد.

جمع بندی نهایی برای افزایش سرعت پریمیر پرو

موضوع افزایش و بالا بردن سرعت رندر و خروجی در پریمیر پرو ممکن است هیچگاه بسته نشود چون مشخصات سیستم ها و نسخه نرم افزارها و موارد مربوط به سیستم عامل ها دارای شرایط متفاوتی است پس، بعد از دیدن ویدیوهای و نکات بالا اگر همچنان با مشکلات کندی غیر عادی در پریمیر پرو برای سرعت رندر روبرو هستید، نکات زیر را نیز بررسی کنید :

  1. اگر از پلاگین ها و ترنزیشن های غیر از خود پریمیر پرو استفاده میکنید، بررسی نمایید نسخه افکت ها و خود پریمیر پرو با هم سازگار باشند. اگر نمیتوانید اینکار را انجام دهید، از سایت مانی کانتنت سایت مانی کانتنت جدیدترین آنها را دانلود کنید.
  2. چون فایلهای رندر نیاز به فضا در هارددیسک دارند پس دقت کنید که فایل پروژه اصلی کجا ذخیره شده و یا اگر مسیر ذخیره کردن فایلهای پیشنمایش را تغییر داده اید، فضای کافی داشته باشد. این نکته در پکیج آموزش پریمیر پرو 1، شناخت نرم افزار و قواعد پایه ای از صفر توضیح داده شده است.
  3. مواظب سایزهای مختلف در یک سکانس باشید. سعی کنید مشخصات سکانس از ویدیوهایی ساخته شده باشد که در اندازه و تعداد فریم مشترک هستند و ویدیوها با مشخصات متفاوت تعداد کمتری باشند. دستورات set frame درست است که ظاهرا مشکل اندازه در سکانس را برطرف میکنند اما میتوانند موجب کاهش سرعت رندر نیز شوند. برای آشنایی بیشتر با این دستورات صفحه آموزش پریمیر پرو : مقایسه کاربرد Scale to frame size با Set to frame size را مشاهده کنید.
  4. هارد و حافظه هایی که فوتیج و پروژه و رندر بر روی آن قرار گرفته اند حداقل ssd باشند.
  5. درایور کارت گرافیک حتما آپدیت باشد. صفحه آموزش ویدیویی نحوه آپدیت درایور کارت گرافیک برای پریمیر پرو Nvidia, intel را مشاهده کنید.
  6. خروجی نهایی را حتما با مدیا انکودر بگیرید. صفحه آموزش کامل نرم افزار ادوبی مدیا انکودر Media Encoder قواعد تبدیل را مشاهده کنید.