پکیجهای آموزشی
Loading...
مانی سافت Manisoft

اصلاح/درجه‌بندی سریع رنگ در پریمیر پرو با پریست LUT/LOOK

برای اصلاح و درجه بندی سریع رنگ در پریمیر پرو ابتدا پنجره لومتری کالر Lumetri color رو باز کنید برید به بخش Basic correction لیست کشویی Lut رو باز کرده و یکی از گزینه ها رو بزنید تا ببینید چقدر سریع اینکار انجام میشه. برای درجه بندی سریع رنگ هم برید در بخش Creative لومتری در پریمیر پرو و از لیست کشویی Look یکی از گزینه ها رو بزنید تا ببینید ویدیوها چقدر سریع زیبا میشن.

آشنایی با روشهای اصلاح و درجه بندی سریع رنگ ویدیو در پریمیر پرو

در راهنما های قبلی که لینک آنها را برای شما درج خواهم نمود، توضیح داده شد که برای اصلاح و درجه بندی و رفع مشکلات نور و رنگ ویدیو ها در پریمیر پرو چه کارهایی میتوان انجام داد و میدانیم که تنظیمات و امکانات متعددی وجود دارد ولی ، به دلایل مختلفی مانند ، نداشتن وقت کافی ، نداشتن تسلط بر بخش رنگ پریمیر پرو از امکانات آن نمیتوانید استفاده کنید پس شاید موقع آن باشد تا با روشهای اصلاح و درجه بندی سریع رنگ ویدیو آشنا شوید.

لینک های مرتبط

1. اصلاح رنگ سریع در پریمیر پرو با فایل پریست LUT

لوت یا LUT یا LOOK UP TABLE یک فایل است که درون خود تنظیمات از پیش تعریف شده ای را برای انجام اصلاح رنگ سریع در خود نگهداری میکند و فقط با یک کلیک موجب میشود تا رنگ و نور ویدیو های خام و دست نخورده به حالت تقریبا استاندارد و مطلوبی برسد. در ویدیو زیر نحوه استفاده از LUT در پریمیر پرو را مشاهده کنید.

 

2. درجه بندی سریع رنگ در پریمیر پرو با فایل پریست LOOK

نوع دیگر دستکاری رنگ در پریمیر پرو ، درجه بندی یا COLOR GRADING نام دارد. اینکار بسیار تخصصی و دقیق است و کسانی که در آن به تسلط بالایی میرسند میتوانند هر رنگ اختصاصی مدنظر خود را روی ویدیو اعمال کنند اما بسیاری افراد یا فرصت ندارند و یا نیازی ندارند که خیلی حرفه ای آنرا بدانند ولی گاها لازم دارند که خیلی سریع آنرا روی ویدیو اعمال کنند.

پریمیر پرو برای این نوع تدوینگران روش خیلی خوبی را در پنجره لومتری کالر خود بنام CREATIVE و گزینه LOOK ایجاد نموده است که در ویدیو زیر میتوانید آنرا یاد بگیرید.

 

3. ایمپورت پریست های رنگ بصورت گروهی و چند تایی در پریمیر پرو

همانطور که متوجه شده اید میتوانیم بصورت یکی یکی فایلهای LUT و LOOK را به پریمیر پرو وارد کنیم و شاید مقداری سخت باشد. اکنون میخواهم یک روش خیلی خوب را به شما آموزش دهم تا بتوانید هر تعداد که پریست رنگ را خواستید به صورت یکجا ایمپورت کنید.

ویدیو زیر توضیحات لازم را به شما میدهد.

 

4. دانلود پریست رنگ برای پریمیر پرو

پریست های رنگ LOOK معمولا توسط افرادی که در زمینه کار با بخش رنگ ها در پریمیر پرو مسلط هستند ساخته میشوند. در حین استفاده از این پریست ها باید بدانید که ممکن است برخی از آنها روی ویدیو های شما تاثیر خیلی خوبی نداشته باشد و کاملا طبیعی است.

وقتیکه من یک پریست را میسازیم ، دقیقا مطابق ویدیویی ساخته میشود که در حال انجام تغییرات بر روی آن هستم پس ممکن است ویدیو شما با ویدیو من متفاوت باشد. مواردی مانند مقدار نور و رنگ ها و زمان فیلمبرداری ویدیو ها موجب میشوند تا نتیجه استفاده از پریست رنگ متفاوت شوند اما ارزش امتحان کردن را دارد.

zipدانلود رایگان 14 عدد پریست رنگ 170 کیلوبایت

لینک مفید

موضوعات

خدمات اصلی مانی سافت

شاید برخی خدمات ما مناسب کسب و کار شما باشد

تولید آموزشهای کاربردی

در این سایت برای نرم افزارهای تدوین فیلم ، طراحی ، کار با وسایل عکاسی و فیلمبرداری و تولید محتوا ، دوره های جامعی تولید نموده ایم. از قسمت پکیج آموزشی بالای سایت وارد شوید.

فروش لایسنس نرم افزار اوریجینال

از برنامه های ادوبی گرفته تا فیلمورا ، فاینال کات پرو ، داوینچی و سایر برنامه های مرتبط با طراحی و ساخت ویدیو. با خیالی آسوده از خرید ، هر کدام را میخواهید برایتان تهیه میکنیم.

همکاری در تولید و تدوین ویدیو

چنانچه ویدیو یا پروژه دارید و میخواهید تدوین و ویرایش آنها را برون سپاری کنید ، تیم مانی سافت آماده همکاری میباشد. از پروژه های ساده گرفته تا جلوه های ویژه. انواع تغییرات در ویدیوها.

طراحی سایت های حرفه ای

علاوه بر تخصص در زمینه های طراحی گرافیکی و تدوین ویدیو ، طی سالیان گذشته ، سایت های حرفه ای زیادی راه اندازی کردیم. با خیال راحت میتونید از خدمات طراحی و پشتیبانی فنی ما در این زمینه استفاده کنید.
پیام ویژه دارید