Loading...
اکانت اکانت

چرا و چگونه

مجموعه ای از پرسش و پاسخ نرم افزارهای طراحی و تدوین.
افتر افکتس

چرا لپ تاپ حین رندر و تدوین با افتر افکتس داغ میکند؟

27 فروردين، 1402 مجموعه : افتر افکتس

باید بدانید بیشترین فشار به سیستم در زمانی وارد میشود که نرم افزاری مانند افترافکتس مشغول تولید ویدیو نهایی یا رندر میشوند.

در زمان گرفتن خروجی و رندر، بیشتر فشار به سی پی یو وارد میشود که همین امر موجب گرم شدن پردازنده و در نتیجه بیشتر شدن سرعت خنک کننده یا فن و در نتیجه چرخش بیشتر هوای گرم در دستگاه و در نهایت باد گرمی که شما خارج شدنش را از دستگاه احساس میکنید میشود.

این گرما طبیعی است اما بهتر است بررسی کنید که فن لپ تاپ یا سیستم شما درست کار میکند. اگر در زمان کار یا رندر گرفتن، صدای فن را میشنوید 99 درصد، فن یا خنک کننده شما سالم است.

چند توصیه :

  1. محلی که در حال تدوین هستید از لحاظ تهویه ، بسیار خنک باشد.
  2. زیر لپتاپ یک خنک کننده بزرگ قرار دهید.
  3. اگر دائما در حال رندر و استفاده از دستوراتی هستید که توان زیادی از لپتاپ میکشد، هر چند ساعت یکبار بهتر است آنرا بمدت 10 دقیقه خاموش نموده و مجدد شروع کنید.
  4. گاها ممکن است به دلیل تولید گرمای زیاد و استفاده طولانی از فن های خنک کننده، این فن ها گرد خاک گرفته و یا عمر آنها کاهش پیدا کند. این اتفاق موجب انتقال گرما به سایر بخش ها و مخصوصا روی سی پی یو تاثیر منفی گذاشته و دائما هنگ یا قفل خواهد نمود. در این شرایط دستگاه را خاموش نموده و اجازه دهید خنک شود. اگر به تکرار این اتفاق رخ دهد، میبایست به یک متخصص سخت افزار نشان داده شود و حتما این اتفاق را شرح دهید.

تبلیغات