Loading...
اکانت اکانت

روش فیلمبرداری هوایی با هلی شات هلیشات با خلبان اتوماتیک - اولین پرواز هوشمند

9 دقیقه 18 آذر، 1401 مجموعه : آموزش دوربین سونی
سلام. اولین فیلمبرداری هوایی یا بهتر بگویم اولین پرواز شما با هلیشات یا هلی شات و مدل های شرکت دی جی آی ، می بایست اتوماتیک باشد. برای اینکه بتوانیم فیلم برداری هوایی خوبی داشته باشیم اولین قدم این ...
سلام. اولین فیلمبرداری هوایی یا بهتر بگویم اولین پرواز شما با هلیشات یا هلی شات و مدل های ...

سلام.

اولین فیلمبرداری هوایی یا بهتر بگویم اولین پرواز شما با هلیشات یا هلی شات و مدل های شرکت دی جی آی ، می بایست اتوماتیک باشد.

برای اینکه بتوانیم فیلم برداری هوایی خوبی داشته باشیم اولین قدم این باشد که بتوانید هلی شات را با دستور اتوماتیک از زمین بلند کنید و دوباره با دستور اتوماتیک فرود آورید.

اولین پروازهای شما با استرس همراه هستند خود من هم همینطور بود اما وقتی ببینید چقدر ساده و بدون دخالت شما خودش بلند می شود و مجدد به زمین می نشیند نگرانی شما کم خواهد شد.

مواظب فرکانس بین ریموت و پرنده باشید

قبل از اولین پرواز خود را هلی شات و زمانی که روی زمین است باید مواظب مقدار فرکانس ارتباط بین ریموت کنترل و خود دوربین هوایی باشید. اگر این فرکانس کم باشید به محض اینکه از شما دور شود تصویر شما قطع و یا خش پیدا خواهد نمود. روش بررسی را در این ویدیو به شما توضیح داده ام.

ارتباط مجدد ریموت کنترل به خود ایرکرفت

اگر زمانی رخ داد و ارتباط میان کنترل از راه دور با هلی شات از بین رفت می بایست در تنظیمات اچ دی گزینه linking RC را فشار دهید تا یکدیگر را پیدا نموده و مجدد متصل شود. این موضوع من را خیلی اذیت می کرد گاها تصاویر خش داشت دو متر که دوربین هلی شات از من دور می شد تصویر کامل قطع می شد خلاصه اینکه خیلی آزمایش ها انجام دادم تا متوجه شدم یک قطعه در خود پرنده مشکل دارد و باید تعویض شود. البته قبل از رسیدن به این مرحله آزمایش های دیگری نیز می توانید انجام دهید و احتمالا با آنها برطرف خواهد شد.

انجام اولین پرواز با فانتوم و ماویک و هلیشات با خلبان اتوماتیک

لحظه ای پر از استرس ولی در نهایت خوش آیند. 

اشتباه بسیاری افراد در اولین پرواز های هلیشات استفاده از اهرم هاست. این اتفاق به دلیل عدم داشتن یک مربی خوب بوده. اولین پرواز و فرود شما باید اتوماتیک باشد. برخی فکر میکنن که این لوس بازی ها چیه ؟ با اهرم بزنیم و تمام ولی من برخلاف آنها فکر می کنم. وقتی می توانم خیلی سالم و ساده و بی دردسر عملیات پرواز را انجام دهد و سپس عملیات لندینگ landing یا فروش را اجرا کنم چرا که نه ؟

چند نکته قبل از پرواز با هلی شات یا فانتوم یا ماویک و این دسته

- مطابق این آموزش ویدیویی باطری را ببینید پس پشت آن قرار بگیرید

- پرنده را روی یک سطح تقریبا صاف بگذارید البته در آموزش های بعدی نکات عالی برای انجام در سطوح ناصاف به شما آموزش خواهم داد

- حالت پرواز را روی حرف پی P یا پوزیشن قرار دهید

- سمت چپ تصویر فلش رو به بالا را بزنید ، سپس دایره را به سمت راست حرکت دهید چقدر لحظه ی خوبی است. هلیشات روشن می شوند و تا 120 سانتی متر از زمین فاصله می گیرد.

- اصلا نگران نباشید چون همین که ارتفاع گرفت ثابت می ماند بدون هیچ حرکتی . فقط از آن فاصله داشته باشید

- پس از دو دقیقه همان فلش که رو به بالا بود حالا رو به پایین است آنرا زده و تایید کنید تا عملیات لندینگ Landing یا فرود اجرا شود دوباره به جای قبلی خود روی زمین باز می گردد. تبریک می گویم اولین پرواز اتوماتیک خود را انجام دادید.

نکته مهم

سعی کنید همیشه از این روش استفاده کنید مخصوصا برای شروع پرواز یا تیک آف Take Off بلند شدن ، چون خیلی راحت و بهتر از این است که با اهرم ها اینکار را انجام دهیم.

آموزش های مانی سافت با عشق و تلاش فراوان ساخته می شوند لطفا ما را به دیگران معرفی کنید.

نسخه کامل آموزش های کار با انواع دوربین و تجهیزات عکاسی و فیلمبرداری در لینک زیر

https://www.manisoft.ir/course?category_id=6

برای یادگیری تدوین فیلم و ساخت ویدیو کلیپ در لینک زیر

https://www.manisoft.ir/course?tag_id=36

 

نمایش بیشتر
نمایش کمتر

اگر نظر یا نکته ای هست بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نمیشود