حساب کاربری اکانت

24 تکنیک برای رفع کندی پخش فیلم و افزایش سرعت پریمیر پرو Premiere Pro

5374 ویرایش شده در 1399/12/10 37 دقیقه
موزیک ویدیو موزیک ویدیو
توضیحات

درود بر شما.

خلاصه بگویم ، قرار است با چندین روش که در حین تدوین فیلم با نرم افزار پریمیر پرو موجب افزایش سرعت و رفع کندی پخش فیلم حین کار شود شما را آشنا کنم. اغلب این نکته ها تجربه ما هستند و برخی دیگر روش هایی که شرکت ادوبی در نرم افزار آنها را قرار داده. این روش ها ممکن است در آینده آپدیت شوند و همچنین ممکن است موارد جدیدی نیز بر روی سرعت پریمیر پرو تاثیر بگذارد ، پس این آموزش انتهای رفع همه مشکلات نیست ولی راهکارهایی عالی برای کمک به شما می باشند.

چرا پریمیر پرو کند است ؟

به نظر من پاسخ به این سوال می تواند خیلی موضوعات را روشن کند. نرم افزار پریمیر پرو تا سری های سی اس 6 خود دارای سرعت خیلی خوبی بود و نیازمند سخت افزارهای خیلی گران قیمت نبود اما با آپدیت شدن به نسخه های جدید که هم اکنون 2021 آن را پیش رو داریم ، متاسفانه مشکلات متعددی دارد. اگر موضوعات سیستمی و سخت افزاری را کنار بگذاریم تنها دلیل آن را باید شرکت ادوبی بدانیم و مقصر اصلی اوست. 

چرا شرکت ادوبی در کندی پریمیر پرو premiere pro مقصر است ؟

حالا که تقصیر را به گردن ادوبی می اندازیم ببینیم چرا مسیر به سمت کشیده شده است.

چون هنر تدوین فیلم در دنیا رو به تغییرات فراوانی می باشد و همچنین شرکت ادوبی در این زمینه با موضوعاتی مانند :

 • رقبایی دارد
 • درخواست های فراوانی دارد
 • قصد آپدیت قابلیت های جدید است چون مشتریان فراوانی دارد و آنها توقع دارند
 • رفع مشکلات قبلی را دارد

روبرو می باشد پس قصد دارد با سرعت این موارد را عملی کند ، در این بین هم می خواهد موازی دیگران و چه بسا جلوتر باشد و همچنین زیرساخت های نرم افزار خود را ترمیم کند. در این بین مشکلات جدیدی بوجود می آیند. برای اثبات این صحبت ها می بایست سری به فروم یا تالار گفتگوی مشتریان و کاربران ادوبی بزنید تا متوجه شوید که مشکلات شما را سایرین نیز دارند و شما تنها نیستید. به طور مثال پس از جدیدترین آپدیت خود به نسخه 14.9 ، کاربران در این صفحه  اعلام کرده اند پس نصب این آپدیت ویدیو افکت های Basic 3D به مشکل خورده اند که ادوبی نیز پیشنهاد حذف کش نموده است. پس مشکلات همچنان می توانند ادامه داشته باشند ولی بهتر است در ادامه با من باشید تا راه حل های خوبی را هم در ویدیو و در چک لیست زیر یاد بگیرید.

بسیاری هنرجوها و مشتریان مانی سافت تصور می کنند ، چه آنهایی که لایسنس خریده اند و چه آنهایی که از نسخه های کرک شده استفاده می کنند ، چون در ایران هستند این مشکلات فراوان پریمیر پرو Premiere pro را دارند اما خیال تان را راحت کنم تمام کاربران این نرم افزار دقیقا مانند شما با مشکلات پایه ای مانند :

 • کند بودن پریمیر پرو
 • هنگ کردن 
 • خطا های ناشناخته
 • تا دیشب کار می کرد اما الان خراب شده
 • اجرا نشدن و نیاز به ریستارت داشتن سیستم
 • ریست نمودن تنظیمات اولیه
 • اجرا نشدن اکستنشن ها
 • کند بودن پخش فیلم

روبرو می باشند. البته شرکت ادوبی تمام سعی خود را خواهد نمود اما با توجه به اینکه قصد دارد همزمان چند کار را انجام دهد همیشه چنین مواردی ممکن است پابرجا باشد ولی من امیدوارم هستم که روزی به حالت پایدار و با حداقل مشکلات باشد.

سخت افزار سیستم در کندی پخش فیلم با پریمیر پرو premiere pro موثر است

مشکل بزرگی که تدوین گران این نرم افزار با آن روبرو هستند نداشتن سخت افزار مناسب برای آن می باشد. وقتی که نسخه های سی سی پریمیر پرو Premiere pro تولید شدند مطابق توافق این شرکت با شرکت های تولید کننده کارت گرافیک مانند انویدیا Nvidia و  AMD ای ام دی ، قرار شد که برای داشتن سرعت بیشتر حین تدوین فیلم بخشی از فشاری که بر روی سی پی یو می باشد را بر عهده کارت گرافیک بگذارند پس حالا باید هم سی پی یو قوی داشته باشیم و هم کارت گرافیک قوی و سریعتر. مقاله کارت گرافیک برای تدوین فیلم با پریمیرپرو و افترافکت را مشاهده کنید.

این موضوع باعث شد که اتفاقات زیر رخ دهند :

 • وقتی کارت گرافیک قوی تر نیاز داریم مساوی است با هزینه بیشتر و نیاز به یک منبع ذخیره یا همان پاور سیستم
 • نیاز به داشتن مادربورد خیلی حرفه ای تری که بتواند هم کارت گرافیک قوی تر و هم پاور با توان بیشتر و هم سی پی یو امروزی را قبول کند بوجود می آید.

با این اتفاقات ، هزینه های صرف شده ما نیز خیلی بیشتر خواهند شد. حالا سوال اینجاست که با ارتقا سخت افزار قوی و جدید و هزینه بیشتر آیا مشکلات برطرف می شوند ؟ پاسخ سوال هم بله و هم خیر.

بخشی که مربوط به سخت افزار باشد برطرف می شوند مانند :

اما بخش دیگری که مربوط به نرم افزار هستند همچنان پابرجا ست یعنی با این همه هزینه کاری از پیش نبرده ایم و هنوز نمی توانیم مانع از رخ دادن اتفاقات ناخواسته شویم چرا ؟ به این دلیل که خشت اول بنای ما که همان نرم افزار پریمیر پرو می باشد دارای مشکلات متعددی است.

روش های رفع کندی و سرعت بهتر پخش فیلم

شرکت ادوبی درون نرم افزار خود تنظیماتی را گذاشته که در برخی شرایط میتواند موجب بهبود عملکرد و افزایش سرعت تدوین شوند. افزایش سرعت یعنی مقداری پخش و نمایش سریعتر و روانتر شود و موقع خروجی گرفتن نیز سرعت بهتری داشته باشیم. پس منظور من رفع مشکلات پایه ای نرم افزار نیست و همچنان آنها وجود دارند تا زمانی که این شرکت با آپدیت های خود برطرف نماید.

سخت افزار خود را قوی تر کنید

این قدم اول شماست. در این زمینه باید از لپ تاپ پرهیز کنید چون این نرم افزار نیازمند سیستم است و لپ تاپ پیشنهاد نمی شود. اما در هر صورت اگر تمایل به تدوین با لپ تاپ دارید مشاوره را مشاهده کنید و اگر قصد ارتقا سیستم را دارید مشاوره را مشاهده کنید.

نرم افزار پریمیر پرو را درست آموزش ببینید

بسیاری تصور می کنند که چون می توانم آن را نصب کنم ، حذف کنم ، کش را خالی کنم ، ویدیو برش بزنم ، خروجی بگیرم ، در پریمیر پرو چیزی نمانده و همه اش همین است. این نقطه اشتباه افرادی است که پریمیر پرو را جسته و گریخته آموزش دیده اند یعنی کمی از اینستاگرام و کمی از یوتیوب و کمی از آموزش های رایگان و کمی دیگر از تیم های فاقد صلاحیت آموزش که خود آنها نیز کپی محتوا هستند. پیشنهاد می کنم این صحبت را جدی بگیرید چون با ورود به این دنیای تدوین و پریمیر پرو در حال سرمایه گذاری عمر و وقت و هزینه خود هستید. سری به آموزش های پریمیر پرو ما بزنید.

با تنظیمات رفع کندی و افزایش سرعت پریمیر پرو آشنا شوید

این ویدیو آموزش 24 نکته کلیدی که ممکن است برخی از آنها را ندانید و یا فراموش کرده باشید را با شما مرور خواهد نمود. این انتهای راه نیست و ادامه دارد چون نرم افزار آپدیت می شود ، تنظیمات جدیدی ایجاد خواهد شد و مشکلات جدید ممکن است باز هم بوجود آینده چون نرم افزار آپدیت می شود. ای بابا ! پس تمامی ندارد نه ؟ فقط این را می دانم با تجربه ای که در برنامه نویسی دارم ، مشکلات هیچوقت تمام نمی شوند اما می توانند خیلی خیلی کمتر باشند و روزی اصلا به چشم نخورند.

اگر در حین پریمیر پرو با مشکلات متعددی روبرو شده اید و راه حلی برای آنها ندارید مقاله راه حل های رفع مشکلات عمومی پریمیر پرو ما را مشاهده کنید.

چک لیست مواردی که روی سرعت پریمیر پرو تاثیر می گذارند :

 • سیف مارجین Safe margin را اغلب غیر فعال کنید
 • کیفیت نمایش پنجره ها مانند پروگرم و سورس را در کمترین حالت مثل یک چهارم کیفیت قرار دهید
 • در آچار گوشه پنجره پروگرم ، گزینه High quality Playback را غیر فعال کنید
 • کلید FX را در پایین پنجره پروگرم نمایان نموده و آنرا غیر فعال کنید تا در بسیاری شرایط ویدیو افکت ها را نمایش ندهد چون شما در تاثیر آنها آگاه هستید پس نیازی نیست فریم به فریم آنها را مشاهده کنید. مخصوصا زمانی که از ویدیو افکت های روتوش فیلم و پلاگین بیوتی باکس و همچنین از ویدیو افکت کاهش نویز نیت ویدیو استفاده نموده باشید.
 • در تنظیمات اصلی نرم افزار مطابق این فیلم آموزشی ، گزینه Auto Save را غیر فعال کنید چون عملیات تکراری را دائما انجام خواهد داد و سعی کنید به زدن کلید های ctrl + s را عادت کنید.
 • در قسمت Memory گزینه را روی Performance گذاشته و برای نرم افزارهای دیگر سیستم رم کافی تعیین کنید. مثلا اگر رم کل سیستم 16 گیگابایت باشد میزان 5 تا 6 گیگابایت برای نرم افزارهای دیگر بجز پریمیر پرو قرار دهید.
 • در حین کار با پریمیر پرو تمام نرم افزارهای دیگر مانند مرورگر ، فتوشاپ ، افترافکت و … غیر ضروری ها را حتما ببینید.
 • آنتی ویروس را غیر فعال کنید ، حذف کنید ، فقط غیر فعال.
 • تمام پروژه و فوتیج ها و مسیر های ذخیره نمودن کش را بر روی یک حافظه SSD یا M2 قرار دهید. سرعت شما خیلی بالا خواهد رفت و تدوین روان خواهید داشت.
 • از پراکسی و تکنیک ویدیوهای سبک استفاده کنید
 • درایور یا نرم افزار کارت گرافیک خود را همیشه آپدیت کنید و بروز نگه دارید
 • در زمان کند شدن حتما کش پریمیر پرو را از تنظیماتش خالی کنید و تنظیمات حذف اتوماتیک را نیز تنظیم کنید
 • هیچوقت از حافظه های اکسترنال مانند هارد ، فلش و از این قبیل ، برای تدوین استفاده نکنید
 • قاعده تدوین را رعایت کنید ، که کلی ویدیو را وارد یک سکانس ناهماهنگ از نظر اندازه کنید ، سعی کنید اندازه سکانس و ویدیوهای شما منطبق باشند مگر در شرایط خاص که مجبور باشید.
 • حین کار با یک پروژه ، پروژه های دیگر را ببندید چون پریمیر پرو می تواند همزمان چندین پروژه را باز نماید.
 • اگر از هارد دیسک ساتا استفاده می کنید بدانید که چند سال یکبار باید آنها را دور بیندازید چون به مرور زمان دور یا چرخش دیسک های آنها کاهش خواهد یافت پس سرعت پریمیر پرو و نمایش ویدیو ها کند و آهسته خواهد شد. نرم افزار بررسی در آموزش گفته شده است. همچنین می توانید نرم افزاری برای بررسی دائمی سلامت هارد دیسک روی سیستم نصب کنید که اگر احتمال خطر وجود داشت به شما هشدار دهد.
 • ویدیو افکت ها را اغلب روی نست قرار دهید تا با غیر فعال نمودن ترک مورد نظر تا انتهای کار تاثیر ویدیو ها موجب کندی نشود و هر لحظه تمایل داشتید آن را فعال کنید
 • نرم افزار پریمیر پرو را به تنظیمات اولیه باز گردانید. نرم افزار را ببندید ، کلیدهای Shift + alt را نگه داشته و از منوی استارت یا لیست برنامه آن را اجرا کنید ، پنجره حذف کش و تنظیمات را تایید نموده و صبر کنید نرم افزار اجرا شود. کار تمام است.
 • نرم افزار پریمیر پرو همیشه جدیدترین نسخه آپدیت خود باشد. از مانی کانتنت کمک بگیرید.
 • پلاگین ها و ویدیو افکت ها شما همیشه آپدیت و جدیدترین نسخه خود باشند ، از سایت مانی کانتنت کمک بگیرید.

چند صفحه مهم دیگر برای رفع مشکلات :

انواع راه حل های رفع مشکلات پریمیر پرو

https://www.manisoft.ir/release/release-premiere-pro

افزایش سرعت رندر با کوییک سینک

https://www.manisoft.ir/free-learning/video/premiere-pro-fast-render-intel-quick-sync

مانی سافت مانی سافت

درود بر شما.

خلاصه بگویم ، قرار است با چندین روش که در حین تدوین فیلم با نرم افزار پریمیر پرو موجب افزایش سرعت و رفع کندی پخش فیلم حین کار شود شما را آشنا کنم. اغلب این نکته ها تجربه ما هستند و برخی دیگر روش هایی که شرکت ادوبی در نرم افزار آنها را قرار داده. این روش ها ممکن است در آینده آپدیت شوند و همچنین ممکن است موارد جدیدی نیز بر روی سرعت پریمیر پرو تاثیر بگذارد ، پس این آموزش انتهای رفع همه مشکلات نیست ولی راهکارهایی عالی برای کمک به شما می باشند.

چرا پریمیر پرو کند است ؟

به نظر من پاسخ به این سوال می تواند خیلی موضوعات را روشن کند. نرم افزار پریمیر پرو تا سری های سی اس 6 خود دارای سرعت خیلی خوبی بود و نیازمند سخت افزارهای خیلی گران قیمت نبود اما با آپدیت شدن به نسخه های جدید که هم اکنون 2021 آن را پیش رو داریم ، متاسفانه مشکلات متعددی دارد. اگر موضوعات سیستمی و سخت افزاری را کنار بگذاریم تنها دلیل آن را باید شرکت ادوبی بدانیم و مقصر اصلی اوست. 

چرا شرکت ادوبی در کندی پریمیر پرو premiere pro مقصر است ؟

حالا که تقصیر را به گردن ادوبی می اندازیم ببینیم چرا مسیر به سمت کشیده شده است.

چون هنر تدوین فیلم در دنیا رو به تغییرات فراوانی می باشد و همچنین شرکت ادوبی در این زمینه با موضوعاتی مانند :

 • رقبایی دارد
 • درخواست های فراوانی دارد
 • قصد آپدیت قابلیت های جدید است چون مشتریان فراوانی دارد و آنها توقع دارند
 • رفع مشکلات قبلی را دارد

روبرو می باشد پس قصد دارد با سرعت این موارد را عملی کند ، در این بین هم می خواهد موازی دیگران و چه بسا جلوتر باشد و همچنین زیرساخت های نرم افزار خود را ترمیم کند. در این بین مشکلات جدیدی بوجود می آیند. برای اثبات این صحبت ها می بایست سری به فروم یا تالار گفتگوی مشتریان و کاربران ادوبی بزنید تا متوجه شوید که مشکلات شما را سایرین نیز دارند و شما تنها نیستید. به طور مثال پس از جدیدترین آپدیت خود به نسخه 14.9 ، کاربران در این صفحه  اعلام کرده اند پس نصب این آپدیت ویدیو افکت های Basic 3D به مشکل خورده اند که ادوبی نیز پیشنهاد حذف کش نموده است. پس مشکلات همچنان می توانند ادامه داشته باشند ولی بهتر است در ادامه با من باشید تا راه حل های خوبی را هم در ویدیو و در چک لیست زیر یاد بگیرید.

بسیاری هنرجوها و مشتریان مانی سافت تصور می کنند ، چه آنهایی که لایسنس خریده اند و چه آنهایی که از نسخه های کرک شده استفاده می کنند ، چون در ایران هستند این مشکلات فراوان پریمیر پرو Premiere pro را دارند اما خیال تان را راحت کنم تمام کاربران این نرم افزار دقیقا مانند شما با مشکلات پایه ای مانند :

 • کند بودن پریمیر پرو
 • هنگ کردن 
 • خطا های ناشناخته
 • تا دیشب کار می کرد اما الان خراب شده
 • اجرا نشدن و نیاز به ریستارت داشتن سیستم
 • ریست نمودن تنظیمات اولیه
 • اجرا نشدن اکستنشن ها
 • کند بودن پخش فیلم

روبرو می باشند. البته شرکت ادوبی تمام سعی خود را خواهد نمود اما با توجه به اینکه قصد دارد همزمان چند کار را انجام دهد همیشه چنین مواردی ممکن است پابرجا باشد ولی من امیدوارم هستم که روزی به حالت پایدار و با حداقل مشکلات باشد.

سخت افزار سیستم در کندی پخش فیلم با پریمیر پرو premiere pro موثر است

مشکل بزرگی که تدوین گران این نرم افزار با آن روبرو هستند نداشتن سخت افزار مناسب برای آن می باشد. وقتی که نسخه های سی سی پریمیر پرو Premiere pro تولید شدند مطابق توافق این شرکت با شرکت های تولید کننده کارت گرافیک مانند انویدیا Nvidia و  AMD ای ام دی ، قرار شد که برای داشتن سرعت بیشتر حین تدوین فیلم بخشی از فشاری که بر روی سی پی یو می باشد را بر عهده کارت گرافیک بگذارند پس حالا باید هم سی پی یو قوی داشته باشیم و هم کارت گرافیک قوی و سریعتر. مقاله کارت گرافیک برای تدوین فیلم با پریمیرپرو و افترافکت را مشاهده کنید.

این موضوع باعث شد که اتفاقات زیر رخ دهند :

 • وقتی کارت گرافیک قوی تر نیاز داریم مساوی است با هزینه بیشتر و نیاز به یک منبع ذخیره یا همان پاور سیستم
 • نیاز به داشتن مادربورد خیلی حرفه ای تری که بتواند هم کارت گرافیک قوی تر و هم پاور با توان بیشتر و هم سی پی یو امروزی را قبول کند بوجود می آید.

با این اتفاقات ، هزینه های صرف شده ما نیز خیلی بیشتر خواهند شد. حالا سوال اینجاست که با ارتقا سخت افزار قوی و جدید و هزینه بیشتر آیا مشکلات برطرف می شوند ؟ پاسخ سوال هم بله و هم خیر.

بخشی که مربوط به سخت افزار باشد برطرف می شوند مانند :

اما بخش دیگری که مربوط به نرم افزار هستند همچنان پابرجا ست یعنی با این همه هزینه کاری از پیش نبرده ایم و هنوز نمی توانیم مانع از رخ دادن اتفاقات ناخواسته شویم چرا ؟ به این دلیل که خشت اول بنای ما که همان نرم افزار پریمیر پرو می باشد دارای مشکلات متعددی است.

روش های رفع کندی و سرعت بهتر پخش فیلم

شرکت ادوبی درون نرم افزار خود تنظیماتی را گذاشته که در برخی شرایط میتواند موجب بهبود عملکرد و افزایش سرعت تدوین شوند. افزایش سرعت یعنی مقداری پخش و نمایش سریعتر و روانتر شود و موقع خروجی گرفتن نیز سرعت بهتری داشته باشیم. پس منظور من رفع مشکلات پایه ای نرم افزار نیست و همچنان آنها وجود دارند تا زمانی که این شرکت با آپدیت های خود برطرف نماید.

سخت افزار خود را قوی تر کنید

این قدم اول شماست. در این زمینه باید از لپ تاپ پرهیز کنید چون این نرم افزار نیازمند سیستم است و لپ تاپ پیشنهاد نمی شود. اما در هر صورت اگر تمایل به تدوین با لپ تاپ دارید مشاوره را مشاهده کنید و اگر قصد ارتقا سیستم را دارید مشاوره را مشاهده کنید.

نرم افزار پریمیر پرو را درست آموزش ببینید

بسیاری تصور می کنند که چون می توانم آن را نصب کنم ، حذف کنم ، کش را خالی کنم ، ویدیو برش بزنم ، خروجی بگیرم ، در پریمیر پرو چیزی نمانده و همه اش همین است. این نقطه اشتباه افرادی است که پریمیر پرو را جسته و گریخته آموزش دیده اند یعنی کمی از اینستاگرام و کمی از یوتیوب و کمی از آموزش های رایگان و کمی دیگر از تیم های فاقد صلاحیت آموزش که خود آنها نیز کپی محتوا هستند. پیشنهاد می کنم این صحبت را جدی بگیرید چون با ورود به این دنیای تدوین و پریمیر پرو در حال سرمایه گذاری عمر و وقت و هزینه خود هستید. سری به آموزش های پریمیر پرو ما بزنید.

با تنظیمات رفع کندی و افزایش سرعت پریمیر پرو آشنا شوید

این ویدیو آموزش 24 نکته کلیدی که ممکن است برخی از آنها را ندانید و یا فراموش کرده باشید را با شما مرور خواهد نمود. این انتهای راه نیست و ادامه دارد چون نرم افزار آپدیت می شود ، تنظیمات جدیدی ایجاد خواهد شد و مشکلات جدید ممکن است باز هم بوجود آینده چون نرم افزار آپدیت می شود. ای بابا ! پس تمامی ندارد نه ؟ فقط این را می دانم با تجربه ای که در برنامه نویسی دارم ، مشکلات هیچوقت تمام نمی شوند اما می توانند خیلی خیلی کمتر باشند و روزی اصلا به چشم نخورند.

اگر در حین پریمیر پرو با مشکلات متعددی روبرو شده اید و راه حلی برای آنها ندارید مقاله راه حل های رفع مشکلات عمومی پریمیر پرو ما را مشاهده کنید.

چک لیست مواردی که روی سرعت پریمیر پرو تاثیر می گذارند :

 • سیف مارجین Safe margin را اغلب غیر فعال کنید
 • کیفیت نمایش پنجره ها مانند پروگرم و سورس را در کمترین حالت مثل یک چهارم کیفیت قرار دهید
 • در آچار گوشه پنجره پروگرم ، گزینه High quality Playback را غیر فعال کنید
 • کلید FX را در پایین پنجره پروگرم نمایان نموده و آنرا غیر فعال کنید تا در بسیاری شرایط ویدیو افکت ها را نمایش ندهد چون شما در تاثیر آنها آگاه هستید پس نیازی نیست فریم به فریم آنها را مشاهده کنید. مخصوصا زمانی که از ویدیو افکت های روتوش فیلم و پلاگین بیوتی باکس و همچنین از ویدیو افکت کاهش نویز نیت ویدیو استفاده نموده باشید.
 • در تنظیمات اصلی نرم افزار مطابق این فیلم آموزشی ، گزینه Auto Save را غیر فعال کنید چون عملیات تکراری را دائما انجام خواهد داد و سعی کنید به زدن کلید های ctrl + s را عادت کنید.
 • در قسمت Memory گزینه را روی Performance گذاشته و برای نرم افزارهای دیگر سیستم رم کافی تعیین کنید. مثلا اگر رم کل سیستم 16 گیگابایت باشد میزان 5 تا 6 گیگابایت برای نرم افزارهای دیگر بجز پریمیر پرو قرار دهید.
 • در حین کار با پریمیر پرو تمام نرم افزارهای دیگر مانند مرورگر ، فتوشاپ ، افترافکت و … غیر ضروری ها را حتما ببینید.
 • آنتی ویروس را غیر فعال کنید ، حذف کنید ، فقط غیر فعال.
 • تمام پروژه و فوتیج ها و مسیر های ذخیره نمودن کش را بر روی یک حافظه SSD یا M2 قرار دهید. سرعت شما خیلی بالا خواهد رفت و تدوین روان خواهید داشت.
 • از پراکسی و تکنیک ویدیوهای سبک استفاده کنید
 • درایور یا نرم افزار کارت گرافیک خود را همیشه آپدیت کنید و بروز نگه دارید
 • در زمان کند شدن حتما کش پریمیر پرو را از تنظیماتش خالی کنید و تنظیمات حذف اتوماتیک را نیز تنظیم کنید
 • هیچوقت از حافظه های اکسترنال مانند هارد ، فلش و از این قبیل ، برای تدوین استفاده نکنید
 • قاعده تدوین را رعایت کنید ، که کلی ویدیو را وارد یک سکانس ناهماهنگ از نظر اندازه کنید ، سعی کنید اندازه سکانس و ویدیوهای شما منطبق باشند مگر در شرایط خاص که مجبور باشید.
 • حین کار با یک پروژه ، پروژه های دیگر را ببندید چون پریمیر پرو می تواند همزمان چندین پروژه را باز نماید.
 • اگر از هارد دیسک ساتا استفاده می کنید بدانید که چند سال یکبار باید آنها را دور بیندازید چون به مرور زمان دور یا چرخش دیسک های آنها کاهش خواهد یافت پس سرعت پریمیر پرو و نمایش ویدیو ها کند و آهسته خواهد شد. نرم افزار بررسی در آموزش گفته شده است. همچنین می توانید نرم افزاری برای بررسی دائمی سلامت هارد دیسک روی سیستم نصب کنید که اگر احتمال خطر وجود داشت به شما هشدار دهد.
 • ویدیو افکت ها را اغلب روی نست قرار دهید تا با غیر فعال نمودن ترک مورد نظر تا انتهای کار تاثیر ویدیو ها موجب کندی نشود و هر لحظه تمایل داشتید آن را فعال کنید
 • نرم افزار پریمیر پرو را به تنظیمات اولیه باز گردانید. نرم افزار را ببندید ، کلیدهای Shift + alt را نگه داشته و از منوی استارت یا لیست برنامه آن را اجرا کنید ، پنجره حذف کش و تنظیمات را تایید نموده و صبر کنید نرم افزار اجرا شود. کار تمام است.
 • نرم افزار پریمیر پرو همیشه جدیدترین نسخه آپدیت خود باشد. از مانی کانتنت کمک بگیرید.
 • پلاگین ها و ویدیو افکت ها شما همیشه آپدیت و جدیدترین نسخه خود باشند ، از سایت مانی کانتنت کمک بگیرید.

چند صفحه مهم دیگر برای رفع مشکلات :

انواع راه حل های رفع مشکلات پریمیر پرو

https://www.manisoft.ir/release/release-premiere-pro

افزایش سرعت رندر با کوییک سینک

https://www.manisoft.ir/free-learning/video/premiere-pro-fast-render-intel-quick-sync

نمایش بیشتر
نمایش کمتر

اگر نظر یا نکته ای هست بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نمیشود
گفتگو با کارشناسان0