فرمت ناشناخته ویدیویی و پریمیرپرو

فرمت ناشناخته از نظر پریمیرپرو یعنی فایلی که با دستورات ایمپورت امکان وارد نمودن آن وجود ندارد، چرا وارد نمیشود ؟ چون این فرمت از نظر پریمیرپرو نامشخص است. پیشنهاد میکنم مقاله ی فرمت فایل چیست درباره پسوند فایل بدانید را مطالعه کنید تا همه چیز در مورد فرمت و ناشناخته بودن برای شما روشن شود.

گاها برای هر یک از تدوینگرها رخ میدهد که یک کلیپ یا ویدیو را از اینترنت دانلود یا شخصی به آنها بدهد، ممکن است فایل و پسوند آن مثلا NMV باشد و برای پریمیرپرو ناشناخته! زمانی یک فایل برای پریمیرپرو ناشناخته میباشد که شرکت ادوبی فایل مورد نظر را درون لیست فایلهای قابل پذیرش پریمیر قرار نداده باشد، در این شرایط هر کاری میکنیم فایل از طریق ایمپورت در پریمیرپرو وارد نمیشود.

راه هایی که برای ورود فرمت ناشناخته به پریمیر به ذهن میرسند :

  • پسوند فایل را عوض کنیم
  • فرمت فایل را با تبدیل تغییر دهیم
  • فایل خراب شده سعی میکنیم که تعمیرش کنیم

راهکار چیست ؟

فرض کنیم یک فایل بنام Demo.nmv داربم، ابتدا باید کاری کنید که حتما پسوند فایل نیز دیده شود حال اگر پسوند را نمی بینید به روش زیر عمل کنید :

  1. ابتدا به مای کامپیوتر یا محل نمایش درایو های سیستم وارد شوید
  2. در گزینه های بالا ، گزینه Veiw و سپس در سمت راست گزینه Options را کلیک کنید
  3. در پنجره ای که بنام View Options باز میشود که تب View بروید
  4. در مقابلتان گزینه هایی خواهید دید که قابلیت تیک خوردن دارند،به گزینه 11 هم بروید که نوشته شده : Hide Extentions For ، اگر گزینه یازدهم نبود ممکن است دهم باشد،در هر صورت این گزینه را پیدا و تیک آنرا با یک کلیک حذف کنید و تمام پنجره ها را Ok و تائید نمائید.
  5. بعد از انجام اینکار وقتی به نام فایل نگاه میکنید به صورت Demo.nmv آنرا میبینید.

حال اگر پسوند فایل دیده میشود ، روی فایل راست کلیک و گزینه Rename را زده و کلمات NMV در انتهای آنرا به Mov تغییر داده و اینتر کنید که سوالی از شما خواهد پرسید و آنرا نیز تائید کنید.

کار تمام است حال به پریمیرپرو وارد نموده و عملیات ویرایش را بدون هر گونه تبدیل نمودن انجام دهید، این در شرایطی است که فایل شما یک مدیا (عکس، فیلم، موزیک، موگارت) بوده باشد و قرار نیست هر فایل غیر مدیایی را وارد نماید. یادتان باشد لذت یادگیری پریمیر به سبک مانی سافت متفاوت است.