وقتی یک فرمت ناشناخته ویدیویی داریم و وارد پریمیرپرو نمیشود چکار باید کرد؟

گاها برای هر یک از تدوینگرها رخ میدهد که یک کلیپ یا ویدیو را یا از اینترنت دانلود میکنند یا شخصی به آنها میدهد ، در هر شرایطی ممکن است فایل و پسوند آن مثلا NMV باشد ، برای پریمیرپرو ناشناخته و غیر قابل قبول شود.

در این شرایط هر کاری میکنیم فایل از طریق ایمپورت در پریمیرپرو وارد نمیشود ، حتی گاها با تبدیل نمودن آن نیز مشکل برطرف نمیگرد.

محمد ملکی مدرس بین المللی آموزش تدوین و محصولات ادوبی در ایران،راهکاری تجربی را برای رفع این مورد در کارهای خود دارید که تصمیم گرفت آنرا بصورت رایگان در اختیار عموم قرار دهد.

راهکار چیست ؟

فرض کنیم یک فایل داریم بنام Demo.nmv ! در بهترین شرایط شما نام فایل را به همین شکل که نوشته ایم خواهید دید که خوب است اما اگر فایل را فقط به شکل Demo ببینید و ادامه آن که .nmv میباشد را نبینید،ابتدا باید کاری کنید که حتما پسوند فایل نیز دیده شود.

حال اگر پسوند را نمی بینید به روش زیر عمل کنید :

  1. ابتدا به مای کامپیوتر یا محل نمایش درایو های سیستم وارد شوید
  2. در گزینه های بالا ، گزینه Veiw و سپس در سمت راست گزینه Options را کلیک کنید
  3. در پنجره ای که بنام View Options باز میشود که تب View بروید
  4. در مقابلتان گزینه هایی خواهید دید که قابلیت تیک خوردن دارند،به گزینه 11 هم بروید که نوشته شده : Hide Extentions For ، اگر گزینه یازدهم نبود ممکن است دهم باشد،در هر صورت این گزینه را پیدا و تیک آنرا با یک کلیک حذف کنید و تمام پنجره ها را Ok و تائید نمائید.
  5. بعد از انجام اینکار وقتی به نام فایل نگاه میکنید به صورت Demo.nmv آنرا میبینید.

حال اگر پسوند فایل دیده میشود ، روی فایل راست کلیک و گزینه Rename را زده و کلمات NMV در انتهای آنرا به Mov تغییر داده و اینتر کنید که سوالی از شما خواهد پرسید و آنرا نیز تائید کنید.

کار تمام است حال به پریمیرپرو وارد نموده و عملیات ویرایش را بدون هر گونه تبدیل نمودن انجام دهید.

امیدواریم این تجربه برای شما کارآمد بوده باشد.