Loading...
اکانت اکانت

چرا و چگونه

مجموعه ای از پرسش و پاسخ نرم افزارهای طراحی و تدوین.
پریمیر پرو

چرا خروجی پریمیر پرو روی درصد های متفاوت گیر میکند و رندر تمام نمیشود؟

28 ارديبهشت، 1402 مجموعه : پریمیر پرو

یکی از مشکلات بزرگی که برای اغلب کاربران نرم افزار پریمیر پرو رخ میدهد، متوقف شدن یا گیر کردن رندر بر روی عدد و درصد های متفاوت است. مثلا در حین رندر روی 50 درصد یا 60 درصد یا 10 درصد و همینطور اعداد دیگر میماند.

این مشکل برای تمام کاربران نیست و واقعا دلیل مشخصی نیز وجود ندارد اما شرکت ادوبی به چندین نکته اشاره میکند که به کمک آنها مشکل اغلب افراد برطرف شده است.

  • بعنوان اولین راهکار، خروجی را با نرم افزار مدیا انکودر بگیرید.
  • ممکن است بیت ریتی را که تعیین نموده اید خیلی بالا باشد. بیت ریت ها را بیشتر از 8 قرار ندهید.
  • احتمال این وجود دارد که اگر در تنظیمات بخش خروجی، تنظیم را video encoding روی حالت سخت افزاری گذاشته باشید، سخت افزار فعلی، سازگاری کامل را نداشته باشد، پس در تنظیمات خروجی گزینه سخت افزار را غیر فعال یا روی software بگذارید.
  • در درایو سی و محلی که برای نگهداری کش پروژه و ذخیره نمودن فایل خروجی تعیین نموده اید، حداقل 50 گیگابایت فضای خالی وجود داشته باشد.
  • قبل از شروع به رندر، سیستم را یکبار ریستارت نموده تا رم یا حافظه موقت کاملا خالی شود.
  • قبل از خروجی گرفتن، آنتی ویروس سیستم عامل و آنتی ویروس جداگانه، موقتا تا پایان رندر غیر فعال شود.
  • گاها ممکن است رندر و خروجی گرفتن ویدیو افکت ها و ترکیب هایی که بر روی ویدیوها و کل پروژه انجام شده است برای سخت افزار شما خیلی سنگین باشند و قطعات سیستم یا لپتاپ از عهده آن برنیاید. تنها روش مطمئن شدن از این موضوع، این است که ابتدا از پروژه یک save as گرفته شود تا پروژه اصلی خراب نشود. حال ویدیو افکت های نصب شده مانند ردجاینت، بوریس و امثال آنرا مثلا 5 تا از آنها را از روی ویدیوها حذف نموده و خروجی گرفته شود. این کار آنقدر ادامه یابد تا مشخص شود مشکل از کدامیکی از آنها است.
  • قبل از انجام خروجی، با فشار دادن کلید اینتر در تایم لاین، کل پروژه یکبار رندر شود.
  • پس از رندر تایم لاین، در تنظیمات خروجی، تیک گزینه Preview Render فعال شود تا افکت ها و تغییرات مجدد رندر نشوند و سرعت خروجی بالا برود.
  • گاها مشاهده شده است که برخی سیستم ها به دلایل نامشخص امکان گرفتن خروجی با فرمت h264 و h265 را ندارند. پیشنهاد میشود که خروجی بر روی گزینه Quick time یا Apple ProRes قرار داده شود. در این شرایط اگر خروجی گرفته شود، حجم بالایی خواهد داشت و میبایست قبل از خروجی گرفتن با این فرمت، درایو محل نگهداری فایل خروجی، حدودا 100 گیگابایت فضای خالی داشته باشد. پس از گرفتن خروجی با موفقیت، میبایست این فایل برای بدست آوردن حجم خیلی کم و داشتن کیفیت بالا تبدیل شود ( این لینک ) راهکار آن است. برخی منابع 1

تبلیغات